Na strunach tęczy - zatrzymując peronowe zegary Urban Ilona

Na strunach tęczy - zatrzymując peronowe zegary Urban Ilona
Na strunach tęczy - zatrzymując peronowe zegary Urban Ilona
Ocena: ocena: 0 /głosów: 0

Zaloguj się, aby ocenić!

Autor: Urban Ilona

Wydawnictwo: e media

Tomik "Na strunach tęczy - zatrzymując peronowe zegary" to najnowsza publikacja Ilony Ewy Urban. Został on podzielony na 6 części - 6 kolorów, choć daje się w nim odczytać echa pierwszej poetyckiej publikacji - znajdują się w nim wiersze zarówno religijne, jak i bardzo egzystencjalne. Podział na 6 kolorów jest natomiast nawiązaniem do tęczy rozumianej jako symbol przymierza Boga z ludźmi, ale również tęczy jaką posługuje się środowisko LGBT. Symbol ten odciska się na Ilonie Ewie Urban tym mocniej, że jako Warszawianka obserwuje zza okna życia zmagania o tęczę na pl. Zbawiciela w Warszawie, czy polityczne przepychanki dotyczące ustawy o związkach partnerskich. Książka z tego też względu została objęta patronatem/matronatem przez: Fundację Replika, Fabrykę Równości i stronę Homoseksualizm.org.pl. Z uwagi na erotyczny charakter niektórych utworów i grafik Ilony Ewy Urban umieszczonych w tomiku, patronat został przyznany również przez Muzeum Erotyzmu. Autorka, to niespokojny duch, który łącząc różne sposoby artystycznego wyrazu żadnemu nie jest wierny do końca. Na co dzień pisze, rysuje, fotografuje, robi lampy z tykwy i rzeźby z drutu. Od czasu do czasu oddaje się pasji tworzenia biżuterii hand made i innym zajęciom mniej lub bardziej potrzebnym. W międzyczasie pracuje zawodowo, czyta i chodzi własnymi drogami. Byle dalej i pod prąd... Zawsze czarno-biało, ale z domieszką tęczy. Dotychczasowy dorobek autorki: tomik poezji "Zanurzona w kropli" (Wydawnictwo "e media", 2010 r.) oraz powieść "Droga do światła" (Warszawska Firma Wydawnicza, 2012 r.).
Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook