Kobiety rządzą polskim kinem

Trzy europejskie Oscary, Srebrny Niedźwiedź, nominacja do Złotego Globu i wiele innych nagród z całego globu - to bilans roku 2017 w polskiej branży filmowej. Fantastyczny rezultat został w dużej mierze dzięki kobietom.
Słaba płeć tylko z nazwy. Aktorki, reżyserki, scenarzystki czy producentki pokazały swoją siłę, talent i wielką determinację w walce o należne im miejsce w zdominowanym przez mężczyzn przemyśle.
Data publikacji w portalu: 2018-01-03
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Parisienne38  b.yvonne31@yahoo.fr2018-01-16 04:12
no,a w Paryzu dopiero teraz (w styczniu '18) wszedl do kin film o Marii Curie (de domo Sklodowskiej) podczas gdy jego polska premiera byla na poczatku 2017...Ale...ale w Polsce przeszla bez echa,a tu-pomimo opoznienia-jest cala wielka feta "ku pamieci" noblistki.Jest potezna wystawa w Panteonie (gdzie zreszta Maria jest pochowana),sa liczne wydawnictwa i przyjemnie,ze z bill-rnboardow patrzy na Paryz sliczna,polska aktorka...kto nie wie jaka niech pojdzie do kina i sie przekona przy okazji,ze mozna nakrecic film "po babsku" punktujac gender Marii,co-gdyby to robil jakis polski realizator-byloby nie do pomyslenia...

smaku2019-12-17 21:42
Kiedy coś tworzy się "w walce", żeby pokazać, że też się umie, to zasadniczo nie może takie coś mieć wartości, żadnej, a jedynie szmelc, oczywiste. Twórczość wynika z natury twórcy, więc robiąc, co chce pokazać, uzyskuje dzieło sztuki, lub produkcję dobrą, WŁASNĄ. I gotowe. Inne formy robienia czegokolwiek, zawsze skazane są na zagładę, zasadniczo, oczywiste, bo nie mają podstaw rozumnych do powstania nawet, oczywiste. Przykładowo poeta pisze wiersz, a ktoś chce pokazać, że umie lepiej, czyli robi z siebie idiotę od razu na starcie i z intencji. Proste, oczywiste. Nie odróżnia się i nie dzieli autorów, twórców, ludzi, etc. według płci, kiedy liczy się produkt, to, co zrobione, hmm... tak bym to w skrócie ujęła. Po co robić konkurencje? Liczy się jakość tego, co zrobione lub jest. Nie am to związku z płcią, ani innymi klasyfikacjami, oczywiste.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023