800 tys. ludzi na Gay Pride

Około 800 tysięcy ludzi wzięło udział w sobotę w Paryżu w Gay Pride, czyli wielkiej manifestacji ulicznej gejów, lesbijek bi- i transseksualistów - twierdzą organizatorzy imprezy.

Jak podkreślają, celem marszu był apel do zrównania praw dla par homo- i heteroseksualnych, w tym również do małżeństwa i adopcji.

Na manifestacji pojawiło się kilka postaci z lewej strony francuskiej sceny politycznej, w tym idący na jej czele przewodniczący Partii Socjalistycznej Francois Hollande.

W ubiegłym roku, według francuskiej policji, która wyszczególniła wówczas dwie grupy, na paryski marsz przyszło 300 tys. uczestników i 250 tys. obserwatorów.

- W tym roku nie będzie liczenia, ponieważ nie jest to manifestacja roszczeniowa, lecz ma formę zabawy - tłumaczył rzecznik prefektury.

Jak pisze AFP, na 10 miesięcy przed wyborami prezydenckimi we Francji organizatorzy Gay Pride manifestowali pod wyjątkowo politycznym hasłem: "Za równość w 2007 roku". Agencja tłumaczy, że domagali się tym samym otwartości wobec prawa do zawierania małżeństw przez pary tej samej płci, czy adoptowania dzieci.
PAP
Data publikacji w portalu: 2006-06-24
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka Łódź. Przyjazna psycholożka
smaku Dzień dobry, chciałabym zapytać, jeśli można: jaka jest moja orientacja, jeśli jestem lesbijką i czy byłoby to oszukiwanie kobiet, gdyby mnie zobaczyły i stwierdziły, że jestem facetem?... opinia dodana 2019-05-27 21:18:35
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Goblin Market - Rossetti Christina
A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019