LPR atakuje PiS

Już po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni LPR ostro zaatakowała PiS. Powodem jest zbyt życzliwy stosunek PiS-u do homoseksualistów (sic!).
Kilka dni temu LPR oświadczyła, że nie poprze kandydatury prezesa fundacji "Ius et Lex" Janusza Kochanowskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich i zaapelowała do Prawa i Sprawiedliwości o wycofanie jego kandydatury i wystawienie innej. Głównym powodem takiej decyzji Ligi są wypowiedzi Kochanowskiego, w których wyraził poparcie dla marszów równości.
"To jest bardzo pozytywny objaw ożywienia się społeczności obywatelskiej, w szczególności tych ludzi, którzy protestują przeciwko niedopuszczeniu możliwości demonstracji przez innych" - powiedział w RMF FM Kochanowski o demonstracjach solidarnościowych z uczestnikami zakazanego Marszu Równości w Poznaniu.
Według Kochanowskiego, władze Poznania, które nie wydały zgody na demonstrację poparcia dla praw mniejszości - powołując się na względy bezpieczeństwa - postąpiły niesłusznie, "tym bardziej że, jak później się okazało, siły porządkowe były w absolutnej większości wystarczające(...) wydaje się, że był to rodzaj pretekstu".

W poniedziałek czołowy homofob RP Wojciech Wierzejski oburzył się, że PiS-owskie władze Warszawy wyraziły zgodę na wiec pod hasłem "Marsz Równości idzie dalej".
Poseł Ligi Polskich Rodzin powiedział "Życiu Warszawy", że w ten sposób PiS pokazało swoje prawdziwe oblicze.
"Oni powinni się wstydzić. Normalny człowiek nie chodzi ze zboczeńcami pod pachę" - pieklił się poseł Wierzejski. Według niego, PiS przestraszyło się nagonki liberalnych mediów i "stanęło po stronie lewactwa". Poseł przypomniał, że Liga jest w opozycji i za kilka miesięcy oceni rząd - jak powiedział - "tych koniukturalistów z PiS".
Juta
Data publikacji w portalu: 2005-11-28
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

abram62005-11-29 00:53
Znaczy się PiS jest ok???

Jutta  juta@les.art.pl2005-11-29 11:35
Abram, dziwaczne jakies wnioski wyciagasz. Chociaz, jesli wezmiemy pod uwage to, ze PiS jeszcze nie zdelegalizowal organizacji homoseksualnych i nie wyslal nas wszystkich do obozow, w ktorych poprzez modlitwe i prace mielibysmy sie "wyleczyc" to faktycznie mozna by powiedziec, ze "jest ok" (lol). Coz, sa homofoby male i duze ;)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

80kobiet Tori Amos
Ala44 Fajna opinia dodana 2020-02-09 18:27:52
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Ja nie znalazłam tutaj nic ciekawego dla siebie, być może osoby, które są kompletnie zielone w tym temacie...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020