Kto przyjmie Marsz Równości?

W czerwcu 2004 r., gdy prezydent stolicy Lech Kaczyński nie zgodził się na Paradę Równości w Warszawie, sprawdziliśmy, które miasto przyjęłoby paradę do siebie. * Zgodziły się: Gdańsk, Gorzów, Żyrardów, Żary, Piotrków Trybunalski, Kraków i Poznań. * Przeciw były: Opole, Wrocław, Katowice, Olsztyn, Warszawa, Kielce, Białystok, Rzeszów. * Wahały się: Łódź, Bydgoszcz, Szczecin, Lublin.

Dziś znów zadzwoniliśmy do miast, które wtedy deklarowały zgodę na demonstrację. Poznań pominęliśmy - sobotnie wypadki mówią same za siebie. W pozostałych miastach usłyszeliśmy:

 • GDAŃSK - NIE. - Gdańsk jest najbardziej liberalnym miastem, ale w świetle tego, co się stało w Poznaniu teraz i wcześniej w Warszawie, trzeba by się zastanowić dwa razy, zanim wydałoby się zgodę na taką manifestację. Tu mamy kibiców Arki, kibiców Lechii, mogłaby być zadyma, a musimy dbać o miasto, turystów i mieszkańców - powiedział rzecznik urzędu miasta Maciej Turowiecki.

 • GORZÓW - TAK. - Parada może się u nas odbyć. Zdania nie zmieniliśmy. Jeśli wszystkie dokumenty byłyby w porządku, nie widzimy przeszkód - zapewnia Jolanta Cieśla, rzecznik miasta.

 • KRAKÓW - TAK. - Nigdy nie zdarzyło się, by Kraków odmówił jakiejkolwiek organizacji czy jakimkolwiek ludziom zorganizowania legalnej manifestacji czy marszu. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, to jak moglibyśmy się nie zgodzić? - deklaruje rzecznik miasta Marcin Helbin.

 • ŻARY - TAK. - Tak jak poprzednio - spełnione warunki, dajemy zgodę - zapowiada burmistrz Roman Pogorzelec.

 • PIOTRKÓW TRYBUNALSKI i ŻYRARDÓW - NIE WIADOMO. Urzędnicy obiecali nam odpowiedź, ale nie oddzwonili.
 • Metro
  Data publikacji w portalu: 2005-11-22
  Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
  Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
  Zaloguj się, aby zagłosować!
  OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

  kraska2005-11-22 19:32
  Kraków? To chyba jakaś kpina! Przecież zakazali Marszu w kwietniu tego roku! Przezydent zakazał, wojewoda uchylił, ale jego decyzja przyszła już po niedoszłym Marszu. Rzeczcnik miasta tego nie wie, czy robi idiotów z ludzi?


  Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

  Zaloguj się

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

  Ostatnio komentowane:

  erotyka Fitness intymny kobiet
  Ala44 Ja ćwiczę od dawna i Polecammm ... opinia dodana 2019-09-17 00:22:45
  muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
  Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
  literatura Goblin Market - Rossetti Christina
  A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...

  Dołącz do naszej społeczności!

  nowe i najaktywniejsze profile:

  © KOBIETY KOBIETOM 2001-2019