ZWIĄZKI PARTNERSKIE - SUPER WAŻNE!

Ustawa o związkach rejestrowanych zagrożona! Pomóż!

W obliczu ciągłego opóźniania prac nad projektem o rejestrowanych związkach partnerskich oraz zmasowanych akcji środowisk prawicowych skierowanych przeciwko ustawie, Kampania Przeciw Homofobii zwraca się do wszystkich z serdeczną prośbą o przesłanie elektronicznego listu na ręce Marszałka Sejmu oraz Senatu. Pragniemy zapewnić, że wszystkie listy są czytane przez parlamentarne biuro listów i w formie raportów przedstawiane marszałkom. W samym czerwcu br., do Kancelarii Sejmu wpłynęło około 10.000 listów z protestem przeciw uchwaleniu ustawy.

Pokażmy, że nam zależy na tej ustawie!!!

Robert Biedroń
Prezes Kampanii Przeciw Homofobii

E-maile można wysyłać na adresy: senat@nw.senat.gov.pl, pastusiak@nw.senat.gov.pl, jarzembowski@nw.senat.gov.pl, robert.pietrula@sejm.gov.pl

----------------------

Oto proponowana przez nas treść listu:



Szanowny Pan Marszałek Sejmu RP

lub Szanowny Pan Marszałek Senatu RP


Szanowny Panie Marszałku,

Zwracam się do Pana Marszałka z prośbą o przyspieszenie prac nad senackim projektem ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich autorstwa prof. Marii Szyszkowskiej. Coraz większy niepokój budzi fakt, że złożona tak dawno temu inicjatywa nie jest poddawana pracom parlamentarnym. Ten fakt niestety rodzi podejrzenia, że w tej kadencji Parlament Rzeczypospolitej Polskiej nie zdąży uchwalić tego niezmiernie ważnego i potrzebnego aktu prawnego. Pragnę przypomnieć, że mniejszości seksualne w Polsce to około 5% społeczeństwa, czyli prawie 2 miliony osób, które na co dzień spotykają się z przejawami dyskryminacji i nietolerancji. Wierzę, że sytuacja prawna tej ogromnej liczby Polaków nie będzie Panu obojętna.

W związku z powyższym, wnoszę o przyspieszenie prac nad ustawą o rejestrowanych związkach partnerskich.

Z poważaniem,
.........................
Data publikacji w portalu: 2004-09-03
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

zuz@2004-09-03 23:15
Wyslijmy wszystkie po kilka takich maili. Przestanmy wreszcie sie bac!

czajna23  czajna22@wp.pl2004-09-06 21:46
To jest największy test solidarności dla Nas wszystkich-mam nadzieje,że go zdamy-i nie pochowamy głów w piasek!!! Ja wysłałam.

annaglogowska2004-09-06 22:03
wyslalam do wszystkich gdyby tak wyslalo 2 miliony...

kraska2004-09-07 10:21
dziewczyny, przesylajcie tez do wszystkich swoich znajomych, na listy dyskusyjne itd.

linda2004-09-12 21:47
wysłałam:) Wy też wysyłajcie:)

ahoj2005-05-08 17:53
z ostatniej chwili!: część senatorów (również z "lewicy":) ) zaproponowała wycofanie projektu ustawy o rejestrowanych związkach, bo nauki papieskie były im nieprzychylne:)! W uzasadnieniu - prosto z Senatu napisano: " Po odejściu Jana Pawła II padło wiele słów o tym, że powinniśmy uczcić Jego pamięć nie nowymi pomnikami i nazwami ulic, ale konkretnymi czynami (tu cytat z Jan Paweł II Pamięć i tożsamość.) "Złożony przez Senat w Sejmie projekt ustawy o rejestrowanych związkach między osobami tej samej płci próbuje upodobnić status prawny takich związków z małżeństwem." itd. w tym samym tonie. Ludzie, tylko wspólne działanie, wytrwałość i odwaga pomoże nam przetrwać!


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Bycie gejem na Kaukazie - film online.
WitchyBay sztukJeden chyba właśnie słabo tutaj z moderacją,, opinia dodana 2021-09-02 14:58:42
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021