Medialny niebyt

W dobie wszechobecnej tolerancji i poprawności politycznej zastrzeżenia czy żądania wysuwane przez mniejszości seksualne wydają się śmieszne i niedorzeczne.
Z wypowiedzi osób publicznych postarano się wyeliminować wszelkie niebezpieczne aluzje i przypuszczam, że gdyby ktoś sobie na nie pozwolił zostałby oficjalnie potępiony i prawdopodobnie musiałby przepraszać nieistniejącą ale głęboko dotkniętą społeczność gejowską . Funkcjonuje bowiem w Polsce podejrzana schematyczność w stosunku do naszej mniejszości. Przede wszystkim, jeżeli w ogóle uznaje się jej istnienie, to głównie w kontekście grup gejowskich. Lesbijki postrzegane są raczej jako zagraniczny trend, który ma słabe szanse zadomowić się nad Wisłą. W rezultacie kwestie homoseksualizmu i homoseksualistów stanowią sprawę zręcznie przemilczaną, która jeżeli już przedrze się do mediów to pod postacią taniej sensacji lub ciekawostki w stylu "co ten zachód jeszcze wymyśli". Ale jeżeli skonfrontować medialny niebyt z mentalnością mas obraz, który otrzymamy jest z goła odmienny.
Znika gdzieś poprawność i dyplomacja. Mający liczebną przewagę heterycy egzystują w błogim przeświadczeniu, że wszyscy ich znajomi podzielają ich upodobania. Dla większości nie podlega to dyskusji. Nie jest u nas powszechną opinia, że może kogoś pociągać osoba tej samej płci, więc kiedy nadchodzi czas pytań o nasze sympatie, zostajemy postawieni przed faktem dokonanym. W obliczu sprawnego i bezsprzecznego zasugerowania nam osoby płci przeciwnej mamy wątpliwe szanse na sprostowanie. Nawet jeśli uznamy, że znaleźliśmy osobę, której chcemy powiedzieć o naszych nietypowych upodobaniach, na niewiele się to zda. Część teoretyczna, to jest samo przyznanie się do homoseksualizmu zostanie zanegowane - nie przeszkodzi to oczywiście wypytywaniu pozostałych znajomych czy coś o tym słyszeli. Praktyka, a więc wszelkie nasze zachowania w stosunku do osób naszej płci, będą od tej pory interpretowane jednowymiarowo - przez pryzmat naszej orientacji seksualnej. Nie jest to, bynajmniej, równoznaczne z zaprzestaniem dalszego jej negowania. Nie zostaną również ograniczone obraźliwe dla nas uwagi i wzorce tak częste w rozmowach. Mamy więc ogrom sprzeczności, z którymi nikt nie próbuje nic zrobić. Z jednej strony fałszywa niewiedza mediów zwalniająca je z jakiejkolwiek odpowiedzialności i powinności. Z drugiej - funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy zniewieściałego geja i męskiej lesbijki oraz nie wiedzieć czemu, pejoratywny synonim geja jakim jest popularny "pedał".
Osobiście żałuję, że przyznałam się do bycia lesbijką w swoim środowisku. Nie przyniosło to żadnych korzyści, a jedynie rozczarowanie, że będąc nią nie mogę po prostu lubić dziewczyny, bo natychmiast zostanie to przypisane mojemu homoseksualizmowi i odpowiednio ubarwione. Nie warto mówić o swojej orientacji jeżeli jest odmienna. Lepiej po prostu robić swoje, a pewne kwestie przemilczeć. Chociaż tak szczerze to mam nadzieje, że się mylę. Bo przyjemnie jest być sobą nie obawiając się w konsekwencji społecznego ostracyzmu.
Gomora
Data publikacji w portalu: 2003-06-30
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

news Bycie gejem na Kaukazie - film online.
lopomo Czy gdzieś to jeszcze można obejrzeć? opinia dodana 2019-01-20 14:03:46
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Rose Madder - King Stephen
d should provide a cushty support for any heel along with ankle.\nWakeboard basics vary in elasticity...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019