Za tydzień premiera pierwszego podręcznika o zatrudnianiu osób LGBT

Premierze towarzyszyć będą bezpłatne seminaria dla pracodawców „Osoby LGBT w miejscu pracy. Jak i dlaczego dbać o różnorodność?” w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i Krakowie.

Bezpłatny podręcznik przygotowuje Fundacja LGBT Business Forum, która zajmuje się na co dzień współpracą z firmami, które wdrażają programy zarządzania różnorodnością. To pierwsza taka publikacja na polskim rynku.

– Różnorodność się po prostu opłaca – tłumaczy Jej Perfekcyjność, Prezes Fundacji. – Firmy, które doceniają jej znaczenie zarabiają więcej i osiągają sukces na rynku. Na świecie ta prawda znana jest od dawna ale nas cieszy to, że coraz więcej firm w naszym kraju zdaje sobie z tego sprawę i wprowadza polityki równościowe.

Seminaria, które odbędą się w Warszawie 17 listopada, w Poznaniu 19 listopada, w Trójmieście 25 listopada i w Krakowie 30 listopada są otwarte dla wszystkich przedsiębiorców i firm, które chcą dowiedzieć się więcej na temat zarządzania różnorodnością ale i zatrudniania osób LGBT. W trakcie pięciogodzinnego seminarium ekspertki i eksperci Fundacji LGBT Business Forum podadzą konkretne przykłady działań podejmowanych przez polskie firmy, które dbają o inkluzywność.

Tzw. dobre praktyki mogą stać się wzorem dla kolejnych przedsiębiorstw.
Dlaczego tak ważne jest zwracanie uwagi na orientację seksualną pracowniczek i pracowników? Badania powtarzane wiele razy na całym świecie wskazują, że osoby zatrudnione, które ukrywają swoją orientację seksualną, pracują mniej wydajnie nawet o 30 procent. Dodatkowo miejsca pracy, które uchodzą za homofobiczne odstraszają młode pokolenie i najlepszych kandydatów do pracy.

– Korzyści z dostrzegania różnorodności wśród swoich podwładnych są nie do przecenienia. Nie bez powodu przecież największe firmy na świecie, takie jak Apple, Microsoft, Google i wiele, wiele innych podkreślają, że są otwarte na osoby LGBT. Korporacje już dawno policzyły i zdały sobie sprawę z tego, jak bardzo opłaca się być otwartym – dodaje Jej Perfekcyjność.
Zapisy na szkolenia jeszcze trwają. Można się na nie zarejestrować na stronie MiejscePracy.lgbt.biz.pl. Seminaria i podręczniki są bezpłatne dzięki temu, że są częścią projektu „Miejsce pracy przyjazne osobom LGBT”, realizowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundacja LGBT Business Forum
Data publikacji w portalu: 2015-11-11
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

MSigma2015-11-11 18:11
cieszą mnie takie inicjatywy :)

Sharam2015-11-14 21:37
Ja nie wiedziałam, że do mojego zatrudnienia potrzeba instrukcji obsługi...


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Donald Trump nie chce finansowania organizacji promujących aborcję za granicą
justsomebody10 Posługiwanie się przykładem N. Vujicica nie ma, moim zdaniem, większego sensu, bo to jest wyjątek na tle setek tysięcy niepełnosprawnych. Od dzieciństwa był otoczony opieką, wsparciem,... opinia dodana 2017-02-11 13:52:24
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Ciekawe opowiadania :) wciągające ! polecam.\r\n\r\nPS. Odsprzedam za pare groszy . Więcej info na @.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2017