Tiszerty dla wolności zabronione na uniwesytecie w Zielonej Górze

Wcześniej kazał zdemontować wystawę rektor Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Organizatorzy wystawy pokazali koszulki z napisami m.in. Jestem lesbijką, Mam okres, Jestem Żydówką, Usunęłam ciążę, Nie płakałem po Papieżu. Hasła miały w zamierzeniu wzbudzić dyskusję nad poziomem tolerancji w Polsce. W Poznaniu i Krakowie "tiszerty" pokazano na dworcach PKP.
"Jestem lesbijką", fot. zuz@
"Jestem lesbijką", fot. zuz@
- Jestem bardzo liberalny, ale są granice dobrego smaku. O pewnych sprawach powinno się dyskutować się w wąskim gronie - tłumaczył wczoraj prof. Czesław Osękowski. - Gdy zaproponowano mi przyjęcie wystawy, odmówiłem. Zabroniłem również dziekanom działań w tej sprawie.

Piotr Skrzypczak organizował wystawę w Lublinie w ramach Festiwalu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Nie kryje zdziwienia. - Decyzja rektora z pewnością nada rozgłos uczelni. Szkoda, że taki skandaliczny. Wystawa miała wzbudzić rzeczową dyskusję o tolerancji - mówi Skrzypczak.

Maria Małecka z Parlamentu Studenckiego popiera decyzję rektora. - Lepiej byłoby umieścić wystawę w miejscu neutralnym, nie na uczelni. Np. ja jestem wierząca, ale nie obnoszę się z tym - mówi Małecka, która związana jest z Duszpasterstwem Akademickim "Stodoła".
Data publikacji w portalu: 2006-03-30
Żródło: gazeta.pl
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

igrażka2006-03-30 15:27
Może by tak zacząć księży i katechetów zacząć wypraszać z państwowych uczelni...?

zuz@2006-03-31 08:09
zasada "neutralnego" miejsca i nie obnoszenia sie dla nich dziala tylko w jedna strone :/


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Radość seksu lesbijskiego - Newman Felice
ma może ktoś do sprzedania tą książkę ??

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020