Jak zacząć o siebie dbać?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Maryland
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:56

Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Maryland » 3 sty 2022, o 23:59

To może najgłupsze z pytań, ale spróbuję. Jestem mocno zaniedbana, jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie się. Potrafię tygodniami nie patrzeć w lustro. Moja samoocena jest zerowa, przez ostatni rok przytyłam około 20 kg, ale to nie stąd bierze się mój problem. Nigdy niestety nie byłam szczęśliwa w swoim ciele, ale najgorsze jest to, że nie potrafię zwyczajnie zadbać o swój wygląd- potrafię nie czesać się kilka dni, czasami mam porwane ubrania, że już o tym by pasowały to nie wspomnę. Brudne buty mi nie przeszkadzają, podobnie jak poplamiona kurtka. W ogóle mi nic nie przeszkadza.

Mam więc pytania: Jak zacząć dbać o swój wygląd? Jak zacząć? Jak się zmotywować? Większość osób może uznać temat za dziwaczny, przecież co w tym trudnego?
zapomnij
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2021, o 23:08

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: zapomnij » 4 sty 2022, o 00:08

Wyglądasz jak statystyczna lesbijka więc czym się przejmujesz. Wszystko w normie 👍
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: AnnaArendt » 4 sty 2022, o 07:11

Maryland pisze:
3 sty 2022, o 23:59
To może najgłupsze z pytań, ale spróbuję. Jestem mocno zaniedbana, jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie się. Potrafię tygodniami nie patrzeć w lustro. Moja samoocena jest zerowa, przez ostatni rok przytyłam około 20 kg, ale to nie stąd bierze się mój problem. Nigdy niestety nie byłam szczęśliwa w swoim ciele, ale najgorsze jest to, że nie potrafię zwyczajnie zadbać o swój wygląd- potrafię nie czesać się kilka dni, czasami mam porwane ubrania, że już o tym by pasowały to nie wspomnę. Brudne buty mi nie przeszkadzają, podobnie jak poplamiona kurtka. W ogóle mi nic nie przeszkadza.

Mam więc pytania: Jak zacząć dbać o swój wygląd? Jak zacząć? Jak się zmotywować? Większość osób może uznać temat za dziwaczny, przecież co w tym trudnego?
Wygląda na to że masz depresję.
Zrób sobie test Becka. W zależności od wyników albo psycholog albo psychiatra.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: zagubiona_92 » 4 sty 2022, o 12:34

AnnaArendt pisze:
4 sty 2022, o 07:11
Maryland pisze:
3 sty 2022, o 23:59
To może najgłupsze z pytań, ale spróbuję. Jestem mocno zaniedbana, jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie się. Potrafię tygodniami nie patrzeć w lustro. Moja samoocena jest zerowa, przez ostatni rok przytyłam około 20 kg, ale to nie stąd bierze się mój problem. Nigdy niestety nie byłam szczęśliwa w swoim ciele, ale najgorsze jest to, że nie potrafię zwyczajnie zadbać o swój wygląd- potrafię nie czesać się kilka dni, czasami mam porwane ubrania, że już o tym by pasowały to nie wspomnę. Brudne buty mi nie przeszkadzają, podobnie jak poplamiona kurtka. W ogóle mi nic nie przeszkadza.

Mam więc pytania: Jak zacząć dbać o swój wygląd? Jak zacząć? Jak się zmotywować? Większość osób może uznać temat za dziwaczny, przecież co w tym trudnego?
Wygląda na to że masz depresję.
Zrób sobie test Becka. W zależności od wyników albo psycholog albo psychiatra.
To nie musi być depresja. A test Becka sam w sobie może być wskazówką, ale kluczowa i tak jest rozmowa ze specjalistą.
Niezyciowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 27 paź 2021, o 10:51

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Niezyciowa » 4 sty 2022, o 13:01

Jeśli chcesz to zmienić to małymi kroczkami, bo wielkie zmiany zwykle zaczynają się o 20.00 i kończą o 7 rano następnego dnia. Wiesz co Ci przeszkadza i powoli wprowadzaj zmiany. Nie musisz być zadbana i z poślizgiem jak laski z insta z talią osy. Mało kobiet na codzień tak wygląda.
Na początek zacznij od codziennej higieny. Kąpiel lub prysznic,wlosy,zęby. I to już jest mega z czego możesz być zadowolona. Znajdź w tym coś co lubisz (ulubiony żel,maseczkę, sole do wanny lub rytuał leżenia w wannie z książką lub tel)
Po drugie zadbaj o więcej ruchu,odśwież umysł. Najgorzej jest zamnkac sue w domu i w sobie i katować się myślami na swój temat. A dalej jak chcesz :)
.
Maryland
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:56

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Maryland » 4 sty 2022, o 15:27

Dziękuję za odpowiedzi. Z higieną podstawową n szczęście nie mam problemów, gorzej z czymkolwiek innym. Jestem w terapii (nie na depresję) i może warto to poruszyć.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: zagubiona_92 » 4 sty 2022, o 19:42

Maryland pisze:
4 sty 2022, o 15:27
Dziękuję za odpowiedzi. Z higieną podstawową n szczęście nie mam problemów, gorzej z czymkolwiek innym. Jestem w terapii (nie na depresję) i może warto to poruszyć.
na terapii zdecydowanie powinnaś ten temat poruszyć
Rzymianka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 4 sty 2022, o 19:05

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Rzymianka » 4 sty 2022, o 19:51

Hey! Mialam podobny problem pare lat temu. Oto co mi pomoglo:

- zapisz sie na jakies fajne zajcie aby sie poruszac. Wybierz pare i pochodz na probne pierwsze zajecia (czesto sa za darmo). Staraj sie wybierac zajecia w grupach , mozna poznac fajnych ludzi. ja po wielu roznych probach, wybralam koszykowke dla kobiet w ktora gram do dzis:)

~ wywal wszystkie dziurawe/zniszczone ubrania , bez sentymentow , nawet te co lubisz.

~ przeznacz jakas kwote pieniedzy ktora wydasz tylko na nowe ubrania(nawet jak maja to byc tanie ubrania z marketu , maja byc nowe)
~idz na jakis zabieg kosmetyczny nawet jakis maly , henna, regulacja brwi lub pediciure .Jak masz mozliwosc spraw sobie jeden dzien w spa (ja sie czulam bardzo glupio idac na takie cos zwlaszcza sama, ale po, bardzo mnie to zmotywowalo )

~ ubierz sie ladnie (nawet jak Ci sie bardzo nie bedzie chcialo, zmus sama siebie) i idz do baru clubu sama chociaz by tylko wejsc kupic drinka i wyjsc . Na poczatku bardzo duza trudnosc mi to sprawialo ale po paru takich szybkich wypadach nabralam duzej pewnosci siebie.

~ zadaj sobie jedno wazne pytanie... Jaka kobieta chcesz byc? jak chcesz by ludzie Cie widzieli? Jak TY chcesz wygladac? i taka sie stan.

Moze cos Ci pomoze, jak pomoglo mi. Powodzenia!
Maryland
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:56

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Maryland » 4 sty 2022, o 21:09

Hej, dzięki za plan naprawczy🙂 Pochwałę się wynikami. Na razie pozostawię tylko uroczy tekst mojego przyjaciela: Mogłabyś być niezrównana a teraz wyglądasz jak niezrównoważona
Rzymianka pisze:
4 sty 2022, o 19:51
Hey! Mialam podobny problem pare lat temu. Oto co mi pomoglo:

- zapisz sie na jakies fajne zajcie aby sie poruszac. Wybierz pare i pochodz na probne pierwsze zajecia (czesto sa za darmo). Staraj sie wybierac zajecia w grupach , mozna poznac fajnych ludzi. ja po wielu roznych probach, wybralam koszykowke dla kobiet w ktora gram do dzis:)

~ wywal wszystkie dziurawe/zniszczone ubrania , bez sentymentow , nawet te co lubisz.

~ przeznacz jakas kwote pieniedzy ktora wydasz tylko na nowe ubrania(nawet jak maja to byc tanie ubrania z marketu , maja byc nowe)
~idz na jakis zabieg kosmetyczny nawet jakis maly , henna, regulacja brwi lub pediciure .Jak masz mozliwosc spraw sobie jeden dzien w spa (ja sie czulam bardzo glupio idac na takie cos zwlaszcza sama, ale po, bardzo mnie to zmotywowalo )

~ ubierz sie ladnie (nawet jak Ci sie bardzo nie bedzie chcialo, zmus sama siebie) i idz do baru clubu sama chociaz by tylko wejsc kupic drinka i wyjsc . Na poczatku bardzo duza trudnosc mi to sprawialo ale po paru takich szybkich wypadach nabralam duzej pewnosci siebie.

~ zadaj sobie jedno wazne pytanie... Jaka kobieta chcesz byc? jak chcesz by ludzie Cie widzieli? Jak TY chcesz wygladac? i taka sie stan.

Moze cos Ci pomoze, jak pomoglo mi. Powodzenia!
howhow
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 13 lut 2020, o 22:47

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: howhow » 4 sty 2022, o 22:00

Zrób pranie
Wyrzuć podarte, dziurawe ciuchy
Umyj/wyczyść buty
Umyj i rozczesz włosy
Przejrzyj się w lustrze, uśmiechnij się do siebie

Czysta i świeża idź na terapie, czy gdzie tam uczęszczasz i pamiętaj, ze chcesz coś zmienić.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: gimmeeverything » 4 sty 2022, o 22:51

mam znajomą, która zawsze - choćby skały srały - ma ładnie 'zrobione' paznokcie (jak jest w ujowym nastroju - pociesza ją, że przynajmniej pazurki są OK, a jak nastrój spoko, to zadbane paznokcie dopingują ją do ogarnięcia całej reszty);
i chyba czaję, o co w tym chodzi = można przez jakiś czas skutecznie unikać lustra, ale spróbuj sobie nie patrzeć na ręce, gdy robisz kawę albo kanapkę :)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Kaitlynn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2021, o 22:14

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Kaitlynn » 4 sty 2022, o 23:10

Trochę Cię rozumiem, też nie umiem o siebie dbać. Wiek nastolatki mam już za sobą i jakoś tak ciężko się zorientować w temacie. Coś tam czasami próbuję robić, ale mam wrażenie ze to czarna magia i tylko płakać się chce, co jeszcze bardziej dołuje i demotywuje :(
Maryland
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:56

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Maryland » 5 sty 2022, o 00:07

Ja też czasami (bardzo "czasami") pójdę na paznokcie, mam dużo kosmetyków kolorowych, ale niestety rzadko ich używam. Czasami uważam to za niepotrzebne, większość czasu - nie widzę potrzeby.
Kaitlynn pisze:
4 sty 2022, o 23:10
Trochę Cię rozumiem, też nie umiem o siebie dbać. Wiek nastolatki mam już za sobą i jakoś tak ciężko się zorientować w temacie. Coś tam czasami próbuję robić, ale mam wrażenie ze to czarna magia i tylko płakać się chce, co jeszcze bardziej dołuje i demotywuje :(
Kaitlynn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2021, o 22:14

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Kaitlynn » 5 sty 2022, o 07:58

Maryland pisze:
5 sty 2022, o 00:07
Ja też czasami (bardzo "czasami") pójdę na paznokcie, mam dużo kosmetyków kolorowych, ale niestety rzadko ich używam. Czasami uważam to za niepotrzebne, większość czasu - nie widzę potrzeby.
Kaitlynn pisze:
4 sty 2022, o 23:10
Trochę Cię rozumiem, też nie umiem o siebie dbać. Wiek nastolatki mam już za sobą i jakoś tak ciężko się zorientować w temacie. Coś tam czasami próbuję robić, ale mam wrażenie ze to czarna magia i tylko płakać się chce, co jeszcze bardziej dołuje i demotywuje :(
Co jakiś czas chodzę do kosmetyczki na paznokcie, a przynajmniej zaczynam znów chodzić bo jak siedziałam w domu to nie miało to sensu. Niedawno kupiłam sobie nawet jakąś maszynkę do peelingu kawitacyjnego. Staram się pamiętać o kremowaniu rąk. Makijażu żadnego nie mam, nie umiem. Chociaż czasem fajnie by było zrobić taki lekki.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Aerial » 5 sty 2022, o 09:27

Oj kurczę, mnie to szlag trafia od makijażu czy wizyt u kosmetyczki. Nie mam takiej cierpliwości. Po co zaczynać od rzeczy, które są katowaniem się? Nic dziwnego, że się zniechęcasz. Kiedyś matka usiłowała na mnie wymuszać różne zabiegi pielęgnacyjne, jakieś maczanie rąk w wosku i siedzenie tak bezczynnie (wrrr), peelingi z pomocą urządzenia (nie rozumiem, przecież są peelingi w słoiku), maseczki, obcinanie skórek przy paznokciach, piłowanie paznokci... W rezultacie byłam zaniedbana, miałam brzydką łuszczącą się skórę, bo nie umiałam sprostać tak złożonym wymaganiom. Poza tym, trzeba jednak brać pod uwagę swoje własne warunki, bo nie każdy jest taki sam, moja matka zawsze miała suchą skórę wymagającą odżywienia, ja z kolei mam grubą i tłustą, kolejne specyfiki tylko ją brudzą, zatykają pory. Kiedy już umiałam postawić na swoim, znalazłam jakiś poradnik, że podstawa dbania o siebie to:
- zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczna
- mycie się
- odżywka do włosów
- peeling (ten ze słoika :p)
- krem nawilżający i latem z filtrem

Krem do rąk i pomadkę trzymam obok łóżka, żeby pamiętać, zawsze posmaruję przed snem. A peeling pod prysznicem to sama przyjemność. O kremie czy pomadce pamiętam, bo po prostu wszystko mnie swędzi z wysuszenia...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: gimmeeverything » 5 sty 2022, o 18:22

gimmeeverything pisze:
4 sty 2022, o 22:51
mam znajomą, która zawsze - choćby skały srały - ma ładnie 'zrobione' paznokcie (jak jest w ujowym nastroju - pociesza ją, że przynajmniej pazurki są OK, a jak nastrój spoko, to zadbane paznokcie dopingują ją do ogarnięcia całej reszty);
i chyba czaję, o co w tym chodzi = można przez jakiś czas skutecznie unikać lustra, ale spróbuj sobie nie patrzeć na ręce, gdy robisz kawę albo kanapkę :)
dobra = dbanie o siebie zaczyna się od tego, co siedzi w głowie - czyli do nastawienia; w praktyce dla jednej są to zadbane paznokcie, dla innej fajna fryzura, albo gładko ogolone nogi - ważne, żeby znaleźć jakiś stały punk zaczepienia, który motywuje do dalszych systematycznych działań, a jednocześnie pomaga utrzymać pion w momentach zwątpienia.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Kaitlynn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 19 paź 2021, o 22:14

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Kaitlynn » 5 sty 2022, o 20:41

Aerial pisze:
5 sty 2022, o 09:27
Oj kurczę, mnie to szlag trafia od makijażu czy wizyt u kosmetyczki. Nie mam takiej cierpliwości. Po co zaczynać od rzeczy, które są katowaniem się? Nic dziwnego, że się zniechęcasz. Kiedyś matka usiłowała na mnie wymuszać różne zabiegi pielęgnacyjne, jakieś maczanie rąk w wosku i siedzenie tak bezczynnie (wrrr), peelingi z pomocą urządzenia (nie rozumiem, przecież są peelingi w słoiku), maseczki, obcinanie skórek przy paznokciach, piłowanie paznokci... W rezultacie byłam zaniedbana, miałam brzydką łuszczącą się skórę, bo nie umiałam sprostać tak złożonym wymaganiom. Poza tym, trzeba jednak brać pod uwagę swoje własne warunki, bo nie każdy jest taki sam, moja matka zawsze miała suchą skórę wymagającą odżywienia, ja z kolei mam grubą i tłustą, kolejne specyfiki tylko ją brudzą, zatykają pory. Kiedy już umiałam postawić na swoim, znalazłam jakiś poradnik, że podstawa dbania o siebie to:
- zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczna
- mycie się
- odżywka do włosów
- peeling (ten ze słoika :p)
- krem nawilżający i latem z filtrem

Krem do rąk i pomadkę trzymam obok łóżka, żeby pamiętać, zawsze posmaruję przed snem. A peeling pod prysznicem to sama przyjemność. O kremie czy pomadce pamiętam, bo po prostu wszystko mnie swędzi z wysuszenia...

To nie jest tak że się zniechęcam bo się zmuszam, to po prosta taka demotywująca bezsilność. Tak jak coś próbujesz i Ci nie wychodzi i się załamujesz,siadasz i płaczesz, ale próbujesz bo chcesz. Mnie nikt nie zmusza. Słyszałam że maczanie rąk w parafinie nic nie daje, dłonie wyglądają ładniej, ale sam zabieg nie odnawia skóry ponoć. Peeling w słoiczku to chyba nie najlepsza opcja na twarz, lepsza jest właśnie maszynka lub peeling enzymatyczny. Co do Twoich punktów to problem mam jedynie ze zdrową żywnością i aktywnością fizyczną. Chciałabym się umieć malować, ale w tym przypadku to potrzebowałabym, aby ktoś mnie poprowadził za rączkę. I nie mam na myśli walenia tony tapety tylko np malowania powiek.
Moja cera jest mieszana i też mam widoczne pory, głównie na nosie jest to dokuczliwe, ze względu na zapychające się pory.
Do kosmetyczki póki co chodzę tylko głównie na paznokcie, ale byłam kilka razy na regulacji, a ostatnio na swojej pierwszej hennie na brwi :D Rano i wieczorem jeszcze czyszczę twarz płynem micelarnym i przecieram tonikiem.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Aerial » 6 sty 2022, o 09:57

Do twarzy najlepsze są peelingi przeznaczone specjalnie do twarzy, one są małe i w tubce lub z pompką, nie w słoiku ;) Enzymatyczne podobno też są dobre. Peeling kawitacyjny też, znaczy, u mnie to dobrze działa, ale zwyczajnie nie mam do tego głowy.

Parafina tylko nawilża. Tak, zdrowe odżywianie nie jest proste :D

O makijażu są tutoriale w internecie. Jak wpiszesz w google "jak się malować cieniem do powiek" lub coś podobnego, to są instrukcje na jakichś modowych stronach.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: osiol » 6 sty 2022, o 12:57

Parafina daje szybki i złudny efekt nawilżenia i wygładzenia ale tak naprawdę nie nawilża tylko tworzy na skórze film, nie wnika do środka tylko daje złudzenie gładkich rąk dzięki temu że czujemy ten film właśnie.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: Sad_Rabbit » 6 sty 2022, o 23:09

gimmeeverything pisze:
5 sty 2022, o 18:22

dobra = dbanie o siebie zaczyna się od tego, co siedzi w głowie - czyli do nastawienia; w praktyce dla jednej są to zadbane paznokcie, dla innej fajna fryzura, albo gładko ogolone nogi - ważne, żeby znaleźć jakiś stały punk zaczepienia, który motywuje do dalszych systematycznych działań, a jednocześnie pomaga utrzymać pion w momentach zwątpienia.
Zaczyna sie w glowie albo w naszym mikrobiomie.

To czym odzywiaja sie bakterie w naszym organizmie ma gigantyczny wplyw na nasza energie, na nasze mysli. Na poczatek jak najmniej albo jesli sie da zero przetworzonej zywnosci, duzo wody i zielonej herbaty- powinno zadzialac. A co do reszty “baby steps”.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
justhinea
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 13 sty 2022, o 13:23

Re: Jak zacząć o siebie dbać?

Post autor: justhinea » 25 sty 2022, o 10:01

Maryland pisze:
3 sty 2022, o 23:59
To może najgłupsze z pytań, ale spróbuję. Jestem mocno zaniedbana, jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie się. Potrafię tygodniami nie patrzeć w lustro. Moja samoocena jest zerowa, przez ostatni rok przytyłam około 20 kg, ale to nie stąd bierze się mój problem. Nigdy niestety nie byłam szczęśliwa w swoim ciele, ale najgorsze jest to, że nie potrafię zwyczajnie zadbać o swój wygląd- potrafię nie czesać się kilka dni, czasami mam porwane ubrania, że już o tym by pasowały to nie wspomnę. Brudne buty mi nie przeszkadzają, podobnie jak poplamiona kurtka. W ogóle mi nic nie przeszkadza.

Mam więc pytania: Jak zacząć dbać o swój wygląd? Jak zacząć? Jak się zmotywować? Większość osób może uznać temat za dziwaczny, przecież co w tym trudnego?
Myślę że na początku powinnaś zająć się stanem swojego ducha, bo zaniedbanie na zewnątrz wynika ze stanu Twojej psychiki. Musisz znaleźć najpierw motywację i sens życia, i nauczyć się akceptować taką jaką jesteś, a potem stopniowo zacząć zmiany
ODPOWIEDZ