Tamara Łempicka - Laura Claridge

Tamara Łempicka Między Art Deco a Dekadencją Claridge Laura
Ocena: ocena: 4 /głosów: 2

Zaloguj się, aby ocenić!

Obfitująca w sensacje i skandale obyczajowe biografia znakomitej malarki, ale także ekscentrycznej, egocentrycznej nimfomanki, na tle rewolucji rosyjskiej, później w Paryżu, Włoszech, Holly Wood, Nowym Jorku, w końcu w Meksyku. To książka nie tylko o Łempickiej, ale także ciekawy opis obyczajowości tamtych czasów (ech… boska dekadencja:) Spotkamy tu takie nazwiska jak Picasso, Appolinaire, Cocteau, Josephine Baker, Coco Chanel, Salvador Dali, Greta Garbo. Zainteresować może podejście do homoseksualizmu w tamtych czasach, a także do sztuki kobiet. Książka napisana jest prostym językiem. Może zainteresować zarówno „sztuczne historyczki” jak i zupełne dyletantki. Myślę też, że książka jest dosyć subiektywna, w każdym razie autorka nie uprawia tutaj hagiografii. Polecam wszystkim wielbicielkom Tamary. Jej sztuki nie da się zrozumieć analizując ją w oderwaniu od jej życia!

Rebis, Poznań 2001
Kraska
Data publikacji w portalu: 2003-09-01
Podoba Ci się? Możesz to skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

WYSZUKIWARKA


KSIĘGARNIA DLA LESBIJEK

Dzięki współpracy z kilkoma księgarniami oraz porównywarką cen Nokaut.pl mamy katalog kilkudziesięciu tysięcy książek i możemy pokazać ceny i miejsca gdzie możesz kupić książki najtaniej.

Nasza specjalność to oczywiście wybór literatury o tematyce LGBTQ i feminizmu.

Korzystaj, oceniaj, zaznaczaj książki, które chcesz przeczytać, komentuj. A już wkrótce zobaczysz zestawienia i porównania jakich nigdzie indziej nie znajdziesz.

NAPISZ DO NAS

Jeśli przeczytałaś książkę, która Cię poruszyła, podziel się wrażeniami. To nie musi byc profesjonalna recenzja. Takie możemy przeczytać w gazetach i na innych portalach. Może być nawet parę zdań, byle subiektywnie.

Zaprzaszam też do przesyłania wszelkich uwag, pomysłów, sugestii. Ty też możesz współtworzyć ten dział:)

Napisz do nas: info@kobiety-kobietom.com

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

portal Zasady i regulamin blogów
freeberde Chciałabym zrozumieć dlaczego Administratorka Portalu Dla Kobiet nie usuwa mężczyzny, który jest codziennie od dwóch lat na tym portalu. Ten mężczyzna pisze teksty uwłaczające Kobietom,... opinia dodana 2019-12-11 20:52:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Warto przeczytać - polecam.
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019