Propozycja oficjalnego uznania "homofobii" za chorobę psychiczną

Wciągnięcie "silnych uprzedzeń wobec homoseksualistów" na listę chorób i zaburzeń psychicznych, z której w 1973 r. usunięto sam homoseksualizm, postuluje prof. Edward Dunbar z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.

Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM) jest najbardziej poważanym na świecie spisem zaburzeń i chorób wymagających leczenia psychiatrycznego i/lub psychologicznego.

Prof. Dunbar uznawany jest za eksperta w dziedzinie "przestępstw nienawiści" i pracuje jako konsultant w wydziale policji miejskiej Los Angeles, w okręgu szkolnym Los Angeles i w Centrum Gejów i Lesbijek miasta Los Angeles.

Dyrektor ds. badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego Darrel A. Regier popiera badania nad "patologicznymi uprzedzeniami", ale nie jest pewien, czy powinno się umieszczać je już na liście zaburzeń ze względu na potencjalną krytykę.

Alvin F. Poussaint, profesor psychiatrii Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Harvard, zgadza się z klasyfikacją osób z silnymi uprzedzeniami jako paranoidalnych. Dodaje: "Wyobrażają sobie, że ludzie zrobią im jakieś złe rzeczy, że ich skrzywdzą, i czują, że muszą coś zrobić, żeby się bronić. Kiedy osiągną to stadium, są już bardzo upośledzeni."

Shama Chaiken z Kalifornijskiego wydziału karnego potwierdza: "Traktujemy rasizm i homofobię jak zaburzenia urojeniowe."
Data publikacji w portalu: 2006-01-07
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

ab892006-01-07 14:05
Tia, szykuje sie "Ministerstwo Milosci" jak z Orwela. Skutek nietrudno przewidziec. Zamykanie opozycji w zakladach psychiatrycznych pod pretekstem homofobii jak w ZSSR , np w Polsce spowoduje pogromy homoseksualistow.

kraska2006-01-07 15:58
W ZSRR penalizowany byl homoseksualizm, nie homofobia. Poza tym nikt nie mowi o zadnych zakladach zamknietych, tylko o leczeniu. Te zaklady zamkniete to tez chyba czesc Twojej paranoi:)

kraska2006-01-07 16:01
Podejrzewam, ze homofobie, tak jak inne fobie, mozna spokojnie leczyc na terapii.

ab892006-01-07 21:08
w książce ...... jak zrobię porzadki napisze jakiej jes prawie wymienionych 2 strony "zachowań' upodobań sexualnych , z tego prawie wszystkie legalne w Polsce ? Czy np taką uralofobię tez nalezalo by leczyc poprzez psychiatryka?

ab892006-01-07 21:13
albo leczenie transwescytofobii (czemu nie ;o)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

80kobiet Tori Amos
Ala44 Fajna opinia dodana 2020-02-09 18:27:52
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Ja nie znalazłam tutaj nic ciekawego dla siebie, być może osoby, które są kompletnie zielone w tym temacie...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020