Rzecz o coming out 2 - faza osobista

Trwa ona dotąd, dopóki nie uświadomisz sobie swojego homoseksualizmu i nie będziesz w stanie go w sobie zaakceptować.
Przejście przez ten okres jest niezbędne do Twojego rozwoju emocjonalnego, jeśli nie poradzisz sobie z akceptacją własnej seksualności, pozostaniesz w martwym punkcie na całe lata, nie będziesz mógł/mogła żyć w zgodzie ze sobą, swoją rodziną, przyjaciółmi a także pewnie nie będziesz mógł/mogła stworzyć udanego związku. W tym czasie pewne jest, że będziesz próbować walczyć ze sobą, ze swoimi skłonnościami. Lecz w miarę upływu czasu dojdziesz do wniosku, że to nie ma sensu – o ile lepsze może być Twoje życie, jeśli zaakceptujesz siebie wewnętrznie! Nie będziesz musiał/musiała udawać niczego przed przyjaciółmi, a także samym sobą, grać sztucznie kreowanych i często głupich ról. Pomyśl tylko. W tym czasie poznajesz siebie i swój organizm, jak on reaguje na poszczególne bodźce – zwracasz często uwagę na osoby tej samej płci, łapiesz się na tym, zamyślasz – dlaczego tak się dzieje? Nic nie wydarza się bezpodstawnie, widocznie taka jest twoja natura, z tym sie urodziłeś/urodziłaś i nie ma sensu walczyć ze swoimi inklinacjami – za dużo to może kosztować. Pewne jest też, iż masz poczucie ”inności”, wydaje ci się, iż jesteś sam/sama na świecie, nie masz bratniej duszy ani nikogo, z kim możesz o tym porozmawiać, czujesz się wyalienowany/wyalienowana. Nie jest to specjalnie dziwne – w końcu gejów i lesbijek jest ok. 5%, więc może się zdarzyć, iż w kręgu twoich znajomych i przyjaciół nie ma nikogo o tej orientacji. Staraj się jednak być sobą, musisz być silny/silna psychicznie, aby móc przejść ten okres, który często łączy się z Twoim dojrzewaniem i buntem wobec świata. Poszukaj osoby, z którą mógłbyś/mogłabyś porozmawiać o tym, zwierzyć się ze swoich problemów. Może to być przyjaciel, przyjaciółka, ktoś z rodziny, a może rodzice? Ktoś, z kim dobrze się czujesz, komu możesz powierzyć pewnien sekret swojego życia. Na pewno będzie ci wtedy łatwiej.
© Yga Kostrzewa
Data publikacji w portalu: 2003-08-04
Lektura:
Rob Eichberg ”Ujawnij się. Prawda lesbijek i gejów”, Jacek Santorski & Co, Warszawa 1995
Don Clark ”Lesbijki i geje. Jak ich kochać”, Wydawnictwo Da Capo, Warszawa 1995

Artykuł był opublikowany w magazynie Queer City
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

SILNA88  InnaGG5585522@interia.eu2006-11-19 09:00
ZANIM TO PRZECZYTAŁAM WŁASNIE TAK ZROBIŁAM JAKIŚ CZAS TEMU. MIMO WSZYSTKO SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA YGI KOSTRZEWY. =) ALEKSANDRA G.88.24.02.

SILNA88  InnaGG5585522@interia.eu2007-06-25 12:42
Jnfo do Anajki : Daj mi swój nr gg albo dokładny adres mail. Odpiszę na pewno. Chętnie nawiążę z Tobą ciekawą konwersację / znajomość. Podaję ty swój nr gg : 1 5 0 0 1 4 1 . Odpisz szybko.

agapoem2010-07-30 07:16
O wiele, wiele lat niestety spóźnione rady dla mnie ale dobrze, że skorzystają z nich Ci, którzy są na początku drogi. Może zaoszczędzi im to wielu cierpień i problemów.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

news Maria Skłodowska-Curie kobietą wszech czasów
smaku Ciekawe dlaczego? Nie znam zbytnio historii tej pani, ale znam ją na tyle, że dla mnie była badaczką, naukowcem, pracowała sobie jak naukowiec nad tym, co sobie wybrała, na dodatek... opinia dodana 2019-08-21 17:10:06
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Goblin Market - Rossetti Christina
A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019