Przejaw polskiej paranoi wobec gejów

Sprawa orientacji seksualnej Teletubisiów trafiła na łamy niemieckiej prasy. Wiele dzienników informuje, że rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska zleciła psychologom sprawdzenie, czy popularna angielska bajka nie promuje homoseksualizmu.
Niemieckie gazety opisują całą sprawę przede wszystkim w prześmiewczym tonie, ale w komentarzach nie brakuje też poważniejszych akcentów. Dzienniki przypominają, że Liga Polskich Rodzin, z ramienia której Sowińska sprawuje swój urząd, od pewnego czasu prowadzi akcję wymierzoną w homoseksualistów.

Zdaniem "Die Welt", politycy LPR „wszędzie wietrzą homoseksualną propagandę". Być może w zależności od opinii psychologów polskie dzieci będą musiały liczyć się z cenzurą ich ulubionych programów - pisze "Die Welt".Inny berliński dziennik "Der Tagesspiegel" dodaje, że Polacy martwią się, że przez tego rodzaju wypowiedzi osób piastujących oficjalne urzędy staną się pośmiewiskiem Europy.

Sprawę Teletubisiów chętnie komentują też niemieccy internauci. Jeden z nich napisał na stronie "Die Welt": To przejaw polskiej paranoi wobec gejów. My przyjęliśmy Polaków do Unii Europejskiej, a oni cofają Wspólnotę do początków XX wieku".

W mniejszości jest opinia wyrażona przez innego użytkownika sieci, że Polska słusznie stara się wprowadzić zakaz propagandy homoseksualnej w szkołach, a takie doniesienia mają tylko ośmieszyć ten zamiar.
IAR, ML
Data publikacji w portalu: 2007-05-29
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

anka zet2007-05-30 09:26
Ta sama Pani Rzecznik jest pasywna, kiedy nadal w Polsce można stosować kary cielesne wobec dzieci jako metodę wychowawczą, że o innych krzywdach bezkarnie wobec nich stosowanych nie wspomnę... Powiem jedno. W Meksyku, po pokonaniu ok. 10 tys. km dokonałam ważnej obserwacji: nie spotkałam żadnego rodzica bijącego czy krzyczącego na dziecko!!! Szacuneczek dla mieszkańców Meksyku. W stolicy tego kraju, gdzie na każdym dworcu autobusowym widziałyśmy ołtarzyki z Matką Boską, gdzie jest wysoki poziom analfabetyzmu, a wielu ludzi mieszka w skałach, jest możliwość legalizacji związków jednopłciowych. Uważam, że nietolerancja nie jest związana ani z wykształceniem, ani z poziomem religijności. To indywidualna sprawa każdego z nas. Jestem pewna, że przeciętny Kowalski jest tolerancyjny. Nietolerancyjne są tylko grupy wpływu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, żeby dołączyli do inicjatywy prof. M. Szyszkowskiej i wspierali działania zmierzające do legalizacji związków jednopłciowych. Wykażmy nasze światłe postawy. Niech Polska nie będzie kojarzona w świecie tylko z poglądami grup politycznych posiadających nikłe poparcie społeczne! Pozdrawiam słonecznie!!!

anka19562007-05-30 17:11
Mogę podpisać się pod komentarzem anki zet obiema rękami.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

tv Car Astor (fka SEE) - Potions
Lucky_Thirteen Świetne <3 opinia dodana 2020-05-31 07:17:55
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020