Ceny książek pisane przez kobiety... dużo niższe

Tak wskazują wyniki badań, przeprowadzonych w USA. Przeanalizowano dane z lat 2002-2012 na podstawie 2 milionów książek wówczas wydanych. Okazało się, że pozycje, którymi autorkami były kobiety sprzedawano dużo taniej, niż te napisane przez mężczyzn.

Socjolożka Dana Beth Weinberg i matematyk Adam Kapelner z Queens College-CUNY wyliczyli, że statystycznie rzecz biorąc książki pisarek mają ceny o 45% niższe niż książki autorów.
Data publikacji w portalu: 2018-05-13
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

smaku2019-09-05 20:53
Bo kobiety mają rozum "domowy", przyziemny, dzięki temu zawsze dłużej żyją i bezpiecznie i muszą jakoś przetrwać, więc to wszystko dlatego, oczywiste. Nigdy bym nie kupiła drogiej książki, oczywiste, a tańsze kupuję sobie zawsze na co dzień, "do poczytania", no i proste, oczywiste... tylko idiota sprzedaje książki w cenach, w których NIKT nie kupi, oczywiste...

akada2019-11-25 08:40
Czy Stanisław Lem, George R.R Martin, Faulkner, Kawka, Joyce, Hesse, Konwicki, Twain to kobiety? rnMoże one po prostu piszą nudy i nikt tego nie chce kupować poza feminazistkami?

smaku2019-11-27 20:28
@akada: akurat tych wymienionych autorów nigdy nie czytałam i nie zamierzam, bo pisali dziwnie, jak nie ludzie, hmm... czyli nie byli kobietami. Kobietami byli: Mikołaj Kopernik, William Shakespeare, Victor Hugo, Lucy de Gout, Adam Mickiewicz, inne znane autorki, czyli osoby będące ludźmi - to wyznacza sens znaczenia "być kobietą". Bez znaczenia biologiczna płeć, bo mowa o umysłowej. Jedynie dobre bajki i opowieści piszą kobiety, oczywiste. To jedyne opowieści dla ludzi, oczywiste. Inne byłyby chore, nudne, dziwne, schizofreniczne, filozoficzne bezrozumne, ale rozumujące, etc. - czyli same debilizmy, których się nie dotyka, oczywiste. Albo jest się człowiekiem, czyli ma się duszę podwójną (kobieta i mężczyzna), albo jest się kaleką... i wtedy nie ma o czym ani w ogóle, bo na pewno kalectwo, oczywiste...


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023