Tiszerty dla wolności zabronione na uniwesytecie w Zielonej Górze

Wcześniej kazał zdemontować wystawę rektor Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Organizatorzy wystawy pokazali koszulki z napisami m.in. Jestem lesbijką, Mam okres, Jestem Żydówką, Usunęłam ciążę, Nie płakałem po Papieżu. Hasła miały w zamierzeniu wzbudzić dyskusję nad poziomem tolerancji w Polsce. W Poznaniu i Krakowie "tiszerty" pokazano na dworcach PKP.
"Jestem lesbijką", fot. zuz@
"Jestem lesbijką", fot. zuz@
- Jestem bardzo liberalny, ale są granice dobrego smaku. O pewnych sprawach powinno się dyskutować się w wąskim gronie - tłumaczył wczoraj prof. Czesław Osękowski. - Gdy zaproponowano mi przyjęcie wystawy, odmówiłem. Zabroniłem również dziekanom działań w tej sprawie.

Piotr Skrzypczak organizował wystawę w Lublinie w ramach Festiwalu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Nie kryje zdziwienia. - Decyzja rektora z pewnością nada rozgłos uczelni. Szkoda, że taki skandaliczny. Wystawa miała wzbudzić rzeczową dyskusję o tolerancji - mówi Skrzypczak.

Maria Małecka z Parlamentu Studenckiego popiera decyzję rektora. - Lepiej byłoby umieścić wystawę w miejscu neutralnym, nie na uczelni. Np. ja jestem wierząca, ale nie obnoszę się z tym - mówi Małecka, która związana jest z Duszpasterstwem Akademickim "Stodoła".
Data publikacji w portalu: 2006-03-30
Żródło: gazeta.pl
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

igrażka2006-03-30 15:27
Może by tak zacząć księży i katechetów zacząć wypraszać z państwowych uczelni...?

zuz@2006-03-31 08:09
zasada "neutralnego" miejsca i nie obnoszenia sie dla nich dziala tylko w jedna strone :/


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Łódź. Przyjazna psycholożka
smaku Dzień dobry, chciałabym zapytać, jeśli można: jaka jest moja orientacja, jeśli jestem lesbijką i czy byłoby to oszukiwanie kobiet, gdyby mnie zobaczyły i stwierdziły, że jestem facetem?... opinia dodana 2019-05-27 21:18:35
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Goblin Market - Rossetti Christina
A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019