Dwie poważne damy Bowles Jane

Dwie poważne damy Bowles Jane
Dwie poważne damy Bowles Jane
Ocena: ocena: 4 /głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić!

Autor: Bowles Jane

Wydawnictwo: PIW

ISBN: 8306029488

Jedyna powieść Bowles, uznana za arcydzieło przez takich twórców jak Tennesse Williams, John Ashbery czy Truman Capote, który opatrzył ją wstępem. Słodko-gorzki pean na cześć kobiecej wolności.Jedyna powieść Jane Bowles (pierwsze wydanie Knopf, 1943), w przekładzie wybitnego poety, który prezentował sylwetkę pisarki w "Literaturze na Świecie" Nr 7-8/2003. Tytułowe dwie poważne damy to Christina Goering i Frieda Copperfield. Pierwsza, zamożna niezamężna kobieta poszukuje świętości, a w efekcie zostaje luksusową damą do... Jane Bowles "Dwie poważne damy" - przeczytaj recenzję

Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook