Nobel dla Szyszkowskiej?

Senatorka RP, profesorka Maria Szyszkowska jest jedną z tysiąca kobiet - kandydatek do Pokojowej Nagrody Nobla w 2005 roku.
Kandydatura profesor Marii Szyszkowskiej, zgłoszona przez Kampanię Przeciw Homofobii, została wybrana spośród kilku tysięcy kandydatek ze 153 krajów. Poparcia dla tej kandydatury udzieliła szwajcarska minister spraw zagranicznych, pani Micheline Calmy-Rey.

Projekt Pokojowa Nagroda Nobla 2005 dla 1000 Kobiet jest koordynowany przez szwajcarską Fundację Swisspeace, zajmującą się promocją idei pokoju na świecie.

Kandydatura profesor Szyszkowskiej została przesłana do Komitetu Noblowskiego w Oslo, który pod koniec roku ogłosi tegorocznych laureatów nagrody.

Szyszkowska nominowała została przez Kampanię Przeciw Homofobii za stanowcze i wolne od koniunkturalizmu propagowanie idei ochrony praw człowieka oraz pacyfizmu na świecie.
KPH
Data publikacji w portalu: 2005-02-04
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020