Warszawa: wstrzymano egzekucję komorniczą w Le Madame

Warszawski urząd miasta wstrzymał we wtorek egzekucję komorniczą w znanym stołecznym klubie Le Madame, w którym dzień wcześniej ponad 200 osób broniło lokalu przed komornikiem.
Bliżniacy w Le Madame, fot. zuz@
Bliżniacy w Le Madame, fot. zuz@
O wstrzymaniu egzekucji poinformował PAP właściciel Le Madame Krystian Legierski. Powiedział, że we wtorek spotkał się w tej sprawie z p.o. prezydentem Warszawy Mirosławem Kochalskim. "Podjął on decyzję, by przynajmniej na dwa dni odwołać komornika" - dodał Legierski.

Warunkiem dalszych rozmów miasta z właścicielem klubu ma być opłacenie przez niego zaległego czynszu za bezumowne korzystanie z lokalu. Legierski podkreślił, że nie uiszczał opłat, ponieważ początkowo nie otrzymywał faktur. Gdy zostały one wystawione, opiewały na zbyt dużą kwotę, bo policzono w nich dwukrotnie większy niż faktyczny metraż.

W środę miasto ma ustalić wysokość zaległego czynszu. "Gdy go zapłacimy, będziemy mogli negocjować wynajem lokalu, w którym mieści się klub. Ze strony miasta nie ma jednak w tej sprawie żadnych wiążących deklaracji" - powiedział Legierski.

W poniedziałek Le Madame i mieszczącej się w tej samej kamienicy galerii "Ona" broniło ponad dwieście osób, które uważają oba lokale za ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Komornik dysponujący prawomocnym nakazem eksmisji nie mógł opróżnić lokali, ponieważ ludzie odmawiali dobrowolnego ich opuszczenia. Część z nich spędziła noc w Le Madame.

Była to już druga próba usunięcia klubu i galerii z kamienicy na warszawskim Nowym Mieście. W marcu ubiegłego roku ich sympatycy również bronili ich przed komornikiem.

Le Madame wynajmowała lokal od firmy Eureka, z którą o zwrot kamienicy procesowało się miasto. W 2004 r. Eureka utraciła prawomocnym wyrokiem sądu prawo do budynku. Miasto uznało umowy najmu klubu, galerii i kiosku za bezprawne, lecz nie podpisało nowych.
Data publikacji w portalu: 2006-03-28
Źrodło: gazeta.pl
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

sweet_taboo2006-03-28 23:47
ouć ale fajnie jest! podoba mi się. Pełna samowolka a co tam..cooltury trzeba bronić a że nie płacą czynszu?! awangarda jak widać ...finansowa też :-)

kraska2006-03-29 18:40
A jak maja placic bez umowy, nie wiedzac ile?

Sandra212006-03-31 10:09
to jeden wielki wałek był i powinni opuscic ten klub i wypierdalac na marsa popierdolency leczcie sie "dupa jest od srania a nie od dymania"


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Radość seksu lesbijskiego - Newman Felice
ma może ktoś do sprzedania tą książkę ??

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020