Czy PKiN podczas Parady Równości będzie tęczowy? Jest interpelacja!

Czy Pałac Kultury i Nauki zaświeci się w noc Parady Równości na tęczowo? Z interpelacją w tej sprawie do Prezydenty Warszawy zwraca się Wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sebastian Wierzbicki. Prosi także o wywieszenie tęczowych flag na budynku Ratusza.

W interpelacji, jaką skierował dziś do Hanny Gronkiewicz-Waltz radny, czytamy m.in. że podświetlony PKiN stanowiłby „gest solidarności z uczestnikami parady oraz symbol tego, że Warszawa jest miastem nowoczesnym, otwartym i tolerancyjnym, na miarę prawdziwie europejskiej stolicy XXI wieku„.

Sebastian Wierzbicki zwraca się także z prośbą o wywieszenie tęczowych flag, zaznaczając, że jest to „rozwiązanie, na które jak dotąd nie zdecydowała się (…) nigdy„. Wiceprzewodniczący prosi o umieszczenie tęczowych flag na siedzibach miejskich urzedów i instytucji. „Jest to stosowane w wielu miastach europejskich i w trakcie warszawskich Parad było praktykowane chociażby przez zachodnich dyplomatów akredytowanych w naszym kraju” – dodaje S. Wierzbicki.
Jej Perfekcyjność
Data publikacji w portalu: 2014-05-22
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news USA: Odmówiła lesbijkom upieczenia tortu weselnego. Sąd przyznał jej rację
smaku ... ale akurat dla lesbijek, to bym torty piekła, piękne, pyszne i pachnące, ciepłe, genialne, kolorowe, same pyszności i miodzio, oczywiste... same rozkosze tortowe, oczywiste... ślina,... opinia dodana 2019-10-15 22:32:45
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Za ile można by odkupić? Bo chyba po 30 zł. jest na rynku, to za drogo trochę, a bardzo spodobała mi...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019