Fale Woolf Virginia

Fale Woolf Virginia
Ocena: ocena: 4.42 /głosów: 19

Zaloguj się, aby ocenić!

Autor: Woolf Virginia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

ISBN: 9788308040898

Virginia Woolf opowiada w "Falach" koleje życia grupki przyjaciół, od wczesnego dzieciństwa do późnej starości, spędzonego głównie w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie bliżej początku XX wieku. Autorka obywa się bez fabularnych "wypełniaczy", nie prawi też morałów. Najdonośniej rozbrzmiewają tu te rozmowy, które słyszymy, kiedy wokół zapada cisza: dialogi podświadomości z niedookreślonym Ty, które czynią nasze istnienie możliwym.Jinny "skacze jak płomyki przebiegające między szczelinami w ziemi. Porusza się. Tańczy. Ani na chwilę nie przestaje poruszać się i tańczyć". Jest impulsywna, może odrobinę lekkomyślna... Susan jest spokojniejsza, bardziej godna zaufania, ale zarazem – tradycjonalistyczna, widząca swą przyszłość w małżeństwie. Rhoda to marzycielka... Fale - Virginia Woolf - przeczytaj recenzję

Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

sylviavonharden2010-01-05 14:55
Przepiękna książka ale musi trafić na odpowiedni w nas czas. Inaczej jest męcząca, trudna jak wynoszenie kamieni z rzeki. Głazów. Gorsza od poszukiwania straconego czasu część 58sma.

agapoem2010-08-17 19:35
Zaczęłam czytać i po kilku pierwszych stronach zrezygnowałam. Po zapoznaniu się jednak z tą recenzją z pewnością do niej powrócę w najbliższym czasie. Sądzę, że warto :)

Sheela2011-06-23 16:44
Książka bardzo mi się podoba. Bardzo lubię styl pisania Virginii Woolf. Polecam dla tych, które lubią klasykę. Pozdrawiam


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook