Ktoś we mnie Waters Sarah

Ktoś we mnie Waters Sarah
Ktoś we mnie Waters Sarah
Ocena: ocena: 3.37 /głosów: 19

Zaloguj się, aby ocenić!

Autor: Waters Sarah

Wydawnictwo: Prószyński Media

ISBN: 9788376482477

W jednym z wywiadów, przeprowadzonych z Waters w czasie, gdy dopiero pracowała nad swą piątą powieścią, pisarka zadeklarowała, że tym razem w książce zabraknie wątku homoseksualnego. Czy to odważne przeciwstawienie się czytelniczym oczekiwaniom, próba wyjścia z „tęczowego getta”?Przede wszystkim autorka nie boi się etykietki twórczyni literatury lesbijskiej. W jej ojczyźnie to tylko jedna z możliwości klasyfikacji, ani degradująca, ani nobilitująca, ani lepsza od zamknięcia w szufladce oznaczonej „Czytadła”, ani gorsza, aniżeli przypisanie do jakże szerokiego nurtu kobiecego. Waters jest ceniona i lubiana... Ktoś we mnie - Sarah Waters - przeczytaj recenzję

Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

axamitek2009-11-30 18:02
tak- jak już jestes homo to tylko z wątkami homo. Kobieta doskonale sobie zdaje sprawę, że to już nudny temat....no ile można!

abs_ik2009-11-30 21:10
A koleżanka to całą recenzję przeczytała czy tylko pierwszy akapit? :)

anel67912011-02-16 11:50
rewelecyjne czytadło............. wystarczą dwa wieczory na dokonanie tego czynu......

Luna_Rojo2011-04-10 10:41
Po przeczytaniu książki tylko jedna myśl chodziła mi po głowie "Waters, jak Ty to robisz?!" oczywiście z szacunkiem. Dzieło to ma specyficzny klimat, ponury, smutny i chociaż podczas czytania początkowo myślałam, że książka niestety nie zachwyci mnie bardziej od poprzednich tejże pani, to po doczytaniu do końca, mogę śmiało powiedzieć, że podobała mi się równie bardzo. Oczywiście zakończenie jak zwykle jest niezwykłe :P Otwartość skłania do rozmyślań; co też tam się działo, dlaczego, jak i kto? Polecam tę książkę, jak też wcześniejsze tej pani. Pozdrawiam.

Elle_80  panna_e-be@wp.pl2011-12-10 12:50
Nie mogłam jej znieść ... przebrnęłam bardziej 'dla zasady' :( najsłabsza z przeczytanych przeze mnie książek tej autorki!

iki2012-01-04 22:37
Trzyma poziom pozostałych książek, ale gdybym wiedziała, że jest to opowieść z dreszczykiem, to bym się nie zdecydowała bo straszny ze mnie tchórz! :p


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

wydarzenia Warszawa. Prawa kobiet, upodmiotowienie i równość płci
smaku Równość płci? Co to znaczy? Od razu mi się coś przeczy, bo kobieta jest zawsze inna od faceta, hmm... nawet piersi ma wystające bardziej, poza tym karmi mlekiem, a facet nie, facetowi... opinia dodana 2020-03-04 23:53:08
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020