KIM SĄ TZW. SINGIELKI+?

Single kojarzą się z wolnymi dwudziesto- i trzydziestolatkami żyjącymi w dużych miastach. Eliza Gwiazda, która zajmuje się polskim show-businessem twierdzi, że rodzi się nowe zjawisko, tzw. singielki+, czyli singielki „z odzysku”, które mają dzieci, są po rozwodzie, owdowiały albo rozpadł im się długoletni związek. Czy łatwo im na nowo wejść na „rynek randkowy”? Czy wypada żyć jak singielka, kiedy ma się już dzieci albo pięćdziesiątkę na karku? Które polskie gwiazdy są „singlami+”?
Stare panny, single i single+
Kiedy z USA trafiło do nas określenie „singiel” rozgorzała dyskusja, czy to nie jest po prostu poprawnie polityczna nazwa starego kawalera i starej panny. Dzisiaj nikogo już single nie dziwią, ale czy singlem można nazwać kogoś po rozwodzie albo po sześćdziesiątce, kto owdowiał? Aby określić to zjawisko dziennikarka Eliza Gwiazda wymyśliła termin „singielka+”. Sama uważa się za prekursorkę takiego stylu życia w Polsce. – Bez ogródek mówię o sobie, że jestem salonową lwicą, prowadzę portal o show-biznesie, jestem dziennikarką radiową i telewizyjną, ale niewiele osób wie, że jestem po rozwodzie, a moje wieczorne wyjścia na „ścianki” łączę z samotnym wychowywaniem dwóch córeczek. Moje koleżanki po rozwodzie mówią, że nie czują się częścią żadnej wspólnoty, bo nie są ani pannami, ani mężatkami, a termin rozwódka nie przechodzi im przez usta. Dlatego zawsze im mówię, że są „singielkami+”. Ja zresztą też jestem „plus”, bo jestem 30+ i 500+, a wciąż chodzę na randki – śmieje się prezenterka.
Jak radzą sobie w życiu singielki+?
Singielki+ zaczynają życie „w pojedynkę” na nowo, z bagażem doświadczeń, ale i z apetytem na nowe przygody. Większość z nich to kobiety na wysokich stanowiskach, świadome, dobrze wykształcone. Wiedzą, że rozwód to nie koniec świata, a nawet szansa na „nowe życie”. Nawet samotne macierzyństwo nie przeszkadza im w znalezieniu czasu na fitness i siłownię, zawieranie nowych znajomości i myślenie o swoich potrzebach i pasjach. Po rozwodzie lub zakończeniu długiego związku z partnerem, dochodzą do momentu, kiedy są paniami własnego czasu, choć to najczęściej im przypada opieka nad dziećmi, dla których stają się wzorem do naśladowania. To na nie spada obowiązek utrzymania domu, wychowania dzieci, rozwijania kariery. Muszą też uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości i dystansu, bo pomimo rozstania, pewne sprawy będą musiały jeszcze ustalać z partnerem, a to rzadko jest przyjemne.
Jak żyją singielki+
Singielki+ w swoim życiu już trochę przeszły i nie chcą marnować czasu na byle jakie życie. Wiedzą, gdzie warto się pokazać, jakie wydarzenia dla singli odbywają się w ich mieście oraz jakie są trendy. Interesują się wieloma rzeczami, są skupione na sobie, bo wreszcie mają na to czas. Często randkują, ale podchodzą do stałych związków z pewnym dystansem, bo nie dość, że już się na nich sparzyły, to dobrze radzą sobie w życiu w pojedynkę. – Doskonale znam polskie gwiazdy, które po rozwodzie rozkwitły albo pomimo tego, że mają dzieci randkują i świetnie się bawią, ale wstydzą się o tym mówić, jakby bycie „znowu singielką” było jakimś tematem tabu. Ja cieszę się życiem po rozwodzie, jestem szczęśliwa, że mam dzieci, ale absolutnie nie zamykam się w domu i cieszę się pełnią życia – deklaruje Eliza Gwiazda, założycielka portalu wblyskufleszy.pl.
Które polskie gwiazdy są „singielkami+”?
Rozwód jest coraz powszechniejszym zjawiskiem, a polskie gwiazdy po rozpadzie związku znowu wracają na salony i zaczynają życie na nowo. Wśród nich, takimi przykładami są m.in. Paulla, Agnieszka Kałuża (Aga Pomaga), Agata Załęcka czy Majka Jeżowska.
- Można być szczęśliwą singielką w każdym momencie życia, pod warunkiem, że jest to nasz świadomy wybór. Po zakończeniu związku, wypalonej miłości, warto pobyć tylko ze sobą, żeby na nowo pokochać siebie, odkryć nowe cele i przyjemności, rozkoszować się wolnością… Kocham ten stan! - tłumaczy Majka Jeżowska.
- Bycie Singielką pozwala na więcej swobody. Sprzyja nawiązywaniu nowych relacji towarzyskich
i rozpieszczeniu samej siebie. Daje poczucie wolności. Będąc Singielką można spełniać marzenia, które nie były możliwe do zrealizowania przy nieodpowiednim partnerze. A co najważniejsze bycie Singielką sprzyja lepszej figurze, bo nie musimy nikomu gotować, ani nie zalegamy przed TV. Możemy pozwolić sobie na wszystko, bo kobieta nie potrzebuje „Pana” - opowiada aktorka Agata Załęcka.
- W trakcie ciężkiego rozwodu mój świat się załamał, długo dochodziłam do siebie. Poukładałam jednak swoje życie na nowo i choć bycie singielką to dla mnie ciągle nowość, jestem otwarta na nową miłość – dodaje „Aga Pomaga”, czyli Agnieszka Kałuża.
- Rozwód sam w sobie jest zawsze trudną i bolesną sytuacją, bez względu na to, czy rozstajemy się
w zgodzie czy też nie. Dla mnie była to osobista porażka na tle osobistym. Choć decyzję podjęłam sama. Dziś z byłym mężem pozostajemy w przyjacielskich relacjach. Czas po rozwodzie, czyli wtedy gdy byłam singielką, wspominam jako czas pełen doświadczeń. Nauczyłam się wtedy doceniać siebie, swoją wartość i zrozumiałam, że to przede wszystkim ja muszę być dla siebie najlepszą przyjaciółką. Zrozumiałam, że nie ma warto rzucać się w ocean dla kogoś, kto nie jest w stanie przeskoczyć dla Ciebie kałuży - podsumowuje piosenkarka Paulla.
Estera
Data publikacji w portalu: 2017-03-23
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 3 /głosów: 2
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Prudencja2017-08-19 21:17
W całości podpisuję się pod wypowiedzią Agaty Załęckiej. Co do określenia "singielka" rozumiem kobietę aktualnie wolną , niezależnie czy jest wdową czy samotną z wyboru czy ileś tam plusów po cyferce.

smaku2019-10-02 21:12
Singielka to ładne słowo określające młodą, ale starszą osobę, która jest sama, samodzielna, bez partnera / partnerki. Chyba gdzieś już kiedyś o tym pisałam, jak widzę, czy odbieram to słowo, że to się kojarzy z takimi młodymi trzydziestolatkami właśnie, bo dwudziestolatki to ciągle na wydanie, młode dziewczyny, jak nastolatki, oczywiste, ale po 30-tce ładnie brzmi singielka i jeśli jest zaradna, samodzielna, radosna, szczęśliwa, z tym, jak żyje, no to OK. Wtedy widać to słowo prawidłowo, często są bardzo ładne, zdrowe, jędrne nawet jeszcze, uśmiechnięte, energiczne, cycaste nawet, no sam miód i rozkosze, a niedostępne, straszne męczarnie, ale jakie piękne widoki za to i myśli, oczywiste... chociaż właśnie nie wiadomo jak z taka singielka młodą cokolwiek, bo na pewno inteligenta, wygadana, samodzielna, zawsze wie lepiej, oczywiste - jedynie ze mną dałoby się cokolwiek, oczywiste... a o mnie nie łatwo, każdy wie... ile singielek, a ja jedna tylko, oczywiste, skoro szukam żony, to nie mogę z dziećmi, czy wdowy, czy po małżeństwie, bo musi być dziewica, oczywiste... hmm... po 40-tce to już nieładnie brzmi to słowo i nie powinno się używać, bo by zobrzydzało naturalnie, więc po co, oczywiste. Po 40-tce jest się stara panną po przejściach i nic już nie wolno w tym wieku, nigdy, a jedynie w skryciu, z kimś, jeśli się uda, ale to już tylko prywatnie i bez nazywania nawet lepiej, oczywiste. Po 40-tce tematy muszą znikać w kwestiach omawianych, każdych i jakichkolwiek, oczywiste...

Magu022021-04-24 17:44
Mnie singielka kojarzy się z pewną siebie i niezależną pod każdym względem kobietą.

shv692021-10-26 22:42
Singielka z wyboru jest ok, gorzej jak partner wbrew jej woli taką ją uczyni. Potrzeba dużo czasu, by dostosować się do nowej sytuacji. Byłam w takim potrzasku, teraz wiem, że mogę się dobrze bawić i pomagać innym, bo swoje wnioski wyciągnęłam. Tworzymy grupę wsparcia www.facebook.com/groups/poznaj18plus/ zapraszam

gawedziara2024-02-27 23:47
Ja wybrałam bycie singielką po rozwodzie. Cieszę się tylko, że trafiłam na świetnych prawników, którzy pomogli mi dopełnić formalności, przez co mogłam skupić się na sobie. Jeśli któraś z Was ma szykuje się do rozwodu, to polecam Legaleo - Kancelarię Wojas Pawlak. Bardzo profesjonalnie podchodzą do każdej sprawy.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2024