Szwecja: Odszkodowania dla osób transpłciowych

Szwedzki rząd zadecydował, że wypłaci odszkodowania osobom transpłciowym, które były zmuszone do przejścia zabiegu sterylizacji.

To wielki sukces ruchu osób transpłciowych, których nigdy nie powinien zmuszać do jakichkolwiek ingerencji w swoje ciało.
Data publikacji w portalu: 2018-03-26
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

smaku2019-09-30 21:09
Jak można kogoś zmuszać do czegoś? Chorych zmusza się dla ich dobra, bo czasem nie chcą z powodu choroby, lub dolegliwości, ale ich odmowa wynika z choroby, więc pomagając na siłę, uzyskuje się efekt, w postaci podziękowania potem, że się udało pomóc na siłę, bo inaczej chory by np. umarł, bo krzyczałby "nie! nie! nie chcę! wolę umrzeć! zostawcie mnie!" - i czasem to jest chwilowe, emocjonalne, epizodyczne coś, itp., a może kończyć się kalectwem, lub śmiercią, oczywiste, a potem dopiero powrót rozumu u osoby i depresja i płacz i krzyki: "dlaczego nikt mi nie pomógł na siłę wbrew mojej woli!? teraz jestem kaleka! przecież wiadomo, że byłam w emocjach, to nie chciałam!" - i potem takie historie, pomóc, to źle, nie pomoże się, to tragedia potem, hmm... typowe pewnie coś, ciekawe... czasem bywa odwrotnie, że człowiek wie lepiej, że NIE chce pomocy, bo wie lepiej, co lepsze, oczywiste. Potem ktoś pomaga na siłę i powinno się takiego pomocnika zabić i torturować najpierw dla nauki, żeby nie pomagał, kiedy się mówi idiocie, oczywiste. No i właśnie, hmm... a tu zupełnie coś chorego opowiadają, że kogoś zmuszano do czegoś, co chyba nie jest chorobą i nie powoduje dolegliwości chorobowych dla organizmu, bo jest naturalne dla organizmu, który ukształtował się zgodnie z programem genetycznym tak, a nie inaczej, hmm... szczyt kryminału przemocą coś robić innej osobie, oczywiste. Co to są "transpłciowe"? - że na przykład dziewczyna śliczna, cycasta, piękna twarz, ciało, cycki, tyłek, wszystko genialne, piękne, a na dodatek ma penisa, przykładowo? :) Ale to musi być genialne, chciałabym zobaczyć taką dziewczynę genialną, jakie to musi być super, że śliczna panienka, a z penisem biega, normalnie. Hmm... wiele kobiet mogłoby może skorzystać i pozostać lesbijkami nadal? Ciekawe, muszę to sprawdzić, z ciekawości, ale to genialne mi się wydaje, muszę to zobaczyć, z ciekawości... to genialne musi być...


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023