Nigeryjka poślubiła cztery kobiety, teraz musi się ukrywać

Aunty Maiduguri, lesbijka z Nigerii poślubiła w weekend cztery kobiety. Teraz - razem ze swoimi partnerkami - musi się ukrywać przed muzułmańską policją - podaje BBC.

Przechodnie przed głównym meczetem w KanoOd siedmiu lat w części państw związkowych Nigerii obowiązuje prawo islamskie. Zgodnie z szariatem, kontakty homoseksualne i związki między osobami tej samej płci to poważne przestępstwo. Obecnie parlament Nigerii debatuje nad zaostrzeniem kar w stosunku do homoseksualistów. Wszystkie pięć kobiet to muzułmanki.

Teatr w Kano, w którym w niedzielę podczas kolorowej ceremonii Nigeryjka zawarła cztery związki, został zrównany z ziemią nakazem islamskiej rady Hisbah. Przedstawiła ona ku temu szereg powodów, m.in. powołały się na fakt, że teatr zbudowano na nieodpowiednim terenie. Hisbah działa niezależnie od policji państwowej, lecz otrzymuje jej wsparcie.

Wg Hisbah, związek czterech kobiet było nie do zaakceptowania. - Musimy zapobiec niezdrowemu rozwojowi w naszym kraju. Będziemy bronić szariatu - powiedział przedstawiciel Hisbah Malam Rabo Abdulkarim.

Rzecznik policji w Kano zapowiedział, że policjanci nie będą poszukiwać kobiet, ale aresztują je, jeśli tylko będą mieli taką okazję.
Data publikacji w portalu: 2007-04-27
Gazeta.pl
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

DreamEther  DreamEther@wp.pl2007-04-30 13:37
A ode mnie dla szanownych pań + :) Każdy ma prawo decydować o własnym życiu i wiązać się z kim chce (pod warunkiem, że ta chęć jest odwzajemniona). Brawo dla nich, że odważyły się przeciwstawić prawom narzuconym przez państwo i religię. To zniewolenie narzucane innym jest rzeczą godną potępienia a nie same postępowania odbiegające "od normy" ;P Wolność jednostki powinna byc w jej własnych rękach. Zamykanie kogoś w klatce i mówienie mu, że jest istotą wolną, która jednak nie może opuszczać zamknięcia i która musi zachowywać się w tym obszarze wyznaczonym wg ustalonych praw nie powinno mieć nigdy miejsca a jednak wciąż jest to zjawisko powszechne na całym świecie. Co ciekawsze odbywa się to przy jednoczesnym głoszeniu haseł poszanowania wolności drugiego człowieka i młowania jego samego. Ludzie w większości sami już dawno temu pozamykali się w klatkach umysłowych ograniczeń i wciąż tworzą nowe zamkniecia dla samych siebie a także na siłę dla innych, którzy mają odwagę być sobą. Sic! Niech ktoś wreszcie uleczy ten świat!!!

axamitek  Axamitek@o2.pl2007-05-01 09:08
Chyba przejde na islam bo to fantastyczne mieć kilka żon !!!!!!!! :-)

Lisa.2007-09-11 17:51
Nooo.. Sporo, nie powiem ;].


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023