Elton John chce zalegalizować związek

W wywiadzie dla "Daily Mirror" John zapowiedział, że on i jego partner zawrą "cywilne partnerstwo", gdy tylko stanie się to możliwe, czyli w grudniu.
Sławny brytyjski piosenkarz Elton John zapowiedział, że pod koniec roku weźmie ślub ze swym wieloletnim partnerem Davidem Furnishem. Tym samym będzie jednym z pierwszych Brytyjczyków, którzy skorzystają z nowej możliwości zawierania związków przez osoby tej samej płci.

Prawo takie wejdzie w życie 5 grudnia. Homoseksualiści nie będą mogli zawierać prawdziwych ślubów, lecz cywilne partnerstwa dające im takie same jak małżonkom przywileje podatkowe i spadkowe. Elton John zapowiedział, że ceremonia odbędzie się prawdopodobnie w urzędzie stanu cywilnego w Windsorze, tym samym, gdzie niedawno ślub brał brytyjski następca tronu książę Karol.

58-letni Elton John od 11 lat pozostaje w związku z 42-letnim twórcą filmowym Davidem Furnishem. - Spotkanie Davida to najlepsza rzecz, jaka mi się przydarzyła - powiedział "Daily Mirror" Elton John.

W Wielkiej Brytanii wiele par zapisanych jest już w kolejce, by zawrzeć związek, gdy tylko będzie to możliwe. Od chwili powiadomienia urzędu musi minąć 15 dni, co znaczy, że pierwsze związki zostaną zawarte 21 grudnia. Co najmniej jeden urząd planuje ceremonię na minutę po północy, by zapisać się w historii jako pierwszy.
afp, dp
Data publikacji w portalu: 2005-04-25
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Radość seksu lesbijskiego - Newman Felice
ma może ktoś do sprzedania tą książkę ??

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020