Kolejna publikacja Giertycha w PE: Homoseksualizm to defekt

Po wydaniu uznanej za antysemicką broszury, eurodeputowany Maciej Giertych (LPR) wydał nową publikację z logo Parlamentu Europejskiego, w której uznaje homoseksualizm za "defekt" i przejaw "niemoralności".
Publikacja już wywołała kontrowersje w PE. Podczas środowej debaty o homofobii w UE, protestowała przeciwko niej francuska socjalistka Martine Roure. Pokazując innym deputowanym - jak określiła - "drugie dziełko" posła Giertycha, powiedziała, że jej zdaniem autor "daje do zrozumienia, że homoseksualizm to choroba". O publikacji poinformowały już w czwartek włoskie i francuskie media.

Homoseksualizm "biologicznie bezużyteczny"

W książeczce zatytułowanej "Wartości europejskie", Giertych zauważa, że homoseksualizm jest "z biologicznego punktu widzenia bezużyteczny", ponieważ nie prowadzi do prokreacji, która jest "biologicznym celem popędu seksualnego".

Podkreślając, że wypowiada się "jako genetyk" (Giertych jest profesorem dendrologii, czyli nauki o drzewach; zrobił habilitację z genetyki drzew), pisze dalej, że homoseksualizm "nie jest stanem wrodzonym", że "to defekt nabyty w drodze wychowania".

Rozwijając tę myśl, stwierdza, że homoseksualizm u kobiet wynika najczęściej "z jakichś nieprzyjemnych doświadczeń seksualnych w młodym życiu, których skutkiem jest obawa przed mężczyznami jako partnerami seksualnymi". Natomiast mężczyźni - zdaniem Giertycha - stają się homoseksualistami "w efekcie wychowania przez dominującą matkę z nieobecnym albo nieznaczącym ojcem jako modelem roli" mężczyzny.

Homoseksualizm można odwrócić dzięki "motywacji duchowej"

Maciej Giertych jest zdania, że wobec tego orientację homoseksualną można "odwrócić" we współpracy z terapeutami i przy odpowiedniej "motywacji duchowej".

Zdaniem eurodeputowanego, "ludzie, którzy uważają, że homoseksualizm jest normalnym stanem i chcą głosić tę opinię, czy też to, że sami są aktywnymi homoseksualistami, powinni być trzymani z daleka od zawodów, gdzie mogliby wywierać wpływ na nieletnich". "Zdecydowanie nie chcę, aby nauczyciele promowali w szkołach swoje nieuporządkowane obyczaje seksualne" - dodaje.

Homoseksualiści jak cudzołożnicy

"Homoseksualizm, podobnie jak rozwiązłość seksualna, są prywatnymi problemami, które powinny być traktowane z jak najmniejszym rozgłosem. Nie trzeba dodawać, że publiczne demonstracje wspierające homoseksualizm, jak parady gejów, powinny być oczywiście zakazane" - pisze Maciej Giertych.

Zastrzega przy tym, że opowiada się za tolerancją wobec homoseksualistów, ale uważa ich "za tę samą kategorię ludzi, co cudzołożników". "Potępiam cudzołóstwo, ale toleruję cudzołożników" - tłumaczy.

"Nie" dla politycznej poprawności

Giertych pisze w książce, że Polacy potrafili przeciwstawić się obcej ideologii w czasach komunistycznych, więc "przeciwstawimy się także politycznej poprawności pochodzącej z Unii Europejskiej". "W kwestiach moralnych UE nie będzie nam dyktować, jak mamy się zachowywać" - podkreśla.
Data publikacji w portalu: 2007-04-27
Źródło: PAP
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Katuszka2007-04-28 08:38
Po pierwsze!! Jakim cudem facet od dendrologii wyglasza opinie o przyczynach homoseksualizmu!!? To jeden z wielu absurdow "szanownego" (hahaha) pana "polityka"...widocznie nie doczytal w swoich szkolnych skrypcikach ze swiat roslin rozni sie od swiata zwierzat...Jestem w glebokim szkoku jak mozna pozwolic zeby czlowiek z takimi klapkami na oczach, nietolerancyjny i w dodatku w temacie najwyrazniej niewyedukowany smie reprezentowac kraj!!?To takim ludziom powinno sie zakazac wykonywania zawodu! To wstyd dla Polski ze mamy takich politykow!!

Ash2007-04-28 09:19
Szerzej mi się oczy ze zdumienia i niedowierzania nie mogły otworzyć O.o Co za kretyn! Słów mi brak... W sumie to mi go żal, ale do diabła niech on nie głosi takich debilnych postulatów na arenie międzynarodowej!

Ash2007-04-28 09:22
Właściwie to on też jest "biologicznie bezużyteczny", bo jego synka też nie można nazwać przydatnym dla społeczeństwa, a raczej szkodliwym eksperymentem :-/

madllene2007-04-29 15:14
z niecierpliwością czekam na rozdzialik pt. "Homoseksualizm przenoszony drogą kropelkową" ;)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka Łódź. Przyjazna psycholożka
smaku Dzień dobry, chciałabym zapytać, jeśli można: jaka jest moja orientacja, jeśli jestem lesbijką i czy byłoby to oszukiwanie kobiet, gdyby mnie zobaczyły i stwierdziły, że jestem facetem?... opinia dodana 2019-05-27 21:18:35
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Goblin Market - Rossetti Christina
A mnie się to tłumaczenie podoba. Jestem anglistką, literaturoznawczynią, i mogę zapewnić, że fragmenty...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019