Parada Normalności paradą nienawiści

Młodzież Wszechpolska zorganizowała w Warszawie Paradę Normalności, która miała być odpowiedzią na Paradę Równości i udowodnić, że większość Polaków opowiada się za tradycyjnym związkiem kobiety i mężczyzny. Organizatorzy spodziewali się na ok. 3 tys. osób, w tym dzieci i całych rodzin. Tymczasem raptem 800 osób pokazało, że zgadzają się na "normalność" w rozumieniu Wszechpolaków.
W Paradzie Równości, zorganizowanej przez środowiska gejów i lesbijek wzięło udział ponad 2,5 tys. osób. Tak więc można śmiało powiedzieć, że Parada Normalności okazała sie klęską MW. Wbrew oczekiwaniom tego homofobicznego ugrupowania, Warszawiacy nie poparli manifestacji i nie przybyli tłumnie na paradę.
W paradzie wzięli udział głównie młodzi ludzie, wielu z nich dojechało do stolicy wynajętymi autobusami. Wśród zebranych większość stanowili mężczyźni, były też nieliczne rodziny z dziećmi.
Były szef Młodzieży Wszechpolskiej i eurodeputowany Wojciech Wierzejski (LPR) tłumaczył, że Liga Polskich Rodzin i Młodzież Wszechpolska głoszą hasła zera tolerancji dla środowisk homoseksualnych. "Co to znaczy? Nie zatrudniajmy ich w pracy, przeciwstawiajmy się ich działalności, a osoby, które prezentują się jako skrajni działacze homoseksualni powinni być poddawani obyczajowej, towarzyskiej, skrajnej nietolerancji" - nawoływał.

Przed kościołem św. Anny demonstracja odśpiewała "Sto lat" młodej parze, która właśnie odchodziła od ołtarza. "Chłopak, dziewczyna, normalna rodzina", "Wielka Polska - katolicka" - skandowali przed kościołem Wszechpolacy.

Gwizdy i wzajemne przekrzykiwanie się towarzyszyło przejściu uczestników Parady Normalności przez Rondo de Gaulle'a w Warszawie, gdzie czekało na nich kilkudziesięciu przeciwników demonstracji. Uczestników Parady i jej przeciwników oddzielał kordon policji.
Organizatorzy protestu - Koalicja Przeciw Młodzieży Wszechpolskiej - skandowali hasła: "Precz z faszyzmem", "Nigdy więcej holokaustu", "Niby młodzież, a już łysi". Uczestnicy Parady odpowiedzieli im gwizdem i okrzykami: "Pederaści", "Lewacy do pracy", "Chłopiec, dziewczyna, normalna rodzina".
"Protestujemy przeciwko Młodzieży Wszechpolskiej, przeciwko ludziom, którzy udają, że są normalni, a rzucają kamieniami w demonstrantów" - powiedział Andrzej Żebrowski z Pracowniczej Demokracji (PD), która wchodzi w skład Koalicji Przeciw MW. "Jesteśmy tu po to, by podnieść krzyk, kiedy oni będą tędy przechodzić. Nie chcemy faszystów w Warszawie. Nie chcemy faszystów w naszym kraju" - mówił Filip Ilkowski z PD.
W pikiecie uczestniczyła m.in. Jolanta Supińska z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. "Chcę porównać paradę sprzed tygodnia z Paradą Normalności" - powiedziała.
Supińska podkreśliła, że brała udział w organizowanej w ubiegłym tygodniu Paradzie Równości. "Uważam, że wszystkie style życia są dozwolone, byle nie przeszkadzać sobie nawzajem i byle nikt swojej odmienności nie musiał ukrywać" - podkreśliła.

Podczas wiecu przed Sejmem lider Ligi Polskich Rodzin Roman Giertych powiedział, że Młodzież Wszechpolska i LPR nie czuje do nikogo pogardy, ale nie może się zgodzić na promowanie nienormalności. "Polska to jest zobowiązanie, to jest dziedzictwo, jak uczył nas Jan Paweł II" - przypominał uczestnikom parady Giertych.
Nawiązując do ubiegłotygodniowej Parady Równości powiedział, że Młodzież Wszechpolska wtedy legalnie sprzeciwiła się nielegalnej manifestacji. Dodał, że wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz, który uczestniczył w tamtej manifestacji, w przeszłości pisał książki wychwalające komunizm. "O tym pisał Tomasz Nałęcz, teraz nowo nawrócony gej. Nie miał pan prawa prowadzić tej parady. Zhańbił pan polski Sejm" - mówił Giertych. Powiedział on także, że IV Rzeczpospolitą należy budować na rodzinie, bo w niej jest przyszłość narodu, "nie w pederastach". "To dzieci są przyszłością narodu" - podkreślił, trzymając na ramieniu swoją córkę.

"Zero tolerancji dla zboczeńców i homoseksualistów!" - mówił otwierając Paradę Normalności eurodeputowany LPR Wojciech Wierzejski.
Wojciech Wierzejski chwalił uczestników zeszłotygodniowej kontrdemonstracji, kiedy to Młodzież Wszechpolska i szalikowcy rzucali kamieniami w uczestników Parady Równości. Wierzejski zapowiedział też, że LPR nie dopuści do kolejnych parad homoseksualistów. "Nie przejdą, nie przejdą!" - skandowali wszechpolacy.
Eurodeputowany Ligi zapowiedział też, że po wygranych wyborach jego ugrupowanie zdelegalizuje wszystkie organizacje homoseksualistów.
Juta
Data publikacji w portalu: 2005-06-18
Artykuł powstał na podstawie wiadomości znalezionych na portalach www.wp.pl, www.onet.pl, www.gazeta.pl
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

shadowland2005-06-18 17:50
to byloby nawet smieszne... gdyby nie bylo tak potwornie przerazajace...:( kiedy hitler dochodzil do wladzy tez nikt nie traktowal go powaznie; z przerazeniem mysle o tym co bedzie sie dzialo w Polsce po wyborach

zuz@2005-06-18 18:54
Nie jest smieszne wcale. Lekcewazyc rosnacy w Polsce faszyzm jest ogromna pomylka. Patrzec i udawac, ze nic strasznego sie nie dzieje jest wlasnie to, co oni chca. Trzeba reagowac na kazda akcje, na kazde slowo. Nie chodzi mi o przemoc, a o stanowcza rekacje. Chodzac na pikiety przecik weszpolakom na przyklad.

Joey2005-06-19 01:20
Te występy LPR i MW powinny być ważnym sygnałem dla wszystkich osób, które im się sprzeciwiają, a posiadają prawo wyborcze. Zignorowanie wyborów parlamentarnych i prezydenckich lub oddanie głosu na prawą stronę sceny politycznej powinnyśmy piętnować, a kolegów i koleżanki chrzaniących, że nie wiedzą na kogo głosować i że ich polityka nie obchodzi "wymrażać" ze swojego towarzystwa. Każdy nieoddany głos lub głos na prawicę to cios wymierzony w gejów i lesbijki.

linn2005-06-19 20:36
ja sie po prostu zalamalam jak to przeczytalam. na poczatku fajnie fajnie. z kazda linijka mina mi wiedla. boje sie myslec co bedzie sie dzialo po wyborach. to mnie przeraza. az mnie zatkalo jak o tym pomyslalam <lapie_sie_za_glowe>

kraska2005-06-20 19:02
No bez przesady z tym, ze powinnysmy pietnowac i bojkotowac te osoby, ktore nie glosuja, albo glosuja inaczej niz my. To tez faszyzm.

schatz2005-06-21 11:03
zalamalam sie !!!!! to nie sprawiedliwe!!!!tez sie boje tego co bedzie po wyborach w Polsce!?

wyspiareczka2005-06-22 08:35
Nie mozna bac sie i stac bezczynnie. Nalezy rozmawiac z ludzmi, tych niezdecydowanych przekonywac, tych popierajacych prawice uswiadamiac o skutkach ich wyborow - czesto ludzie wybieraja pojedynczy aspekt programu i akceptuja partie. Nad reszta sie nie zastanawiaja. No i same powinnismy pomyslec na kogo oddac glos. Tak zeby nie dopuscic do wladzy prawicy, a jednoczesnie nie stracic glosu na kogos, kto bedzie mial male szanse na wygrana. Nie zostalo wiele czasu i na zarty nie ma juz miejsca. Mamy duzo do stracenia.

miwa2008-04-27 15:13
cool


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Bycie gejem na Kaukazie - film online.
lopomo Czy gdzieś to jeszcze można obejrzeć? opinia dodana 2019-01-20 14:03:46
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Rose Madder - King Stephen
d should provide a cushty support for any heel along with ankle.\nWakeboard basics vary in elasticity...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019