W najnowszej "Replice" - kino lesbijskie i aktorki lesbijki

Pojawił się kolejny numer bezpłatnego dwumiesięcznika społeczno-kulturalnego. Tym razem w raporcie związki lesbijek z filmem. Pretekstem do rozważań stał się głośny coming out Jodie Foster.

Czy to było to wyjście z szafy w pełnym tego słowa znaczeniu zastanawia się Mariusz Kurc. Ewa Tomaszewicz pisze o “Lesbijkach na srebrnym ekranie”, a Małgorzata Rawińska przedstawia subiektywny spis aktorek lesbijek, od Lily Tomlin do Leishy Hailey z boską Gretą i Marleną w tle. W raporcie nie mogło też zabraknąć rankingu najlepszych filmów lesbijskich, a przede wszystkim 10 erotycznych les-scen w historii kina.

W numerze także:
- Tomasz Raczek opowiada Krzysztofowi Tomasikowi o swojej drodze do coming outu,
- Anna Piżl przedstawia dylematy związane z interseksualizmem w tekście “Panie na prawo, panowie na lewo. A reszta?”,
- relacja z wystawy zdjęć Oiko Petersena “Guys. From Poland with love”,
- Przemek Szczepłocki pisze o działalności KPH Totuń,
- Michał Muskała podsumowuje rok 2007 w muzyce LGBT.

A poza tym:
- felieton Radka Oliwy “Klient specjalnej troski”,
- recenzja “Homo.pl” i pierwszego filmu z cyklu DVD “Rainbow Collection”,
- informacje i recenzje filmów i książek,
- zapowiedź nowej płyty Kory,
- newsy z kraju i ze świata.


"Replika" dostępna jest bezpłatnie w najlepszych klubach gej-les w Polsce oraz prenumeracie!

Prenumerata (6 numerów) kosztuje tylko 48 zł. Co dwa miesiące otrzymasz "Replikę" prosto do domu. Wpłat na prenumeratę należy dokonywać na: Kampania Przeciw Homofobii, numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001, z dopiskiem: Replika - prenumerata (darowizna) oraz podaniem dokładnego adresu do przesyłania magazynu.
abs_ik
Data publikacji w portalu: 2008-02-20
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

lambda2008-02-22 10:08
to jak to jest z tym dwumiesiecznikiem- jest bezplatny czy platny?

zuzgit2008-02-22 12:38
Gdzie w Krakowie taka "Replika" bywa? Bo "nie bywam"... Chętnie się w ten numer zaopatrzę, więc dzięki z góry za info:) Pozdrawiam. Zuza

saturation2008-02-22 15:16
u mnie na wsi Zadupie, tego rowniez nie kupie :/

nałka2008-02-22 16:00
=> saturation: zawsze możesz zaprenumerować! wtedy nawet na Zadupie dotrze :)

abs_ik2008-02-22 17:50
Bywa głównie w Warszawie. Ale zawsze można poczytać w internecie (link powyżej) lub zaprenumerować (jeżeli ktoś woli kontakt z papierem). Pismo jest bezpłatne - prenumerata pokrywa koszty wysyłki i jest zarazem darowizną na rozwój pisma:)

Ireth2008-02-23 17:46
Dobre pytanie, Lambdo. Mam wrazenie, ze redaktor naczelna ma na mysli to, ze autorzy pracuja za darmo, bo jakakolwiek oplata, nawet zwana "darowizna na rozwoj pisma", wyklucza bezplatnosc pisma z punktu widzenia czytelnikow.

dubiduu2008-02-24 16:07
Wychodzi na to, że Ci, którzy nie mieszkają w dużych miastach albo nie chodzą po klubach muszą za to zapłacić;)))

abs_ik2008-02-24 20:19
Albo też mogą zająć się dystrybucją pisma w swoim mieście. Myślę, że wydawca chętnie przyjmie taką pomoc. Niestety KPH nie ma sieci dystrybucji ani filii we wszystkich miastach Polski - a "Replika" dystrybuowana jest przez wolontariuszy (tam, gdzie oni są). Pozostaje mieć nadzieję, że reklamodawcy kiedyś w końcu uznają, że opłaca się inwestować w sektor LGBT i będzie można pomyśleć o opłaceniu dystrybutora. A póki co jest to inicjatywa grupy wolontariuszy, którzy cieszą się, gdy są pieniądze na druk pisma. I przyjmą wszelką pomoc - niekoniecznie finansową. No i po raz drugi przypominam, że jeżeli ktoś nie ma dostępu do wersji papierowej i niekoniecznie chce płacić za wysyłkę, zawsze jest www.replika.kampania.org.pl.

inka_malinka2008-02-28 18:57
replika w krakowie bywa w: Spokoju, Dyni, RE, Massolicie, Bunkrze, Cafe Szafe, Godzinach...

aleks842008-02-29 09:25
a ktoś moze wie gdzie można dostać "replike" w łodzi

rain_Gliwice2008-02-29 12:07
K-ce lub Gliwice, please.. Jestem w temacie i chcę sie w nigo koniecznie zaopatrzyć :) thx z góry


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

basnie Księżniczka, diabeł i złota komnata
medora To o mnie :D opinia dodana 2019-12-13 15:25:53
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Warto przeczytać - polecam.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile: