Biegły językoznawca: Biedroń nie obraził katolików

Biegły językoznawca uznał, że Robert Biedroń nie obraził katolików słowami "faszystowsko-nacjonalistyczno- katolicka". Opinia językoznawcy dotarła do sądu i prokuratury w Elblągu.

O opinię wystąpił sąd, przed którym staje prezes Kampanii Przeciwko Homofobii, oskarżony o znieważenie katolików. Doniesienie złożył przedstawiciel organizacji katolickiej.

Robert Biedroń nazwał działania i wypowiedzi niektórych działaczy Rodziny Polskiej "faszystowsko-nacjonalistyczno-katolicką nagonką na homoseksualistów". Po tej wypowiedzi szef podkarpackiej Rodziny Polskiej Józef Bizoń złożył zawiadomienie do prokuratury.

W styczniu rozpoczął się proces przeciwko Biedroniowi. Na wniosek oskarżonego sąd wystąpił o opinię biegłego językoznawcy. Biegły ocenił, ze wypowiedź nie obraża katolików. Jak mówi rzeczniczka prokuratury rejonowej w Elblągu Jolanta Rudzińska, nie można jednoznacznie stwierdzić, że w wypowiedzi chodziło o przedstawicieli wyznania rzymsko-katolickiego, co najwyżej wypowiedź mogła urazić grupę osób o szczególnej wrażliwości, którzy nie akceptują skrajnych poglądów innych osób.

Sąd czeka jeszcze na jedną opinię socjologa. Dopiero po jej otrzymaniu proces będzie kontynuowany.

Tymczasem Józef Bizoń z Rodziny Polskiej złożył do prokuratury kolejne doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Roberta Biedronia. Podczas pierwszego dnia procesu w styczniu tego roku szef Kampanii Przeciw Homofobii raz jeszcze powtórzył kontrowersyjną wypowiedź o nacjonalistyczno-faszystowsko-katolickiej nagonce. Tej wypowiedzi dotyczy drugie oskarżenie.
Data publikacji w portalu: 2006-03-31
Źródło: gazeta.pl
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Darkness  czipsik@yahoo.pl2006-04-01 12:08
moze nie znam calego przebiegu tej dyskusji ale biedron wypowiadajac te slowa zachowal sie jak Ci ktorych sam nazywa homofobami. Nie mozna na zniewage odpowiadac zniewaga. W sporze nie mozna obrazac drugiej stony, tylko wytlumaczyc gdzie tkwi blad. W takiej rozmowie najwzaniejszy jest szacunek do rozmowcy, nawet jesli nie jest on odwzajemniony.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Podpisz petycję: Liberalizacja ustawy antyaborcyjnej w Polsce
smaku Mieć zdrowe, własne dziecko w rodzinie własnej, to szczęście i jedyne marzenie małżeństw, oczywiste, bo dzięki temu mogą żyć, planować przyszłość, mają po co żyć. Życie bez dzieci jest... opinia dodana 2019-11-14 21:34:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Za ile można by odkupić? Bo chyba po 30 zł. jest na rynku, to za drogo trochę, a bardzo spodobała mi...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019