Austria legalizuje małżeństwa jednopłciowe

Australijski parlament właśnie zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci.Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy blokujące parom homoseksualnym zawieranie związków małżeńskich jest przejawem dyskryminacji.

Trybunał podjął tę decyzję po skardze pary lesbijek, którym odmówiono legalizację związku. Od 2019 roku związki jednopłciowe mogą być rejestrowane.
Data publikacji w portalu: 2017-12-07
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

jaffa2017-12-07 15:32
yay! gratulacje australia

jaffa2017-12-11 22:01
gratulacje Austria...

smaku2019-10-17 18:59
Nie powinno tak być, bo takie prawo prowadzi do zagłady cywilizacji. Małżeństwo jest instytucją określoną rozumnie, zgodnie z naturą i biologią, rozumem, etc., oczywiste. Inne partnerstwa są tylko partnerstwem i są "innego rodzaju" partnerstwami, czy związkami, ale nie są małżeństwem w sensie definicyjnym i rozumnym naturalnym, oczywiste. Mówienie o małżeństwie przy parze homoseksualnej jest nie tylko śmieszne, ale chore z zasady, oczywiste. Dla żartów można sobie mówić "to mój chłopak, moja dziewczyna, jesteśmy małżeństwem" - w sensie przyjaciół, lub przyjaciółek tej samej płci, że "to moja żona" - mówi lesbijka, "to mój mąż" - mówi gej. Hmm... no i przynajmniej to śmieszne i nikt nie przeszkadza nikomu w życiu prywatnym, oczywiste. No ale jednak małżeństwo to instytucja państwowa, czy jakoś określona komórka, czy organizacja, itp. - która musi mieć rozum. Jeśli państwo realizuje ustawowo choroby nierozumności, no to zbliża się koniec cywilizacji, oczywiste...


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023