Sąd Najwyższy odroczył ogłoszenie wyroku ws. drukarza z Łodzi

Sąd Najwyższy odroczył ogłoszenie wyroku ws. drukarza z Łodzi wyznaczając termin kolejnej rozprawy na 14 czerwca – poinformowała Kampania Przeciw Homofobii po zakończeniu dzisiejszego posiedzenia Sądu Najwyższego.
Swoją decyzję o odroczeniu rozprawy dotyczącej kasacji wyroku ws. drukarza z Łodzi Sąd Najwyższy argumentował zawiłością sprawy oraz koniecznością analizy międzynarodowego orzecznictwa. Mieliśmy nadzieję poznać dzisiaj wyrok, bowiem w naszej ocenie sprawa jest jednoznaczna. Niemniej jednak rozumiemy motywy decyzji sądu i musimy uzbroić jeszcze w chwilę cierpliwości – komentuje decyzję SN pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, adw. Paweł Kunt z Kampanii Przeciw Homofobii.

Liczymy na to, że 14 czerwca Sąd Najwyższy oddali kasację i będziemy mogli ogłosić historyczne zwycięstwo równości w Polsce – dodaje Cecylia Jakubczak z KPH.

Od drukarni do Sądu Najwyższego – sprawa krok po kroku

„Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą”. Maila o takiej treści otrzymała organizacja społeczna LGBT Business Forum, która zamówiła w łódzkiej drukarni usługę wykonania roll upu z logotypem organizacji i jej facebookowym adresem. O zajściu poinformowała Rzecznika Praw Obywatelskich, który sprawę przekazał Policji. I tak w lutym 2016 roku do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi wpłynął wniosek o ukaranie pracownika wskazujący, że jego zachowanie doprowadziło do popełnienia wykroczenia z art. 138 Kodeksu wykroczeń. Sąd uznał pracownika winnym i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 200 zł. Wówczas w sprawę zaangażował się Minister Sprawiedliwości wydając oświadczenie krytykujące wyrok. Na jego polecenie do sprawy przyłącza się Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Finalnie sprawa ląduje w Sądzie Okręgowym w Łodzi, który uznaje drukarza winnym. Z wyroku nie jest zadowolony Minister Ziobro, który wnosi do Sądu Najwyższego kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi, wnosząc o uchylenie wyroku i uniewinnienie pracownika. Dzisiaj Sąd Najwyższy odroczył ogłoszenie wyroku. Rozstrzygnięcie w sprawie drukarza poznamy 14 czerwca.
Kampania Przeciw Homofobii
Data publikacji w portalu: 2018-06-07
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

smaku2019-10-24 19:31
Coś podobnego ostatnio gdzieś widziałam, a propos tortu ślubnego dla lesbijek, hmm... tam napisałam, jak to jest. Trudno zrozumieć nawet, jak prywatny usługodawca miałby cokolwiek robić z nakazu czyjegoś, hmm... o tym torcie dałam przykład wtedy, że ja akurat mogę piec piękne, pyszne, słodkie, pachnące, kolorowe torty dla lesbijek, oczywiste, z przyjemnością własna nawet i piękne życzenia i pudełeczko i dużo szczęścia i smacznego, oczywiste, polecamy się na przyszłość, na ciasteczka okazjonalne i rocznice, etc., oczywiste... i dla przyjaciółek na dodatek, gdyby coś, oczywiste... od święta i codziennie nawet, pyszności, "Ciastkarnia poleca", proste, oczywiste... no ale akurat dla pedałów bym nie upiekła, i powiedziałabym, że nie mogę przyjąć zamówienia, bo rzygam kiedy myślę nawet tylko na temat pederastów. No tak już mam i trzeba mnie szanować, że tak reaguję organicznie i pluję i rzygam, organicznie, taka obrona organizmu, dzięki Bogu i mnie, oczywiste... grzecznie jako firma bym poinformowała, że nie mogę przyjąć zlecenia i tyle i firma pracuje, wszyscy szczęśliwi, panowie pedały odchodzą, dziękuję, przykro, mogę polecić może inne ciastkarnie w okolicy, można któraś zrobi no i proste, oczywiste... i teraz jakaś drukarnia. No jeśli ja drukuję zgodnie ze zleceniami klientów, no to drukuję, umowa, robota, zapłacono, sprawdzono, dziękujemy, polecamy się na przyszłość, proste, oczywiste... i nagle przychodzi ktoś z prośbą o wydrukowanie czegoś, co mi się nie podoba akurat, no to mówię, "nie mogę, tego moja drukarnia nie przyjmie w zlecenie, przykro mi, może winnych" i daję propozycje, listy, gdzie można spróbować, czyli ZAWSZE staram się pomóc, z zasady i z natury, oczywiste, hmm... OK. No i właśnie... oczywiste chyba. No więc jedynie państwowe usługi, jakoś określone inaczej, niż prywatnie mają problem zawsze, bo obowiązuje ich inne prawo trochę, hmm... no i wtedy rzeczywiście. Zawsze zależy, czy to prywatny usługodawca, czy inaczej określony, na innym prawie, oczywiste... co do prywatnych usług, to o tym torcie dałam przykład: u mnie trzeba żebrać i błagać i uzasadniać skomląc, żeby móc mi zapłacić za coś. :)) Proste, oczywiste... :)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

portal Zasady i regulamin blogów
freeberde Chciałabym zrozumieć dlaczego Administratorka Portalu Dla Kobiet nie usuwa mężczyzny, który jest codziennie od dwóch lat na tym portalu. Ten mężczyzna pisze teksty uwłaczające Kobietom,... opinia dodana 2019-12-11 20:52:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Warto przeczytać - polecam.
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019