Gejdar Buczak Dominika

Gejdar Buczak Dominika
Ocena: ocena: 3.33 /głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić!

Autor: Buczak Dominika

Wydawnictwo: ha!art

ISBN: 9788361407522

Profesora medycyny, ucznia liceum, pracownika telefonu zaufania i niedoszłego księdza łączą dwie rzeczy. Są gejami. Mieszkają w Polsce. Dominika Buczak i Mike Urbaniak rozmawiają z kilkunastoma mężczyznami próbując odnaleźć w ich losach paralele.Bohaterowie książki są różni. Mają odmienne poglądy społeczne i polityczne, inaczej zapatrują się na kwestie emancypacji, homofobii, formalizacji związków osób homoseksualnych czy adopcji dzieci. Niektórzy traktują kościół katolicki jako źródło homofobicznej opresji. Inni, głęboko wierzący, szukają w nim oparcia. Wielu sądzi, że nadal są skazani... "Gejdar" Dominiki Buczak i Mikego Urbaniaka już w księgarniach! - przeczytaj recenzję

Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Nump2009-12-13 19:12
Rzetelnie napisana książka na poziomie. Pytania, zadawane i przez mężczyznę i kobietę (widać przy tym, że para ta jest ze sobą zgrana), sprawiają, że czytelnik może poznać losy, życie i poglądy na różne, mniej lub bardziej życiowe, tematy pewnej grupy gejów - a są to geje niekiedy całkiem od siebie odmienni - z obiektywnej perspektywy. Daje to poczucie, że autorzy natrudzili się, postarali i sięgnęli głębiej - próbując poznać nie tylko jednego homoseksualnego mężczyznę, na podstawie którego słów i opinii wygłoszą długi elaborat na temat położenia, pragnień i poglądów współczesnych polskich gejów, a gejów z różnych środowisk, różnych grup wiekowych i na różnym etapie swojego życia. Ukłony dla autorów za widocznie włożoną pracę i całkiem niezłą książkę, którą czyta się jednym tchem.

Elle_80  panna_e-be@wp.pl2011-12-10 12:46
Bardzo dobra. Bardzo mądra. To zbiór historii 'człowieka powszechnego' (jak pisał Walter Benjamin) - nie opowieści celebrytów, a ludzi, którym się powiodło, bądź nie; na stanowiskach lub bez pracy; tych, których rodziny zaakceptowały ich tożsamość i tych, którzy zostali przez najbliższych odrzuceni; opowieści dorosłych i młodych; tych wciąż ukrytych i jawnie działających... Szczerze polecam. Nie tylko jako prezent na nadchodzące święta...


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022