Mój świat jest kobietą część 2

Sześć lat po ukazaniu się książki "Mój świat jest kobietą. Dziennik lesbijki" dostępna jest także jej druga część.

Jej akcja dzieje się w roku 2004, roku, w którym wyszła pierwsza książka. I ta właśnie sprawa zajmuje w niej czołowe miejsce, ale nie tylko ta. Ta książka, podobnie jak pierwsza pisana jest w formie dziennika. I podobnie jak pierwsza jest pomieszaniem prawdy i fikcji. Pokazuje moje zagubienie w roli "pisarki lesbijskiej", którą się nagle, chcąc nie chcąc, stałam, zagubienie w uczuciach, w tym, kim chcę być a kim jestem naprawdę. Zbyt dużo było oczekiwań, za mało realnego spojrzenia. Dużo w tej książce cytatów z wypowiedzi na temat mojej pierwszej książki, także z tego portalu i z tego forum. Może to być pouczającą lekturą.
Magdalena Okoniewska
Data publikacji w portalu: 2010-05-04
Książka jest dostępna, zarówno pierwsza jak i druga część, za pośrednictwem strony www.stronasztuki.pl, jako e-book, na zamówienie w formie drukowanej.
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 3.33 /głosów: 3
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Ireth2010-05-05 17:14
Jeszcze sie nie zdarzylo w historii literatury, aby druga czesc czegos, co bylo gniotem, byla lepsza, wiec ja sobie lekture daruje. Ale przyznaje, podziwiam odwage autorki. Zwlaszcza, jesli cytaty umieszczone w ksiazce na temat poprzedniczki nie sa tylko glosem jednej strony.

thenun2010-05-05 18:02
a mnie sie pierwsza czesc podobala... przezywalam losy autorki... byly to lata,gdy bylam w liceum i w sumie odkrywalam dzieki tej ksiazce nowe aspekty zycia od kuchni:)

Kuna12010-05-06 06:36
Małe sprostowanie: Pani Hyży ma na imię Ewa nie Elżbieta :)

Ripley12010-06-15 08:32
łomatko<szok> na pewno sobie daruję, z wielkim trudem przebrnęłam przez część pierwszą. A skoro "Pokazuje moje zagubienie w roli "pisarki lesbijskiej", którą się nagle, chcąc nie chcąc, stałam" to może trzeba było sobie darować tę pisaninę i spróbować odnaleźć się jako NIE pisarka a tylko lesbijka :-)

CzarnaWdowa882015-12-09 14:23
A ja przeczytałam obie książki i jestem pod wrażeniem. Pierwsza część nad wyraz przypomina mi moje życie. Świetne przemyślenia niczym Scarlett O'Hary z Przeminęło z wiatrem czy Barbary Niechcic z Nocy i dni (swoją drogą moje dwie ulubione książki). Optowałabym za napisaniem trzeciej części "Dziennika" przez Panią Magdę Okoniewską.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2024