Kiedy kobieta kocha kobietę A.Długołęcka, A. Engel-Bernatowicz, A. Kramm, A. Weseli

Kiedy kobieta kocha kobietę A.Długołęcka, A. Engel-Bernatowicz, A. Kramm, A. Weseli
Ocena: ocena: 3.5 /głosów: 28

Zaloguj się, aby ocenić!

Autor: A.Długołęcka, A. Engel-Bernatowicz, A. Kramm, A. Weseli

Wydawnictwo: Fundacja Anka Zet Studio

ISBN: 978-83-926570-0-2

"Kiedy kobieta kocha kobietę" powstała po to, żeby ludziom ułatwić życie. Żeby wspomóc te, które cierpią bez powodu, szarpią się same ze sobą, z rodziną, otoczeniem, noszą w sobie wewnętrzne lub na sobie zewnętrzne piętno, kryją się przed innymi z powodu CUDZYCH uprzedzeń.Lesbijki nigdy dotąd nie były w Polsce głównymi bohaterkami seksualnych poradników, o ile w ogóle w nich występowały. Tutaj znajdą nie tylko dużą porcję wiedzy, okazję do refleksji czy nawet treningu odkrywającego przed nimi nowe pole doświadczeń, ale przede wszystkim przyjemność. Z powodu bycia w centrum zainteresowania, wielostronnego ujęcia... Kiedy kobieta kocha kobietę - przeczytaj recenzję
Bardzo interesująca książka i wyjątkowa. Przedstawia bogatą panoramę świata kobiet – nieheteroseksualnych (głównie lesbijek, biseksualistek, ale także transseksualistek, transwestytek…) w okresie od dzieciństwa do starości. Poznajemy w niej złożony proces formowania się tożsamości i orientacji seksualnej, miłości, związków, relacji z otoczeniem. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jedna z części tej książki to współczesna „Kamasutra” dla lesbijek, poświęcona kreowaniu świata fantazji erotycznych, poznawania własnego ciała, bliskości intymnej i sztuce kochania się. Dla kobiet nieheteroseksualnych jest bardzo cennym poradnikiem życiowym, pomaga w zaakceptowaniu siebie, rozwoju potencjału psychicznego i seksualnego, uzyskania harmonii, tworzenia udanego związku i zaspokojenia potrzeby rodzicielstwa. Wielu Czytelnikom ta książka pomoże zrozumieć specyficzność świata kobiet nieheteroseksualnych, uwolni od homo- i biseksofobii, różnych stereotypów. Niewątpliwym walorem tej książki jest autentyzm, osobiste zwierzenia wielu kobiet, opis praktycznych ćwiczeń służących rozwojowi seksualności i sztuki miłosnej, erudycja i własne doświadczenia Autorek. Ich pasja godna jest podziwu. Są też świadome, że wiele poglądów i opisów seksualnych ćwiczeń będzie ocenianych kontrowersyjnie a nawet może sprowokować wrogość. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wielu autorów książek poświęconych seksualności i sztuce miłosnej spotkało się z agresją i niezrozumieniem. Taką płaci się cenę za nowatorskie poglądy. Na szczęście czasy się zmieniają i coraz więcej jest tolerancji i akceptacji wobec gejów, lesbijek i biseksualistek/ów. Zbigniew Lew-Starowicz
Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

sprint2010-07-27 15:01
Pierwszy raz spotkałam się z tak otwartym, obiektywnym i wszechstronnym podejściem do tematu. Zdecydowanie polecam książkę za dojrzałość i " poszerzanie horyzontów".

frick2010-09-11 10:17
Na pewno każda z nas znajdzie tam coś dla siebie.Posiadam i polecam ;-)

Ireth2011-04-05 18:42
Podoba mi sie zawartosc, ale zdjecia sa w wiekszosci koszmarne.

iki2011-08-09 12:59
Pierwsza moja książka "branżowa" kupiona z biciem serca i podana kasjerce w kupie innych książek, żeby troszkę jej tytuł zamaskować ;) Bardzo ciekawa, porusza wiele zagadnień i etapów z życia kobiet les i bi. Ale zgadzam się zdjęcia bez polotu, robione na jednej sesji i z kilkoma powtarzającymi się do znudzenia rekwizytami (rękawiczki... :p).

Beatryczaeaens2014-09-15 21:47
Mam sentyment..dostałam do edukowania i poczytania od Tej


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023