USA: Odmówiła lesbijkom upieczenia tortu weselnego. Sąd przyznał jej rację

Pozew do sądu złożyła para kobiet Mirei i Eileen Rodriguez-Del Rio, po tym jak właścicielka piekarni w Kalifornii nie chciała upiec im tortu na wesele. Lesbijki sprawę przegrały.
Sąd Najwyższy w Kern stwierdził, iż wypieki są chronione ze względu na ich wyraz artystyczny, w związku z czym odmowa ich wykonania, nie narusza państwowej ustawy antydyskryminacyjnej.
Data publikacji w portalu: 2018-02-12
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

smaku2019-10-15 22:30
Usługi to inna kwestia w ogóle, bo przecież ktoś świadczy, to ma własne zasady i sam sobie decyduje komu, a komu nie, hmm... po co się tłumaczyć? Jak ja coś dla kogoś robię, to albo mam ochotę, albo nie i żadne tłumaczenia nie pomogą, a ja nie muszę się tłumaczyć, oczywiste. Za usługę się płaci, no ale najpierw trzeba MÓC zapłacić, a ja najczęściej przeganiam i nie mam zamiaru świadczyć usługi. Trzeba się starać i błagać i żebrać, żeby móc mi zapłacić za cokolwiek i coś ode mnie chcieć w ogóle, oczywiste.

smaku2019-10-15 22:32
... ale akurat dla lesbijek, to bym torty piekła, piękne, pyszne i pachnące, ciepłe, genialne, kolorowe, same pyszności i miodzio, oczywiste... same rozkosze tortowe, oczywiste... ślina, normalnie, oczywiste... :P...


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023