Krzywdzące dla osób homoseksualnych stereotypy w Gazecie Wyborczej

Protest przeciwko zlekceważeniu stanowiska łódzkiego KPH w sprawie artykułu "Cios poniżej pasa", zamieszczonego w łódzkim dodatku do Gazety Wyborczej.
W swoich dwóch atykułach dotyczących molestowania seksualnego nieletnich przez trenera karate "Gazeta Łódzka", lokalny dodatek do "Gazety Wyborczej", użyła sformułowań, które po pierwsze, sugerują, że homoseksualiści to pedofile, po drugie, że są to osoby uprawiające ekshibicjonizm i popełniające czyny lubieżne. Na tak kiepskie dziennikarstwo, polegające na rozpowszechnianiu najbardziej kłamliwych, nieprawdziwych i krzywdzących dla osób homoseksualnych stereotypów nie może być miejsca na łamach jednego z najbardziej opiniotwórczych dzienników w Polsce.

Kampania Przeciw Homofobii oddział w Łodzi przesłała w związku ze sformułowaniami użytymi w obu artykułach sprostowanie do redakcji "Gazety Łódzkiej". Niestety, redakcja odmówiła wydrukowania sprostowania. Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób, którym zależy na walce z uprzedzeniami i negatywnymi stereotypami na temat homoseksualizmu i osób homoseksualnych o wysłanie na podane adresy poniższego protestu.

Pokażmy "Gazecie Wyborczej", że nam nie jest wszystko jedno, jak na jej łamach przedstawia się osoby homoseksualne! Z góry dziękujemy na poparcie

Kampania Przeciw Homofobii
oddział ŁódźProtest wyślij do wiadomości:
listy@lodz.agora.pl,
andrzej.klemba@lodz.agora.pl,
piotr.wesolowski@lodz.agora.pl,
barbara.piegdon-adamczyk@lodz.agora.pl,
sekretariat.naczelnych@agora.pl

Temat: Protest przeciwko zlekceważeniu stanowiska łódzkiego KPH w sprawie artykułu "Cios poniżej pasa", zamieszczonego w łódzkim dodatku do Gazety Wyborczej

Treść maila:
Szanowni Państwo,

w tekstach pt.: "Cios poniżej pasa" i "Cios poniżej pasa-cd." opublikowanych w Gazecie Łódzkiej 1 lutego 2005 roku i 2 lutego 2005 roku, w których opisywaliście Państwo przypadek wykorzystywania seksualnego dzieci przez trenera karate, znalazły się następujące zdania: "To był ewidentny akt seksualny, ekshibicnonizm i czyn lubieżny - twierdzi ojciec Tomka, który był policjantem i zajmował się środowiskiem homoseksualistów. Podobne ekcesy miały miejsce w 2002 roku podczas zawodów w Czechach. Działacze Okręgowego Związku Karate w Łodzi ukrywali informacje o pedofilskich skłonnościach trenera". Takie sformułowanie jednoznacznie sugeruje, że osoby homoseksualne zajmują się molestowaniem seksualnym nieletnich.

Pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko pojawianiu się tego typu kłamliwych sformułowań na łamach opiniotwórczego dziennika. Przypominam, że homoseksualizm i pedofilia to dwa odrębne, niezależne od siebie zjawiska, z których pierwsze jest normalną orientacją psychoseksualną, a drugie zaburzeniem popędu płciowego i skierowaniem go na dzieci. Pedofilia może mieć charakter zarówno heteroseksualny, jak i homoseksualny- dlatego też sugerowanie, że jest ona związana z homoseksualizmem - tak, jak to miało miejsce w obu wspomnianych artykułach - jest błędem, który nie powinien mieć miejsca na łamach rzetelnej gazety. Tak samo za niedopuszczalne uważam łączenie homoseksualizmu z ekshibicjonizmem i popełnianiem czynów lubieżnych. Są to nieprawdziwe stereotypy, których poważna gazeta nie powinna rozpowszechniać. Jednocześnie wyrażam zdziwienie i oburzenie, że nie zgodziliście się Państwo na opublikowanie na Waszych łamach sprostowania dotyczącego obu omawianych artykułów, nadesłanego przez Kampanię Przeciw Homofobii oddział w Łodzi.

Fakt ten każe mi się poważnie zastanawiać nad zaprzestaniem kupowania "Gazety Wyborczej".
Z poważaniem

Twój podpis
Tomek
Data publikacji w portalu: 2005-02-10
Link do "Ciosu poniżej pasa" :
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Lhamo2005-02-11 10:19
Wątpię czy ten protest coś zmieni, homoseksualiści należą do mniejszości i ich głos jest mało słyszalny w społeczeństwie.Ale myślę, że należy jednak protestować ,małe krople drążą nawet skałę.

abs_ik2005-02-14 09:14
Podaję za listą kph: Kampania Przeciw Homofobii oddział Łódź pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel i wysłały do redakcji "Gazety Łódzkiej" protesty w sprawie artykułów "Cios poniżej pasa" i "Cios poniżej pasa-cd.", w których znalazły się sformułowania sugerujące, że homoseksualizm i pedofilia oraz ekshibicjonizm to jedno i to samo. To dzięki Wam i podjętym przez Was działaniom w numerze z 12-13 lutego 2005 r. wydrukowano na drugiej stronie sprostowanie, w któym przypomniano, że homoseksualizm jest normalną orientacją psychoseksualną i że nie ma nic wspólnego z pedofilią. Raz jeszcze, dziękujemy za wsparcie! Jednocześnie pragniemy wyrazić zadowolenie z faktu publikacji tego sprostowania przez redakcję "Gazety Łódzkiej". Profesjonalizm gazety polega nie na tym, że w ogóle nie popełnia ona błędów, ale na tym, że- popełniwszy błąd- potrafi się do niego przyznać. Członknie i członkowie Kampanii przeciw Homofobii oddział Łódź


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne W rosie podniecenia
jagielko wow...dawno nie czytałam nic bardziej podniecającego...:)super! opinia dodana 2021-01-03 20:48:58
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Bo to jest w miłości najstraszniejsze - Mueller Nicole
Czytana na chwilę po rozstaniu boli... \r\nPiękna, sensualna powieść- zapiski miłości,która minęła.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021