"Life For Rent" - sposób na jesienną depresję

Wpadacie w jesienne dołki ? Ulegacie jesiennej, kapryśnej aurze ? Usiądźcie wieczorem w wygodnym fotelu i posłuchajcie dobrej muzyki :)!
Dido
Dido
Life For Rent
Life For Rent
O Dido Armstrong jeszcze nie pisałam. Jest na to dobra pora z dwóch powodów.Pierwszy to aura - kapryśna jesień, pierwsze chłody, deszcze, depresyjne nastroje. Drugi to świeżutko wydany, nowy krążek tej sympatycznej wokalistki.
Dido - to 32-letnia brytyjska wokalistka, siostra Rollo Armstronga, współtwórcy grupy "Faithless", w której debiutowała popisując się swoim wokalem. Dido nie jest ekscentryczna i charyzmatyczna jak Siuxsi, nie jest prowokatorką pokroju Madonny, nie szokuje na koncertach jak Skin. Lubię ją za skromność, za prostotę wyrazu, za szczere gesty, za cudowny głos. Głos delikatny, ale przeszywający i zmysłowy, który na zmianę czaruje, usypia i zarazem drażni delkatne zakończenia nerwów słuchowych. Jej pierwszy popowy album "Angel" pozostawił ciepłe klimatyczne wspomnienia. Pozostawił też niedosyt tych sympatycznych dla ucha piosenek.Potem Dido dała o sobie znać użyczając głosu na nowej płycie Santany - "Shaman"."Feels Like Fire" z tej właśnie płyty przypomniała wielbicielom Dido, że jest na co czekać.
Nowa płyta Dido- "Life For Rent" jest kolejną dawką melodyjnych, delikatnych, zwiewnych i ulotnych kawałków. A,że przy okazji świętuje już sukcesy na brytyjskich i amerykańskich listach pop-przebojów to tylko dodatkowy atut.Dido wybrala dobra porę roku na wydanie tej plyty - cieply krazek na dlugie, chlodne, jesienne wieczory. Płyta zawiera 11 utworów, na których dominuje pop wzbogacony elementami rocka i ambientu. Rozpoczyna ją "White Flag"- szczere wyznanie zakochanej kobiety.Pozostałe teksty utrzymane są w podobnym klimacie. Jednym z ciekawszych brzmieniowo jest według mnie "Sand In My Shoes". Ciekawe efekty brzmieniowe na płycie są wynikiem wykorzystania wielu różnorodnych efektów, co najlepiej widać w koncertowym teledysku "White Flag",gdzie wyraźnie widać całą maszynę przeszkadzajek. Polecam tą płytę z przyjemnością :)
 • oryginalne i tłumaczone teksty prawie wszystkich piosenek Dido
 • teledyski
 • oficjalna strona Dido, można odsłuchać fragmentów kilku utworów z nowej płyty
 • ruby
  Data publikacji w portalu: 2003-10-17
  OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

  Ten artykuł nie ma jeszcze opini. Twoja może być pierwsza!

  Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

  Zaloguj się

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

  Witaj, Zaloguj się

  NAPISZ DO NAS

  Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
  A może chciałabyś opublikować swój tekst?
  - Napisz do nas!

  FACEBOOK

  Zapraszamy na nasz profil Facebook
  © KOBIETY KOBIETOM 2001-2022