Łotewski kardynał: Nie propagować homoseksualizmu

Metropolita Rygi, kardynał Janis Pujats zaapelował w środę do łotewskich mediów, by przestały popularyzować homoseksualizm, jednopłciowe małżeństwa i by nie czyniły z seksu idola.

Zwracając się do mediów kardynał wyraził rozgoryczenie z powodu niedawnej parady mniejszości seksualnych w starej części Rygi. Powiedział, że "rodzina, Kościół, państwo, szkoła i media powinny działać wspólnie, by nauczać dzieci o normalnych związkach".

Kardynał Pujats powiedział, że jest zaszokowany tym, że media propagują seks nastolatków, co prowadzi do wzrostu liczby aborcji. Metropolita Rygi oświadczył, że "seks to cenny dar od Boga, który jest niszczony".
Łotewski hierarcha powiedział, że parada gejów i lesbijek powinna była zostać zignorowana, co się jednak nie stało.

Kardynał podkreślił jednak, że Kościół nie powinien być bezwzględny dla homoseksualistów, jeśli nie obnoszą się ze swą odmiennością, bowiem - jak powiedział - "jest to ich prywatna sprawa i że z tym staną przed Bogiem".

"Rodzaj ludzki jest budowany na rodzinach składających się z dwóch istot odmiennej płci: ojca i matki. Parada w rzeczywistości jest zaprzeczeniem podstawowych wartości rodzinnych" - powiedział kardynał. Dodał, że "homoseksualiści są pasożytami żyjącymi na koszt zwykłych rodzin; gdyby zostali sami, wymarliby w jednym pokoleniu".

Pierwsza w historii Łotwy parada homoseksualistów odbyła się w Rydze 23 lipca.

Radni Rygi usiłowali nie dopuścić do parady "Riga Pride 2005", ale ostatecznie przegrali w sądzie.

Wzdłuż trasy przemarszu uczestników parady protestowały setki ludzi; niektórzy skandowali obraźliwe hasła, rzucali jajkami i granatami z gazem łzawiącym. Protestujących było więcej niż uczestników, których liczbę oszacowano na 50. Policja stworzyła kordon rozdzielający obie grupy i wielokrotnie musiała interweniować.
PAP, mat
Data publikacji w portalu: 2005-08-03
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

ahoj2005-08-04 20:50
Luuuuuuuuuuuuuuudzie, jest szansa, by na Prezydenta została wybrana kobieta, inicjatorka ustawy o związkachosób tej samej płci! Kandydatka do Pokojowej Nagrody Nobla. Kobieta o niezwykłej erudycji i poziomie kultury. No właśnie. Tymczasem inni kandydaci na prezydenta prześcigają się w umiłowaniu gejów i lesbijek! Czy nie jest to tania zagrywka pod nadchodzące wybory? Czy ta "lewica" jest tak naiwna, że myśli iż po raz kolejny damy się oszukać? Nie proszę Państwa, ja i wielu moich przyjaciół i znajomych, ludzie w całej Polsce i homo i niehomo mają w nosie wyborcze kłamstwa i czcze obietnice. My zagłosujemy na wierną od początku do końca naszej sprawie Prof. M. Szyszkowską. Bo tak mówi nam nasze sumienie. Ściągnij listę poparcia, zbierz wśród znajomych i pomóż dozbierać brakujące głosy, by nasza sojuszniczka miała możliwość wreszcie przemówić w "niezależnych", wcale niekatolickich:) mediach! www.szyszkowska.org


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

80kobiet Krystyna Janda
ama Przed Wajdą grała u Bardiniego w teatrze tv. Bardini zaangażował Jandę studentkę trzeciego roku szkoły teatralnej i w ciąży, do roli Maszy we wspaniałych, telewizyjnych Trzech siostrach... opinia dodana 2020-05-09 03:00:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020