Duński parlament zezwolił na adopcję dzieci przez pary homoseksualne

Projekt ustawy złożony przez posła niezależnego Simona Emila Ammitzboella został przyjęty 62 głosami za, przy 53 przeciw.
Przeciwny projektowi był liberalno-konserwatywny rząd Duńskiej Partii Liberalnej i Konserwatywnej Partii Ludowej oraz jego parlamentarna sojuszniczka, skrajnie prawicowa Duńska Partia Ludowa. Jednakże Duńska Partia Liberalna dała deputowanym wolną rękę i niektórzy głosowali tak jak opozycja.


"To wielkie wydarzenie, usunięto przedostatnią przeszkodę na drodze do zrównania praw par homoseksualnych i heteroseksualnych" - oświadczył Ammitzboell, wyrażając nadzieję, że "w najbliższej przyszłości Dania zezwoli homoseksualistom na zawieranie ślubów w kościele".

Dania jako pierwsze państwo na świecie w październiku 1989 roku zalegalizowała małżeństwa cywilne homoseksualistów, przyznając im takie same prawa jak heteroseksualistom, z wyjątkiem sztucznego zapłodnienia i adopcji.

Konserwatywny minister sprawiedliwości Brian Mikkelsen uznał przyjętą we wtorek ustawę za "czysto symboliczną i pozbawioną sensu", gdyż żadne państwo, z którym współpracują duńskie agencje adopcyjne, nie zgodzi się na przekazanie dzieci do adopcji homoseksualistom.
Data publikacji w portalu: 2009-03-18
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Joey2009-03-23 14:16
Niestety, na razie to prawo na papierze. W Danii praktycznie nie ma duńskich dzieci do adopcji (jest bardzo szeroko zakrojone rodzicielstwo zastępcze, bez przysposobienia), tak więc dzieci adopcyjne w stanowczej większości pochodzą z zagranicy. W obecnym stanie legislacyjnym kraje, które w dość dużej liczbie "importowały" sieroty do Danii zaczną pytać, komu dziecko zostanie przydzielone, lub w ogóle zrezygnują z tego kraju nie chcąc, by dziecko "wpadło w łapy" pary homoseksualnej. Tak więc zwycięstwo dla równości ale kto wie, co to oznacza dla wszystkich potencjalnych rodziców adopcyjnych w tym kraju - niezależnie od orientacji.

monimag2009-03-27 15:38
naprawdę nie rozumiem co kieruje ludźmi którzy tak zajadle sprzeciwiają się adopcji czy w ogóle rodzinom homoseksualnym. ktoś kto decyduje się na dziecko (swoje lub adoptowane) z pewnością otoczy je tym, co dla dziecka najważniejsze: miłością; a w przyszłości da pewnie więcej niż przeciętny zapatrzony we własne przerażenie światem homofob (niezależnie od stanu konta i tytułów naukowych)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

80kobiet Eva Green
carreau A moim skromnym zdaniem dupy nie urywa. :p opinia dodana 2021-09-24 14:13:54
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021