Fragment debaty o homofobii w Brukseli

Przemówienie Józefa Piniora na temat homofobii w Europie, wygłoszone w Parlamencie Europejskim na sesji w Strasburgu w dniu 16 stycznia 2006 r.

Panie Przewodniczący, Panie Komisarzu pragnę zwrócić uwagę na powtarzające się w moim kraju, w Polsce w ostatnim okresie zachowania nietolerancyjne, czesto nawołujące do przemocy w stosunku do osób ze względu na ich orientację seksualną oraz brak odpowiedniej reakcji ze strony władz państwowych na te zachowania i inne przejawy homofobii. Przykładem mogą być zakazy Marszów Równości w Warszawie czy w Poznaniu oraz niepodejmowanie działań przewidzianych w prawie polskim w stosunku do grup nawołujących do nietolerancji i przemocy wobec osób działajacych na rzecz równych praw dla wszystkich, bez względu na ich orientację seksualną. Mamy do czynienia z tolerowaniem przez władze de facto bandytyzmu politycznego w stosunku do środowisk gejowskich, lesbijskich i biseksualnych. 13 Stycznia br. rozpoczął się proces przed sądem w Elblągu przeciwko Robertowi Biedroniowi, szefowi Kampanii przeciw Homofobii z oskarżenia prokuratury o znieważenie katolików, mimo że Biedroń podkreśla, iż nie było jego zamiarem znieważania katolicyzmu czy zrównanie katolicyzmu z faszyzmem. Warto podkreślić, że ta sama prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania o znieważenie homoseksualistów po artykule w "Naszym Dzienniku", w którym stwierdzono, iż "homoseksualizm jest chorobą i zagrożeniem dla rodziny".
Lambda Warszawa
Data publikacji w portalu: 2006-01-17
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Ireth2006-01-17 19:54
Przeprasza, kim jest Jozef Pinior, ewentualnie z jakiej partii?

ab892006-01-17 23:40
to taki karoerowicz co skocze pomiedzy SDPL a SdPl, kiedyś był za akcją HIACYNT a teraz razem z resztą lewicy odmienił się i stara się podlizać gejom.

zuz@2006-01-17 23:52
bum! to europosel z grupy polskich socjalistow. na tej stronie biografia. http://www.pespolska.pl/modules.php?name=deputy&id=6

land of iz2006-01-18 01:06
To jest człowiek, który współtworzył Pomarańczową Alternatywę, kolorowa postać wrocławskiego podziemia. O tych 80 milionach uratowanych przez niego słyszałam legendy (w sensie pozytywnym). Nie wiedziałam, co robił po 89 roku, ale z biografii wynika, że same ciekawe rzeczy.

land of iz2006-01-18 02:12
Zebrało mi się na wspominki, więc jeszcze powiem, że choć nie znałam Piniora, to znałam jego przyjaciół z wrocławskiego podziemia: wszyscy oni byli więźniami politycznymi za komuny, wszyscy brali udział w tych happeningach ulicznych Pomarańczowej A. Zatem Pinior to najlepsze, co mogło się w tej sprawie zdarzyć, nie dość, że jego przeszłość polityczna zasługuje na medal, to jest on, jak się zdaje, przyzwoitym człowiekiem.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne W rosie podniecenia
jagielko wow...dawno nie czytałam nic bardziej podniecającego...:)super! opinia dodana 2021-01-03 20:48:58
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Bo to jest w miłości najstraszniejsze - Mueller Nicole
Czytana na chwilę po rozstaniu boli... \r\nPiękna, sensualna powieść- zapiski miłości,która minęła.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021