II Pryzmat Film Festival - finał sobotniego wieczoru

Kolejnym blokiem był „Kobiety w akcji” z dynamicznym i wybuchowym;) „Stowarzyszeniem Małych Cycków". Kino było wypełnione po brzegi. Widać nie tylko w nas film ten zbudził wielkie oczekiwania.

Czemu się jednak dziwić, jeśli zrobiła go Jamie Babbit, autorka znanego But I'm a Cheerleader, a grają takie aktorki jak Clea DuVall, z wspomnianego But I'm a Cheerleader i 21 gramów, czy znana nam z serialu L-word Daniela Sea.

Kilka słów o fabule: Anna, którą właśnie zostawiła dziewczyna i nie dostała się do wybranej szkoły, w ciekawych okolicznościach poznaje Sadie. Otóż w nocy, na witrynie kliniki chirurgii plastycznej specjalizującej się w powiększaniu piersi, interesująca blondynka wypisuje sprayem feministyczne hasła. Anna, która pracuje w tej klinice jako recepcjonistka, chce zadzwonić po policje. Zauważa to Sadie, która właśnie skończyła swój napis i zauważa Annę. Zaprasza ja na spotkanie swojej organizacji, nomen omen CBA.
Więcej nic nie napiszę. Potem jest jeszcze ciekawiej i pojawiają się kolejne wątki :)

Film ma szansę stać się przebojem festiwalu. Ma wartką akcję i świetne dialogi. Jest zabawny, a przy okazji w lekki sposób mówi o ważnych sprawach. Krótko mówiąc: dużo humoru i różne postaci feminizmu. Nie brakuje też oczywiście romansu.
Te, które nie widziały, niech naprawdę żałują. Pozostaje im tylko mieć nadzieję, że skoro jest to film nowy, z dobrą obsadą i zrobiony przez znanych twórców, to może pojawi się w naszych kinach i pobędzie na ekranach trochę dłużej, czego sobie i wszystkim życzę :)

Kolejne pozycje okazują sie coraz lepsze. Co przyniesie nam ostatni festiwalowy wieczór?
dushka
Data publikacji w portalu: 2007-11-11
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

anka zet2007-11-11 09:19
i powinien być wyświetlany przed wszelkimi "Akcjami" typu Manifa, Poradnia Antyhomofobiczna, Marsze Równości!!!:) Zagrzewa do boju:). Pozdrawiam serdecznie i rewolucyjnie i zapraszam na festiwal.

Joey2007-11-11 10:46
Niestety anko z, licencja tego filmu kosztuje tyle, że Manifa czy inna feministyczna imprezka musiałaby postarać się o sporego saponsora. Taki jest amerykański feminizm zespołu, ktory wyprodukował ten film - ma w nosie (albo i glębiej) siostrzaną solidarność.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020