Ocenzurowany Bound w TVP

W sobotę 18 listopada 2006 w nocy z soboty na niedzielę (00:35 - 2:15) TVP 2 wyemitowała znany film braci Wachowskich „Bound” pod polskim tytułem „Więź”. Film ten poszedł w wersji niepełnej, a konkretnie wycięte zostały z niego miłosne sceny lesbijskie, co dziwi, zważywszy, że film był emitowany w godzinach nocnych, a dodatkowo oznakowany został czerwoną kropką (film tylko dla dorosłych).


Dopuszczono się zwyczajnej cenzury obyczajowej, na dodatek sceny wycięto w sposób amatorski, pozwalający widzowi zauważyć, że "czegoś brakuje", nie muszę nadmieniać, iż powyższe zabiegi obniżyły walory artystyczne filmu, czego odzwierciedleniem mogą być komentarze na forach lesbijskich. Osoby, które filmu wcześniej nie widziały nie rozumieją ani opisów z programów telewizyjnych ("film zawiera śmiałe sceny miłosne") ani zachwytów starszych lesbijek, dla których film ów stał się kultowym właśnie poprzez wycięte sceny. Atutem „Bound” był nieskrywany fakt, iż bracia Wachowscy do scen miłosnych zatrudnili ekspertkę d/s lesbijskich, Susie Bright, co świadczy o poważnym podejściu twórców do tego zagadnienia i tego, że chcieli jak najbardziej wiarygodnie przedstawić wątki lesbijskie, a zatem śmiem twierdzić, iż wycięcie tych scen nie licowało z zamierzeniem twórców filmu.
igrazka
Data publikacji w portalu: 2006-11-19
Nasza recenzja i komentarze tego filmu:
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Ireth2006-11-19 21:41
Smiech na sali. Jak tniemy, to tniemy wszystkie sceny milosne, takze te heteroseksualne. Dam sobie glowe uciac, ze tak nie jest w przypadku innych filmow. Nasuwa sie pytanie, po co w ogole emitowano ten film? Zenada.

igrażka  graza_igrazka@wp.pl2006-11-19 23:15
dlaczego Ireth? A zeby np. nas ponizyc, zeby zanegowac nasze istnienie, a jesli juz cos pokazac to jakis poharatany, wypaczony wycinek calosci. Czy ktos moze nagral te ocenzurowana wersje? Chcialabym zebrac dla porownania materialy odwaznymi scenami heteroseksualnymi w filmach puszczanych PRZED północą. Jeśli idzie o przemoc, to na pewno lecial wczoraj w Jedynce niepociety Pulp Fiction (chyba sie zaczal po 23-ej).

0na2006-11-20 23:03
aż mi się śmiać chciało jak to widziałam, i dziwi mnie bardzo, bo jak puszczali Aimee & Jaguar to takiego czynu się nie dopuścili, już teraz widać co tam robią nowe władze TVP

Aime.12006-11-21 20:45
Mnie również to zbulwersowało..Bo gdy oglądam z zaciekawieniem film, i nagle widzę ewidentny brak części filmu (scen miłosnych), no to haloo!!??#%#@.. co jest grane...:/ Po prostu zawiodłam się na TVP.. Ok cenzura, cenzurą, to niech wycinają również sceny heteroseksualne z filmów..a jak już wycinają to niech puszczają o godz. 20.00. Ale kurcze jaka cenzura.. oznaczony film był?, był.. więc o co chodzi...

hesus2006-12-08 21:36
ha, a to ciekawe, w takim razie widzowie, ktorzy nie oglądali tego filmu wczesniej w ogóle nie wiedzieli o co chodzi i co to za tytułowa "więź"

Sznupka2007-01-21 18:23
Skoro pocięli film i wyrzucili sceny erotyczne, to chyba czerwona kropka już nie była potrzebna...? A może samo słowo 'lesbijka', które przewinęło się w dialogach, wymagało takiego oznakowania...? A może te słowa też zostały usuniete z filmu? Ja na całe szczęście widziałam pełną wersję filmu. Nagromadzenie w jednym filmie tylu zabiegów cenzorskich prowadzi chyba do absurdu! Po co w takim razie decydowano się na jego emisję? Czy nie prościej byłoby dać spobie spokój i puścić coś w całości, bez cięcia i zniekształcania???

agnesK2007-03-30 16:32
Dobrze że przynajmniej aktorek nie wycieli..........


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też jestem znaną lesbijką. Może kiedyś dopiszą mnie do list. Chciałabym mieć kiedyś certyfikat lesbijki i legitymację jakąś, jak dowód osobisty, żeby mieć to formalnie jakoś w urzędach... opinia dodana 2019-04-30 23:11:13
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Rose Madder - King Stephen
d should provide a cushty support for any heel along with ankle.\nWakeboard basics vary in elasticity...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019