II Pryzmat Film Festival - finał sobotniego wieczoru

Kolejnym blokiem był „Kobiety w akcji” z dynamicznym i wybuchowym;) „Stowarzyszeniem Małych Cycków". Kino było wypełnione po brzegi. Widać nie tylko w nas film ten zbudził wielkie oczekiwania.

Czemu się jednak dziwić, jeśli zrobiła go Jamie Babbit, autorka znanego But I'm a Cheerleader, a grają takie aktorki jak Clea DuVall, z wspomnianego But I'm a Cheerleader i 21 gramów, czy znana nam z serialu L-word Daniela Sea.

Kilka słów o fabule: Anna, którą właśnie zostawiła dziewczyna i nie dostała się do wybranej szkoły, w ciekawych okolicznościach poznaje Sadie. Otóż w nocy, na witrynie kliniki chirurgii plastycznej specjalizującej się w powiększaniu piersi, interesująca blondynka wypisuje sprayem feministyczne hasła. Anna, która pracuje w tej klinice jako recepcjonistka, chce zadzwonić po policje. Zauważa to Sadie, która właśnie skończyła swój napis i zauważa Annę. Zaprasza ja na spotkanie swojej organizacji, nomen omen CBA.
Więcej nic nie napiszę. Potem jest jeszcze ciekawiej i pojawiają się kolejne wątki :)

Film ma szansę stać się przebojem festiwalu. Ma wartką akcję i świetne dialogi. Jest zabawny, a przy okazji w lekki sposób mówi o ważnych sprawach. Krótko mówiąc: dużo humoru i różne postaci feminizmu. Nie brakuje też oczywiście romansu.
Te, które nie widziały, niech naprawdę żałują. Pozostaje im tylko mieć nadzieję, że skoro jest to film nowy, z dobrą obsadą i zrobiony przez znanych twórców, to może pojawi się w naszych kinach i pobędzie na ekranach trochę dłużej, czego sobie i wszystkim życzę :)

Kolejne pozycje okazują sie coraz lepsze. Co przyniesie nam ostatni festiwalowy wieczór?
dushka
Data publikacji w portalu: 2007-11-11
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

anka zet2007-11-11 09:19
i powinien być wyświetlany przed wszelkimi "Akcjami" typu Manifa, Poradnia Antyhomofobiczna, Marsze Równości!!!:) Zagrzewa do boju:). Pozdrawiam serdecznie i rewolucyjnie i zapraszam na festiwal.

Joey2007-11-11 10:46
Niestety anko z, licencja tego filmu kosztuje tyle, że Manifa czy inna feministyczna imprezka musiałaby postarać się o sporego saponsora. Taki jest amerykański feminizm zespołu, ktory wyprodukował ten film - ma w nosie (albo i glębiej) siostrzaną solidarność.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

portal Zasady i regulamin blogów
freeberde Chciałabym zrozumieć dlaczego Administratorka Portalu Dla Kobiet nie usuwa mężczyzny, który jest codziennie od dwóch lat na tym portalu. Ten mężczyzna pisze teksty uwłaczające Kobietom,... opinia dodana 2019-12-11 20:52:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Warto przeczytać - polecam.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019