"Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

"Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 30 lip 2021, o 09:11

Dzień dobry wszystkim :)

Ostatnio zagłębiam się w tematy aktywizmu, działania na rzecz praw Lgbt itp.
Często obija mi się o uszy argument, że geje/les nie popierają aktywistów, są przeciwni paradom równości, nie chcą różnych akcji, które podobno szkodzą naszej społeczności i zwiększają nietolerancję.
Jeśli są tu osoby, które reprezentują taką postawę to zachęcam do wypowiedzenia się.
Czemu dokładnie jesteście przeciwne i dlaczego? Może jakieś przykłady?
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: miss_nikita » 30 lip 2021, o 14:35

Słyszałam o takich osobach. Najbardziej znanym gejem "anty-LGBT" jest chyba Waldemar Krysiak.
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Juni » 30 lip 2021, o 19:03

Ja nie wiem czy moge powiedziec, ze jestem przeciwna bo wladciwie nic przeciwko innym angazujacym się w akcje na rzecz srodowiska LGBT nie mam... sama jednak tego nie robię - bo za bardzo bo nie widzę w tym sensu...

Uważam, że ludzie powinni mieć wolność wyboru (ograniczona oczywiście szacunkiem do innych) I to że np ktoś jest homo lub heteroseksualny najlepiej po prostu uważać za normę... tak jak nie wspieram osób które nie lubią czarnego koloru (mimo, że sama go nie lubie), nie działam na rzecz wegetarianizmu (mimo, że sama jestem wegetarianka), nie włączam się w propagowanie upraw biodynamicznych (mimo, że osobiscie uważam że ta forma uprawy jest najlepsza) czy nie wspieram środowisk emigrantów afrykańskich (mimo, że nie jestem rasistka) Jakoś mi to zupełnie nie odpowiada - nie mam w sobie tęsknoty misjonarskiej.

Mam w sobie głęboko ugruntowany szacunek do innych I przekonanie, że najlepiej byłoby ludzi traktować jak ludzi bez względu na to z kim budują relacje, co jedza, jaki kolor lubią i czy się szczepia ;)

... z drugiej strony mam dystans do siebie i wiem, że może to naiwne... dlatego cieszę się, że są ludzie którzy się angażują i że ja mam możliwość tego nie robić... skoro nie mam do tego przekonania ;) Dobrze, że inni to robią mając przekonanie...
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 30 lip 2021, o 20:41

zenhabits pisze:
30 lip 2021, o 09:11
Dzień dobry wszystkim :)

Ostatnio zagłębiam się w tematy aktywizmu, działania na rzecz praw Lgbt itp.
Często obija mi się o uszy argument, że geje/les nie popierają aktywistów, są przeciwni paradom równości, nie chcą różnych akcji, które podobno szkodzą naszej społeczności i zwiększają nietolerancję.
Jeśli są tu osoby, które reprezentują taką postawę to zachęcam do wypowiedzenia się.
Czemu dokładnie jesteście przeciwne i dlaczego? Może jakieś przykłady?
Autorko tematu- a jakie jest Twoje zdanie?
Filmy les na www.violka.pl
gabunia46
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2021, o 11:27

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: gabunia46 » 31 lip 2021, o 12:48

Nie wiem, czy jako heteryczka-heretyczka mam prawo do wypowiedzi w tym temacie, ale w końcu to wolny kraj ;) i wolne forum...
Czasem próbuję wejść w skórę (umysły) zagorzałych przeciwników LGBT, którzy wiedzę o środowisku czerpią z migawek i komentarzy z powszechnie dostępnej i jedynie słusznej telewizji. Widzą oni dziwnie ubranych ludzi, krzykliwych, prowokujących hasłami czy zachowaniem. Do ich rozumków nie dociera fakt, że facet w sukience, z mocnym makijażem jest kreacją na ten dzień karnawału i luzu. Nie wiedzą, że za kilka godzin spotkają go w sklepie - już w dżinsach i koszulce, bez sztucznych rzęs - gdzie będzie kupował bułki. Może nawet wymienią uwagi na temat czerstwego pieczywa. I właśnie to - że parada równości jest karnawałem - powinno podkreślać środowisko LGBT i osoby przychylne. Natomiast codzienne działania to przede wszystkim oswajanie. Żmudna praca i powolna, ale daje efekty.
Za "moich czasów", czyli ponad 20 lat temu, gdy studiowałam, sensację i plotki wzbudzał kolega gej. Dzisiaj ja i moi znajomi przyjmujemy spokojnie informacje o czyjejś orientacji. Czasem coś się pogada, ale jak to z ludźmi i o ludziach: że pasują do siebie albo nie, że mają porządek czy bałagan w mieszkaniu, że ciasto było przesłodzone... Normalka.
Cóż, zmiany w mentalności, ugruntowanych przez wieki, odziedziczonych i wzmacnianych poglądach, szybko nie nastąpią, dlatego ważne jest pokazywanie "zwyczajności" osób LGBT. Nie tylko z okazji parad lub wyłącznie jako ofiary.
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 31 lip 2021, o 13:24

@gabunia46 dziękuję za Twój punkt widzenia:)

Mój punkt widzenia?
Uważam, że organizatorzy wszelakich akcji mają dobre intencje i wszystko robią by nam żyło się lepiej.
Imelda
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 4 mar 2020, o 21:31

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Imelda » 31 lip 2021, o 15:41

Niestety intencje a skutki to są często dwie odrębne rzeczy.
Kora81
Posty: 6
Rejestracja: 25 gru 2018, o 12:08

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Kora81 » 31 lip 2021, o 16:03

jestem LGBT A jednak nie popieram niektórych działań aktywistów. Uważam, że należy społeczeństwo oswajać a nie prowokować.
mieszanie np symboliki religijnej z lgtb jest jawna prowokacją która robi więcej szkody niż pożytku ( nie jestem wierzącą, mam jednak szacunek dla wiary innych )

byłam raz na paradzie, wydawało mi się że tak trzeba, chciałam pójść.

zmieniłam zdanie gdy na tej paradzie zobaczyłam cipkę w koronie niesioną przez kobiety przebrane za Maryjki. wyglądało to jak procesja z Bożego Ciała. Stwierdziłam, że nie chcę być utożsamiana z takimi prowokacjami.



mieszanie symboliki Polski walczącej z tęczą tez mnie oburza.

Spora część społeczeństwa nie zetknela się bezpośrednio z kochająca się parą gejów czy lesbijek tylko widzi obraz z parad równości pokazywany w telewizji.

społeczeństwo jest bardziej tolerancyjne niż nam się wydaje. pokażmy tylko ze jesteśmy normalnymi ludźmi a nie prowokujemy przez mieszanie symboliki itp.

Mam przyjaciela który był homofobem wyrażającym głośno swoje stanowisko. do czasu, gdy się wyoutowalam przed nim. poznał moją partnerkę chociaż bałam się tego spotkania, o dziwo nawet się z nią zaprzyjaźnił. Czasem z jego żona sobie żartujemy, czy to już czas ze mamy zacząć być zazdrosne o to, że za dużo ze sobą rozmawiają
Kora81
Posty: 6
Rejestracja: 25 gru 2018, o 12:08

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Kora81 » 31 lip 2021, o 16:05

Kora81 pisze:
31 lip 2021, o 16:03
jestem LGBT A jednak nie popieram niektórych działań aktywistów. Uważam, że należy społeczeństwo oswajać a nie prowokować.
mieszanie np symboliki religijnej z lgtb jest jawna prowokacją która robi więcej szkody niż pożytku ( nie jestem wierzącą, mam jednak szacunek dla wiary innych )

byłam raz na paradzie, wydawało mi się że tak trzeba, chciałam pójść.

zmieniłam zdanie gdy na tej paradzie zobaczyłam cipkę w koronie niesioną przez kobiety przebrane za Maryjki. wyglądało to jak procesja z Bożego Ciała. Stwierdziłam, że nie chcę być utożsamiana z takimi prowokacjami.



mieszanie symboliki Polski walczącej z tęczą tez mnie oburza.

Spora część społeczeństwa nie zetknela się bezpośrednio z kochająca się parą gejów czy lesbijek tylko widzi obraz z parad równości pokazywany w telewizji.

społeczeństwo jest bardziej tolerancyjne niż nam się wydaje. pokażmy tylko ze jesteśmy normalnymi ludźmi a nie prowokujemy przez mieszanie symboliki itp.

Mam przyjaciela który był homofobem wyrażającym głośno swoje stanowisko. do czasu, gdy się wyoutowalam przed nim. poznał moją partnerkę chociaż bałam się tego spotkania, o dziwo nawet się z nią zaprzyjaźnił. Czasem z jego żona sobie żartujemy, czy to już czas ze mamy zacząć być zazdrosne o to, że nasze połówki za dużo ze sobą rozmawiają
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Elinor » 31 lip 2021, o 16:33

Ogólnie się nie utożsamiam z " nie popieram lgbt", ale nie podoba mi się np edukowanie dzieci w przedszkolach i wczesnej podstawówce, uważam, że dzieci nie mają do tego wystarczającej dojrzałości umysłowej i emocjonalnej. Jakby, nie że ukrywać istnienie lgbt, ale edukowanie o tematach zdrowotnych czy trudnych, przeprowadzanie lekcji na ten temat, nie że np w podręczniku pojawi się gej, lesbijka, homo małżeństwo - czy nie z naszej tematyki, dajmy na to osoby niepełnosprawne, to nie jest wymagające, i nie żeby cenzurować media w całości z trudniejszych treści, jak chciałby robić nasz obecny rząd. Nie powinno się tematów dojrzałych czy trudnych traktować jako tabu, bo dzieci wyrosną na przewrażliwione i nieporadne lub wykształci się w nich strach przed innością, jeżeli różnorodność (nie tylko w tematyce lgbt) będzie przed nimi ukrywana, tak samo ukrywanie każdej innej rzeczy będzie wykształcać strach i nieporadność zamiast umiejątności radzenia sobie. Natomiast uważam, że tłumaczenie zbyt młodym dzieciom (nie nastolatkom) na dedykowanych lekcjach jest dla nich za dużym obciążeniem. Uważam to raczej za temat dla nastolatków.

I właśnie dlatego też argument o tym, że widoczność osób lgbt przyczynia się do nietolerancji uważam za mylny. Im bardziej będziemy w ukryciu, tym większy będzie strach wynikający z niewiedzy. Natomiast owszem, nie każdemu spodobała się cipkomaryjka, mi też nie i też nie uważam, że szokowanie i zaciekła walka są odpowiednim środkiem... być może wcale nie ma wroga i osobiście nie spotykam wielu osób, które są neagtywnie nastawione. Każdy ma swoje sprawy i to nimi się zajmuje i przejmuje. Nam się wydaje, że te nasze problemy są największe, ale każdy ma swoje "bagno", jak posłuchać co kto ma do powiedzenia.
Clear-Sky
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 6 maja 2021, o 19:03

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Clear-Sky » 31 lip 2021, o 22:28

Może się nie znam, ale jestem zdania, że równowaga często jest najlepsza. Ani zbyt w lewo, ani zbyt w prawo. Milczenie i brak reakcji czasami mogą być złe, ale bezsensowny krzyk też nie musi być dobrym rozwiązaniem.

Najlepiej żyć i dać robić to samo innym. Ktoś ma pewne poglądy? O ile nie ma zamiaru na siłę mi ich narzucać, nie ma problemu. Od tego jest wolność słowa.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: goreka » 31 lip 2021, o 23:12

Clear-Sky pisze:
31 lip 2021, o 22:28
Najlepiej żyć i dać robić to samo innym. Ktoś ma pewne poglądy? O ile nie ma zamiaru na siłę mi ich narzucać, nie ma problemu. Od tego jest wolność słowa.
W ruchu LGBT nie chodzi o wolność słowa, życie zgodnie z sobą, a o PRAWA.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 31 lip 2021, o 23:23

zenhabits pisze:
31 lip 2021, o 13:24

Uważam, że organizatorzy wszelakich akcji mają dobre intencje i wszystko robią by nam żyło się lepiej.
I faktycznie- dzięki organizatorom LGBT+QQIP2SAA żyje nam się zdecydowanie lepiej :ok:

Po ponad 30 latach działania lgbt+ w końcu mamy te same prawa co heterycy którzy także dzięki tej wspaniałej organizacji w pełni nas zaakceptowali i nas wspierają.

Normalnie coś pięknego :clap:
Filmy les na www.violka.pl
Clear-Sky
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 6 maja 2021, o 19:03

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Clear-Sky » 31 lip 2021, o 23:35

goreka pisze:
31 lip 2021, o 23:12

W ruchu LGBT nie chodzi o wolność słowa, życie zgodnie z sobą, a o PRAWA.
Tak jak pisałam, uznajmy, że się nie znam ;)
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: miss_nikita » 31 lip 2021, o 23:54

Moim zdaniem negatywne postrzeganie w społeczeństwie ruchu LGBT wynika z tego, że ludzie patrzą na niego przez pryzmat gejów i różnych ich prawdziwych bądź domniemanych przywar (skłonność do przypadkowych kontaktów seksualnych, przenoszenie chorób drogą płciową, przebieranki i ekshibicjonizm zdarzający się na paradach, który jest głównie udziałem panów). Do tego dochodzi też istotna kwestia kulturowa gdzie seks dwóch mężczyzn w oczach społeczeństwa ich w pewien sposób degraduje, podczas gdy seks dwóch kobiet takich odczuć już nie budzi. A że ruch lesbijski działa niejako w sojuszu z ruchem gejowskim, to przy okazji rykoszetem obrywa się także lesbijkom. Jeśli spyta się przeciętnego człowieka z czym kojarzy mu się LGBT, to w 99% przypadków z dwoma panami, a nie dwiema paniami.

Dlatego jestem zdania, że ruch lesbijski znacznie szybciej wywalczyłby swoje prawa gdyby działał odrębnie od gejowskiego. Homoseksualizm żeński dałoby się dużo łatwiej "oswoić" w społeczeństwie niż męski. A tak sprawa lesbijska jest "hamowana" przez społeczne postrzeganie męskiego homoseksualizmu.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 1 sie 2021, o 00:43

miss_nikita pisze:
31 lip 2021, o 23:54
Moim zdaniem negatywne postrzeganie w społeczeństwie ruchu LGBT wynika z tego, że ludzie patrzą na niego przez pryzmat gejów i różnych ich prawdziwych bądź domniemanych przywar (skłonność do przypadkowych kontaktów seksualnych, przenoszenie chorób drogą płciową, przebieranki i ekshibicjonizm zdarzający się na paradach, który jest głównie udziałem panów). Do tego dochodzi też istotna kwestia kulturowa gdzie seks dwóch mężczyzn w oczach społeczeństwa ich w pewien sposób degraduje, podczas gdy seks dwóch kobiet takich odczuć już nie budzi. A że ruch lesbijski działa niejako w sojuszu z ruchem gejowskim, to przy okazji rykoszetem obrywa się także lesbijkom. Jeśli spyta się przeciętnego człowieka z czym kojarzy mu się LGBT, to w 99% przypadków z dwoma panami, a nie dwiema paniami.

Dlatego jestem zdania, że ruch lesbijski znacznie szybciej wywalczyłby swoje prawa gdyby działał odrębnie od gejowskiego. Homoseksualizm żeński dałoby się dużo łatwiej "oswoić" w społeczeństwie niż męski. A tak sprawa lesbijska jest "hamowana" przez społeczne postrzeganie męskiego homoseksualizmu.
Ja uważam, że bardziej chodzi o wychodzenie z telewizorów, szkoły a niedługo także z lodówki ruchu lgbt który domaga się praw już nie wiadomo jakich niż to, kto z kim się bzyka.
Znaczna większość społeczeństwa łatwiej by przyjęła prosty przekaz typu "chcemy prawa do zawierania małżeństw takiego, jakie mają heteroseksualisci!" (bo w sumie tylko o to my czyli geje, bi i lesbijki walczymy.
Przekaz prosty i logiczny- dostajemy co chcieliśmy i można się rozejść.

LGBT ++ jest obecnie światowa organizacja w którą są pompowane duze pieniądze od rządów i będzie wymyślać żadania jak najdłużej się da żeby dalej dostawać kasę. Wszystko oczywiście naszym kosztem.
Zanim ktoś mnie zbluzga za ostatnie zdanie- niech najpierw się zapozna z tematem jak działają organizacje i skąd mają pieniądze na prowadzenie swoich działalności.
Filmy les na www.violka.pl
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 1 sie 2021, o 10:41

miss_nikita pisze:
31 lip 2021, o 23:54
Dlatego jestem zdania, że ruch lesbijski znacznie szybciej wywalczyłby swoje prawa gdyby działał odrębnie od gejowskiego. Homoseksualizm żeński dałoby się dużo łatwiej "oswoić" w społeczeństwie niż męski. A tak sprawa lesbijska jest "hamowana" przez społeczne postrzeganie męskiego homoseksualizmu.
To bardzo ciekawy pogląd! Może jest w tym jakiś głębszy sens, ale czy to nie prowadzi do kolejnych podziałów?
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 1 sie 2021, o 10:53

Mam mieszane uczucia co do sposobów walki o nasze prawa, które obecnie są stosowane.
Z jednej strony taka bardziej agresywn walka sprawdziła się za oceanem, mają już małżeństwa i całkiem nieźle im się żyje.
Z drugiej strony nie możemy się porównywać do Ameryki, tu jest inna mentalność i może zadziałałyby inne metody?
Jednak grzeczne proszenie nic nie zdziało. Nie popieram tych dziwnych akcji typu cipkomaryjka czy flagi na pomnikach, ale wcale się nie dziwię tym, którzy są wkurwieni i posuwają się daleko. To w końcu nasza ludzka natura, cierpliwość ma swoje granice.

Osobiście uważam, że puki panuje PiS to nie mamy żadnych szans na poprawę i wszelkie kampanie to strata czasu.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 1 sie 2021, o 11:24

zenhabits pisze:
1 sie 2021, o 10:41
]

To bardzo ciekawy pogląd! Może jest w tym jakiś głębszy sens, ale czy to nie prowadzi do kolejnych podziałów?
To by dopiero bylo: geje i lesbijki walczący przeciw sobie :shock:

Nie uważam żebyśmy były lepsze od geji a geje od nas. Chcemy tego samego i razem powinniśmy o to walczyć.
Filmy les na www.violka.pl
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 1 sie 2021, o 11:30

zenhabits pisze:
1 sie 2021, o 10:53

Osobiście uważam, że puki panuje PiS to nie mamy żadnych szans na poprawę i wszelkie kampanie to strata czasu.
PiS i porady seksualne radia Maryja :D :D :D
Filmy les na www.violka.pl
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 1 sie 2021, o 11:41

davergne pisze:
1 sie 2021, o 11:30

PiS i porady seksualne radia Maryja :D :D :D
Tak I pamiętajmy gruntować nasze cnoty niewieście!
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: miss_nikita » 1 sie 2021, o 11:49

davergne pisze:
1 sie 2021, o 11:24
To by dopiero bylo: geje i lesbijki walczący przeciw sobie :shock:
Nie przeciwko sobie, tylko oddzielnie.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 1 sie 2021, o 11:55

miss_nikita pisze:
1 sie 2021, o 11:49
davergne pisze:
1 sie 2021, o 11:24
To by dopiero bylo: geje i lesbijki walczący przeciw sobie :shock:
Nie przeciwko sobie, tylko oddzielnie.
W sumie, da sie zrobic: lesbijki beda protestowac w Krakowie a geje tego samego dnia beda protestowac we Wroclawiu :ok: :-D
Filmy les na www.violka.pl
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: Elinor » 1 sie 2021, o 11:58

zenhabits pisze:
1 sie 2021, o 10:53
Mam mieszane uczucia co do sposobów walki o nasze prawa, które obecnie są stosowane.
Z jednej strony taka bardziej agresywn walka sprawdziła się za oceanem, mają już małżeństwa i całkiem nieźle im się żyje.
Z drugiej strony nie możemy się porównywać do Ameryki, tu jest inna mentalność i może zadziałałyby inne metody?
Jednak grzeczne proszenie nic nie zdziało. Nie popieram tych dziwnych akcji typu cipkomaryjka czy flagi na pomnikach, ale wcale się nie dziwię tym, którzy są wkurwieni i posuwają się daleko. To w końcu nasza ludzka natura, cierpliwość ma swoje granice.

Osobiście uważam, że puki panuje PiS to nie mamy żadnych szans na poprawę i wszelkie kampanie to strata czasu.
Taaak.

Z drugiej strony - czy tęczowa flaga obraża? Genitalia (wagina, penis), jest duża szansa odebrania tego przez kogoś jako obrzydliwe. Ale flaga chyba jest okej? Też się nie dziwię, że ludzie się wkurwiają, ja też się na to wkurwiam. Chcę mieć normalny dostęp do różnych rzeczy, a nie się gimnastykować, gdzie będą przychylni. Pis utrudnia ludziom życie, bo tak. Nie chodzi o jakieś dofinansowania czy że ktoś by coś tracił, z wyjątkiem tych homofobów, którzy mają obsesję na punkcie swojego antynaukowego, antyracjonalnego punktu widzenia. Tylko - co robić z tym wkurzeniem? Owszem, może trzeba bardziej nalegać na prawa osób lgbt, ale nie robiąc show, tylko w miejscach, gdzie odniesie to skutek.
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 1 sie 2021, o 12:30

Elinor oczywiście, że tęcza nie obraża!
Chyba nie znamy jeszcze odpowiedzi na pytanie co tak na prawdę by pomogło.
Właściwie to byłby dobry pomysł na powieść, bo w głowie mi tylko dość niemoralne sposoby xD
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 1 sie 2021, o 12:32

Mam (mozliwe) genialny pomysl!!

Nie wiem jak to dziala w Polsce ale w UK mozna rozne rzeczy wywalczyc przez petycje. Ktos pisze petycje i rozsyla ja po internecie zeby osoby ktore ja popieraja mogly sie pod nia podpisac. Jak uzbiera sie okreslona liczba podpisow to wg prawa petycja musi byc rozpatrzona przez rzad. Sama bralam udzial w takiej akcji 8)

Jesli w polsce tez tak to dziala, to moznaby napisac taka petycje. Ja w niej żadalabym takich praw do malzenstw jakie maja heterycy poza prawem do adoptowania dzieci. Jesli o adopcje dzieci chodzi to mysle ze powinnysmy byc realistkami i uderzyc z takimi żadaniami za ladne pare lat jak wszystko sie juz uspokoji i ludzie beda bardziej tolerancyjni.

Do petycji dorzucilabym takze żadanie o zaprzestanie wspierania lgbt w sprawie nauczania o tym dzieci w szkolach. Mlodzi ludzie w szkochach maja sie uczyc dla nich rzeczy wartosciowych a nie zastanawiac sie czy sa binarne, niebinarne, queer czy cos tam jeszcze. Sa za mlode zeby juz sie "szufladkowac". Mysle, ze przez to wiele rodzin przeciwnych lgbt wsparlo by petycje.

Mamy okolo 28 mln pelnoletnich polakow ktorzy maja prawo do podpisania takiej petycji. Jezeli szacuje sie, ze ok 10% osob to lgbt, to zakladam, ze przynajmniej 20% osob by to podpisalo co daje nam ponad 5 mln podpisow!!
Z taka iloscia osob nawet PIS nie wygra!


Co o tym myslicie??
Filmy les na www.violka.pl
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 1 sie 2021, o 12:37

Dorzuce jeszcze, ze duzo osob lgbt nie chodzi na parady bo sie tego wstydza lub nie popieraja. A przez internet podpisuja sie prawie anonimowo wiec cale mnostwo "naszych" by nas wsparlo.

Przypominam rowniez, ze pod petycja powinien byc podpis cos typu "obywatele" a nie zadne lgbt. Jak tylko takie cos zostanie podpisane lgbt to odrazu spotka sie z masa krytyki i wszystkie starania szlag trafi ://
Filmy les na www.violka.pl
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 1 sie 2021, o 15:40

davergne pisze:
1 sie 2021, o 12:37
Dorzuce jeszcze, ze duzo osob lgbt nie chodzi na parady bo sie tego wstydza lub nie popieraja. A przez internet podpisuja sie prawie anonimowo wiec cale mnostwo "naszych" by nas wsparlo.

Przypominam rowniez, ze pod petycja powinien byc podpis cos typu "obywatele" a nie zadne lgbt. Jak tylko takie cos zostanie podpisane lgbt to odrazu spotka sie z masa krytyki i wszystkie starania szlag trafi ://
To super pomysł ale obawiam się, że tak czy inaczej by na ostatnim etapie projekt odrzucili :/
zenhabits
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:54

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: zenhabits » 1 sie 2021, o 15:46

gabunia46 pisze:
31 lip 2021, o 12:48
Nie wiem, czy jako heteryczka-heretyczka mam prawo do wypowiedzi w tym temacie, ale w końcu to wolny kraj ;) i wolne forum...
Czasem próbuję wejść w skórę (umysły) zagorzałych przeciwników LGBT, którzy wiedzę o środowisku czerpią z migawek i komentarzy z powszechnie dostępnej i jedynie słusznej telewizji. Widzą oni dziwnie ubranych ludzi, krzykliwych, prowokujących hasłami czy zachowaniem. Do ich rozumków nie dociera fakt, że facet w sukience, z mocnym makijażem jest kreacją na ten dzień karnawału i luzu. Nie wiedzą, że za kilka godzin spotkają go w sklepie - już w dżinsach i koszulce, bez sztucznych rzęs - gdzie będzie kupował bułki. Może nawet wymienią uwagi na temat czerstwego pieczywa. I właśnie to - że parada równości jest karnawałem - powinno podkreślać środowisko LGBT i osoby przychylne. Natomiast codzienne działania to przede wszystkim oswajanie. Żmudna praca i powolna, ale daje efekty.

Cóż, zmiany w mentalności, ugruntowanych przez wieki, odziedziczonych i wzmacnianych poglądach, szybko nie nastąpią, dlatego ważne jest pokazywanie "zwyczajności" osób LGBT. Nie tylko z okazji parad lub wyłącznie jako ofiary.
W punkt. Podzielam zdanie, że oswajanie i edukowanie przyniesie na pewno wiele korzyści.
Poza tym dzieci są przyszłością jak to się mówi i jak je wychowamy takie będzie społeczeństwo.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: "Przyjaciel gej nie popiera LGBT"

Post autor: davergne » 1 sie 2021, o 16:06

Male dzieci a już wiedzą co to homoseksualizm. Po co im specjalne zajęcia w szkole na ten temat.

https://youtu.be/WFtHCbWOLjg
Filmy les na www.violka.pl
ODPOWIEDZ