duża różnica wieku

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
Daslibe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 3 lut 2020, o 01:24

Re: duża różnica wieku

Post autor: Daslibe » 18 lut 2021, o 09:05

9 lat się tak ,,bawiłam ”.Wypaliło się .Ale jak mam pomyśleć ,że znowu miałabym biegać za jakaś kobietą która boi się wszystkiego a jej istnienie jest tak drżący liść.Nie dałabym rady .Też się powtarzałam i jestem zmęczona .Uważam ,że kobiety są głupie -tyle :)
ZagubionaBi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2020, o 23:31

Re: duża różnica wieku

Post autor: ZagubionaBi » 29 cze 2021, o 01:53

Maksymalna różnica wieku w związku - 31 lat - przetestowane na organizmie żywym (czyt. moim) :cool:
Kilka lat związku, zdecydowanie nie jakiś przelotny romans. Związek cudowny, całkowicie partnerski.
A jednak jak sporo osób zauważyło - w pewnym momencie życia taka różnica tworzy zbyt dużą barierę.
23 do 54- dużo, ale dopasowaniem charakterów można "wyrównać wiele różnic". 40 do 71 - cóż :cry:
Różnica kolosalna i nie chodzi w ogóle o wiek i związane z tym choroby czy proces starzenia się ciała.
Ale zmiany stylu życia i oczekiwań postępują w nieproporcjonalnie różnym tempie.
Pewnie znajdzie się ktoś, kto potrafiłby to pogodzić. Dla Nas było tego za dużo i zbyt szybko.
Rezygnacja ze związku była wspólnie podjętą decyzją - pozostała przyjaźń i wspomnienia.
Moim zdaniem taka różnica wieku jest już zbyt duża jeśli związek na przetrwać "całe życie".

Kolejny związek - 8 lat różnicy. Szczerze mówiąc to różnica nie zauważalna dla nikogo w żadnym aspekcie.
Często nowi znajomi nie potrafili określić różnicy wieku lub czasem nawet podawali ją odwrotnie.
Brak konfliktu pokoleń, podobne doświadczenia, podobny rozwój emocjonalny i społeczny.
Z mojego doświadczenia wynika, że różnica 10 lat może być traktowana prawie na równi z równolatkami.
Główną rolę w związku gra dopasowanie, oczekiwania, itp. Wiek to element mało istotny w tym przypadku.

I ostatni związek "do przykładu" na dziś - 20 lat różnicy. Dla mnie osobiście najtrudniejszy, ale też chyba najbardziej satysfakcjonujący - przynajmniej póki co :wink: Różnica pokolenia jest, ale nie taka, żeby nie można jej było wspólnie przezwyciężyć - jeśli obie strony chcą. Nie jesteśmy dopasowane wcale (albo jesteśmy idealnie - jak kto woli), bo jesteśmy całkowicie różne, ale się uzupełniamy. Ja - przebojowa, zołza, wyluzowana, komputery, języki, ciągły rozwój. Ona - spokojna, uczuciowa, opiekuńcza, taktowna, empatyczna. Co razem robimy? Studiujemy, bo ja chcę. Czytamy książki wieczorami przy kominku, bo ona chce. Nie dopasowujemy się jedna do drugiej, bo nie czujemy takiej potrzeby. Czujemy potrzebę bycia razem niezależnie od tego co robimy. Tworzymy relację uczeń - mistrz, ale obie jesteśmy nimi na zmianę. Ona uczy się ode mnie bardziej przebojowego podejścia do życia - czuje się bezpiecznie, bo wie, że zawsze jestem obok gdyby potrzebowała mojej pomocy i siły. Ja uczę się od niej spokojnego podejścia do życia - czuję się bezpiecznie, bo wiem, że ona jest zawsze obok gdy potrzebuję jej pomocy i spokoju. A żeby nie była sama sielanka - związek trwa 2 lata - czy przetrwa dalej? Obie mamy taką nadzieję, ale obie jesteśmy na tyle dojrzałe, żeby zdawać sobie sprawę, że nie ma nic pewnego jeśli chodzi o przyszłość.
Sama różnica wieku 20 lat nie stanowi teraz dla Nas żadnej przeszkody - raczej wzbogaca Nasz związek, bo każda z Nas wnosi do niego przeżycia i doświadczenia, których druga z racji wieku nie może mieć - My to uważamy za atut - nie przeszkodę czy różnicę. Także póki co z mojego doświadczenia - 20 lat różnicy jest jeszcze akceptowalne i można przy takiej różnicy stworzyć związek, który będzie odpowiadał obu stronom, lecz wymaga to większej świadomości i dojrzałości niż w przypadku różnicy wieku poniżej 10 lat.

Podsumowując - miłość nie ma granicy wieku i każdy związek może być szczęśliwy i długotrwały, ale tylko od osób tworzących związek zależeć będzie jaki on będzie i jak długo będzie trwał - na to nie ma recepty :serce:
Vuko
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 153
Rejestracja: 10 lip 2016, o 10:44

Re: duża różnica wieku

Post autor: Vuko » 1 lip 2021, o 19:20

Dopytam - piszesz to z perspektywy tej mlodszej czy starszej? Te 20 lat różnicy to... 20 i 40? 30 - 50? Inne?
ZagubionaBi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2020, o 23:31

Re: duża różnica wieku

Post autor: ZagubionaBi » 6 lip 2021, o 00:26

35 / 55 - a doswiadczenia własne miałam zawsze z perspektywy tej młodszej :cool:
Cara1902
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2021, o 18:58

Re: duża różnica wieku

Post autor: Cara1902 » 15 lip 2021, o 17:51

Widzę, że wciąż sporo osób się tu udziela, a więc sama też coś od siebie dodam. :D Odkąd pamiętam ciągnęło mnie do starszych od siebie. O moich trzech pierwszych związkach się nie wypowiem, ponieważ byłam de facto dzieckiem (14, 15 i 17 lat ;p), natomiast mogę wspomnieć o swoim ostatnim związku, który był poważny i trwał od sierpnia 2020 do maja tego roku. Ja rocznik '02, ona rocznik '96. Dzieliło nas 6 lat, łączyło uczucie - nie powiem, że miłość, ale na pewno uczucie. Ta różnica nie była wyczuwalna w żaden sposób, nie było konfliktu pokoleń, chyba że mówimy o sytuacji, kiedy mowa o bajkach i podajemy tytuły, których jedna lub druga nie kojarzy. ;p Nie było także różnicy w oczekiwaniach, czy priorytetach, nasz związek zakończył się z powodu jej chorobliwej zazdrości i zaborczości, ale to inny temat i tego nie będę tu rozwlekać. Jej rodzina nie miała problemu z tą różnicą wieku, bardzo mnie polubili wszyscy, czułam się tam jak u siebie, dobrze nam się mieszkało razem i bawiło na komunii siostry mojej, wtedy, dziewczyny - czułam się jak wśród swoich. Myślę, że problemy wielu par, w których występuje różnica wieku siedzą w większości wyłącznie w głowie, nie są osadzone w twardej rzeczywistości. Często są to lęki przed nieznanym, często lęki wynikające z przykrych doświadczeń z przeszłości, ale tak czy inaczej - wszystko jest w głowie. Obecnie z kolei spotykam się z kobietą starszą ode mnie o 12 lat - ja mam 19, a ona 31 lat. Znamy się od około 2 miesięcy i nie zauważamy tej różnicy, ona mi mówi, że jestem tak dojrzała emocjonalnie, jakbym miała przynajmniej lat 25, a ona z kolei jest dojrzała, ale jednocześnie ma w sobie sporo dziecięcej radości, przez co wydaje się młodsza niż jest. Obie pracujemy, obie mamy swoje własne mieszkanie, obie jesteśmy samodzielne i obie jesteśmy niezależne finansowo - być może dlatego Moja Sympatia nie czuje tej różnicy. Nie wiem, co wyniknie z tej znajomości, ale mam taki chytry plan, by zdobyć Jej serce i wtedy Wam powiem, ile Nasz związek przetrwa mimo takiej dużej różnicy wieku. ;p
Flowrik
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2021, o 20:02

Re: duża różnica wieku

Post autor: Flowrik » 15 lip 2021, o 20:23

Ja rocznik 80 ,moja była 69 razem przez 10 lat ,kiedy zaczynalysmy ja miałam 17 lat ona 28 ,do dziś wspominam ja jako miłość o której czyta się w książkach i zawsze będzie miłością mojego życia .
ODPOWIEDZ