Ponad 200 osób broni klubu Le Madame

Ponad 200 osób zebrało się w stołecznym klubie Le Madame, by bronić dostępu do niego komornikowi sądowemu. Komornik ma prawomocny nakaz eksmisji klubu, galerii i kiosku prasowego znajdujących się w należącej do miasta kamienicy.
"Ludzie bronią ważnego miejsca na kulturalnej mapie stolicy" - powiedział dziennikarzom Krystian Legierski, właściciel Le Madame wyjaśniając, dlaczego zebrani w klubie ludzie nie chcą dobrowolnie go opuścić.

Współwłaścicielka galerii "Ona" Grażyna Krawczyk powiedziała PAP, że skoro - według miasta - zajmuje swój lokal nielegalnie, to "nielegalnie organizowała w nim wydarzenia kulturalne i nielegalnie wyremontowała lokal na własny koszt". Również goście galerii nie zamierzają umożliwić komornikowi eksmisji.

Komornik sądowy Jacek Bogiel powiedział dziennikarzom, że "nikogo za nogi nie będzie z kamienicy wyciągał". Na pytanie co zrobi z ludźmi, którzy nie chcą dobrowolnie opuścić lokali do eksmisji, odpowiedział: "Będę prosił ich do skutku, by uszanowali wyrok sądu".

Zaznaczył, że bez decyzji właściciela nieruchomości, czyli miasta, nie może odstąpić od egzekucji.

"Tak po ludzku jest mi szkoda" - dodał. Przyznał, że prywatnie bywał gościem klubu Le Madame.

Jest to już druga próba usunięcia klubu i galerii z kamienicy na warszawskim Nowym Mieście. 21 marca ubiegłego roku sympatycy obu miejsc również bronili ich przed komornikiem. Miasto odstąpiło wówczas od egzekucji dając właścicielom lokali czas na negocjacje.

W 2004 r. firma Eureka utraciła prawomocnym wyrokiem sądu prawo do kamienicy, która przeszła w ręce miasta. Eureka wynajmowała osobiście lub przez podnajemców lokale dla m.in. Le Madame i Galerii Ona. Miasto uznało te umowy najmu za bezprawne, lecz nie podpisało nowych.

Wśród zgromadzonych jest m.in. aktorka Ewa Kasprzyk, redaktor naczelny "Playboya" Marcin Meller.
Data publikacji w portalu: 2006-03-27
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

auto2583742006-03-28 16:25
Nie bardzo rozumiem. Egzekucja komornicza jest wtedy kiedy ktos ma dlugi, uporczywie ich nie placi i w koncu po dlugich staraniach dochodzi do egzekucji. Czego oni oczekuja - ze ktos im te dlugi umorzy czy co? To moze lepiej zamiast krzyczec i okupowac niech sie wszyscy zrzuca i zaplaca.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Podpisz petycję: Liberalizacja ustawy antyaborcyjnej w Polsce
smaku Mieć zdrowe, własne dziecko w rodzinie własnej, to szczęście i jedyne marzenie małżeństw, oczywiste, bo dzięki temu mogą żyć, planować przyszłość, mają po co żyć. Życie bez dzieci jest... opinia dodana 2019-11-14 21:34:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Za ile można by odkupić? Bo chyba po 30 zł. jest na rynku, to za drogo trochę, a bardzo spodobała mi...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019