Akcja Nasza Sprawa

.Kozłowska-Rajewicz o dobrym prawie chroniącym przed dyskryminacją
Prawo chroniące przed dyskryminacja mamy dobre. Problemem, z którym musimy się zmierzyć, jest zmiana sposobu myślenia o mniejszościach - przekonuje pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz »


.Rodziny homoseksualne z dziećmi
Nie mogą wziąć wspólnie kredytu, rozliczyć się z podatków, ale wychowują razem dzieci. Homoseksualne rodziny są w Polsce istnieją, o czym zapomnieli posłowie, wyrzucając do kosza ustawę o związkach partnerskich. »


.Relacja z ostatniego posiedzenia sądu - „Nasza sprawa”
4 września 2006 r. w Poznaniu odbyła się kolejna – ostatnia już - rozprawa w „Naszej Sprawie”. »


.Nasza Sprawa - kolejne posiedzenie sądu, 24 lipca 2006 r.
W poniedziałek 24 lipca odbyło się kolejne posiedzenie sądu dotyczące „Naszej sprawy”. Tym razem przesłuchiwani byli kolejni świadkowie: Jan Filip Libicki i Krzysztof Mączkowski, w 2004 r. obaj byli radnymi PiS. »


.Opinia prawna Polskiego Stowarzeszenia Edukacji Prawnej
Uważamy, że osoby nieheteroseksulane są w Polsce dyskryminowane i często są ofiarami „mowy nienawiści” (hate speech) i „przestępstw nienawiści” (hate crimes). Celem naszej opinii prawnej w tej sprawie jest przedstawienie zagadnienia „mowy nienawiści”, jej definicji i rozwiązań prawnych przyjętych w prawie międzynarodowym i innych systemach prawnych. »


.Nasza Sprawa - kolejny epizod
Ostatnia relacja ze sprawy przeciwko Tomczakowi i Aleksandrowiczowi zakończyła się moimi wątpliwościami związanymi z powołaniem na świadków pozostałych sygnatariuszy stanowiska poznańskiego PiS w sprawie Marszu Równości w Poznaniu w 2004 roku. Cudownie się jednak stało! Świadkowie bowiem, z każdym wypowiadanym przez siebie słowem, potwierdzali zarzuty im stawiane - pogrążali siebie i oskarżonych coraz bardziej. »


.To także nasza sprawa
Piękny majowy dzień. Jedziemy pod sąd, w którym ma się odbyć rozprawa przeciwko dwóm politykom PiS o zniesławianie osób homoseksualnych. Przed sądem spotykamy 4 odważne kobiety, które zdecydowały się na wytoczenie sprawy przeciw Jackowi Tomczakowi i Przemysławowi Alexandrowiczowi. »


... i po posiedzeniu
W poniedziałek odbyło się posiedzenie pojednawcze w poznańskim Sądzie Rejonowym, w sprawie, którą nazwałyśmy "Nasza Sprawa". Po godzinnym posiedzeniu obie strony zgodziły się kontynułować posiedzenie pojednawcze. Następne odbędzie się 20 marca. »


.W poniedziałek mamy posiedzenie sądu
Nasza Sprawa wreszcie ruszyła z miejsca. W najbliższy poniedziałek, 13 lutego, o godz. 10.00 mamy kolejne posiedzenie w Poznańskim Sądzie Rejonowym. »


Dokumenty: Wezwanie z dnia 10.01.2006 »

.Nowe przedmioty na aukcjach
Trwają aukcje internetowe, z których dochód przeznaczony jest na pokrycie kosztów sądowych Naszej Sprawy. Właśnie wstawiłyśmy na nie parę nowych przedmiotów. Są to znaczki, plakat i rewelacyjne podkoszulki, które podarowała nam artystka Sarah Calas. Wszystko pod adresem:
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4315130 . Zapraszamy do zakupów! »

.Wielka Aukcja
Jeśli nie mogłaś być na imprezach benefitowych na rzecz Naszej Sprawy, teraz możesz nas wesprzeć biorąc udział w Wielkiej Internetowej Aukcji. Zapraszamy:
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4315130 »

.Nasza Sprawa
Chciałabym Wam powiedzieć, co dzieje się w tej chwili z Naszą Sprawą. We wrześniu wygrałyśmy sprawę w sądzie odwoławczym i sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia w sądzie rejonowym »


Prasa: Manipulacja w imię nierówności, czyli homoseksualizm jako straszak
Trzy głosy krytyczne dotyczące poznanskiego „Marszu Równości” (Równość czy manipulacja, GW, 26 XI) wywołały mój sprzeciw. Źle, że sami dziennikarze dopuszczają się lekkiej manipulacji w imię nierówności. Nie sposób polemizować ze wszystkimi wypowiedziami. Skupię się na tekście Dariusza Jaworskiego, który jest dla mnie klamrą spinającą opublikowane opinie »


Prasa: Zakaz Marszu Równości
Kampania Przeciw Homofobii (KPH) protestuje przeciwko decyzji prezydenta Poznania, który wydał zakaz dla pokojowego Marszu Równości. Organizacja zaapelowała do niego, a także do polityków PiS o przestrzeganie zasad demokracji, o równe traktowanie wszystkich obywateli bez względu na orientację seksualną, czy światopogląd. »


1 | 2 | 3 | następne »

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022