Policja ochraniała homoseksualistów

Policja nie miała żadnych zaleceń politycznych od MSWiA co do sobotniej Parady Równości - powiedział dziś Ryszard Kalisz. Liga Polskich Rodzin chce złożyć na niego doniesienie do prokuratury.
- Policja robiła to, co do niej należy, zgodnie z pragmatyką - zapewnił Ryszard Kalisz, szef MSWiA.

Oceniając sobotnią Paradę Równości, prezydent Warszawy Lech Kaczyński powiedział tego dnia wieczorem, że "całkowicie niedopuszczalne było, że policja działała - jego zdaniem - na polecenie z góry, prawdopodobnie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji". - Polecenie to było całkowicie sprzeczne z decyzją, którą wydało miasto - dodał.
Według Kaczyńskiego, "w pewnych momentach policja ochraniała manifestujących gejów i lesbijki tak, jakby była to demonstracja legalna, a zakuwała w kajdanki przeciwników Parady Równości". - Nie może być tak, że policja jedną nielegalną demonstrację chroni, a drugą nielegalną atakuje. Na tym polega zasadniczy błąd - podkreślił. Jak powiedział, otrzymał od służb miejskich informację, że przeciwnicy homoseksualistów byli zakuwani w kajdanki i zatrzymywani, mimo że nie używali siły. Według niego, policja nie powinna dopuścić do wyruszenia parady spod Sejmu.

Kaczyński zapowiedział, że wystąpi do MSWiA o wyjaśnienie zachowania policji. Powiedział, że istotne jest to, czy były polecenia na piśmie. Jeśli tak - jak zaznaczył - zdyscyplinowany funkcjonariusz powinien je wykonywać. - A jeżeli nie, to poczekamy na zmianę władzy - oświadczył.
Liga Polskich Rodzin złoży dzisiaj w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Ryszarda Kalisza. Liga zarzuca Kaliszowi, że policja "pod jego wodzą" umożliwiła przeprowadzenie w sobotę w Warszawie Parady Równości, mimo że zakazały jej wcześniej władze Warszawy.

- Nie bardzo jest dla nas zrozumiałe, dlaczego manifestacja, która nie uzyskała zgody na przemarsz, faktycznie była w stanie ten marsz zorganizować. Mało tego, służby podległe prezydentowi miasta stołecznego Warszawy nie przeciwdziałały naruszeniu prawa - powiedział w sobotę radny LPR Jan Maria Jackowski. - Ponadto wyrażamy oburzenie, że osoby, które w imię interesu społecznego, reprezentując postawę obywatelską, próbowały przeciwdziałać nielegalnemu marszowi, były szykanowane przez policję - dodał. Młodzież Wszechpolska zapowiedziała, że będzie żądać odwołania komendanta stołecznej policji.
PAP
Data publikacji w portalu: 2005-06-13
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

pansy2005-06-13 19:48
"Jak powiedział, otrzymał od służb miejskich informację, że przeciwnicy homoseksualistów byli zakuwani w kajdanki i zatrzymywani, mimo że nie używali siły" - a może powinien był obejrzeć po prostu wiadomości? Jak mozna pisać, że nie używali siły? to skąd ranni? "A jeżeli nie, to poczekamy na zmianę władzy " - to brzmi jak zapowiedź nadchodzącej dyktatury. on chyba juz naprawdę uwierzył, że rządzi w naszym kraju. zaczynam się bać... "Ponadto wyrażamy oburzenie, że osoby, które w imię interesu społecznego, reprezentując postawę obywatelską, próbowały przeciwdziałać nielegalnemu marszowi, były szykanowane przez policję " - a to tez jest ciekawe, ze dla LPR rzucanie w ludzi kamieniami, to postwa obywatelska...


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Maciej Stuhr dołącza do akcji Kampanii Przeciw Homofobii
smaku O jaką równość chodzi konkretnie? Bo ja zawsze nie wiem o co tu się walczy, konkretnie? Hmm... o prawo do małżeństw? Na jakie cele? Byłoby to chore i niezgodne z rozumem, no więc po... opinia dodana 2019-10-17 19:50:17
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Za ile można by odkupić? Bo chyba po 30 zł. jest na rynku, to za drogo trochę, a bardzo spodobała mi...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019