Związki partnerskie dla par jednopłciowych. Podpisz petycję

Polska jako jedno z niewielu państw członkowskich Unii Europejskiej nie posiada regulacji prawnych dotyczących związków jednopłciowych. My, niżej podpisani, zwracamy się z apelem o rychłe podjęcie działań legislacyjnych, które zbliżą nas do standardów powszechnie przyjętych w Unii.

Prawo do informacji o stanie zdrowia partnerki lub partnera, do odwiedzin na oddziale intensywnej terapii, do reprezentowania w urzędach, do wolnej od podatków darowizny bądź też kwestie związane z dziedziczeniem wspólnie wypracowanego majątku to sprawy życia codziennego, które od par jednopłciowych wymagają zabezpieczania się skomplikowanymi i często nieskutecznymi umowami cywilno-prawnymi. Lista przeszkód jest długa, a ich pokonanie czasochłonne, kosztowne, a niekiedy wręcz niemożliwe. W sytuacjach krytycznych pary jednopłciowe bywają postrzegane przez prawo jako osoby obce dla siebie.

Rozwiązaniem tych problemów byłaby ustawa, która jednoznacznie uwzględniałaby prawa ludzi pragnących zawrzeć związek z osobą tej samej płci.

Nie sugerujemy konkretnych rozwiązań. Domagamy się jednak, aby nasze problemy potraktowano z należytą powagą. Zwracamy się do różnych ugrupowań politycznych z apelem o rozpoczęcie rozmów z przedstawicielami społeczności gejowsko-lesbijskiej i ekspertami z dziedziny prawa oraz kontynuowanie debaty publicznej. Efektem tych działań powinna być ustawa, której postanowienia odzwierciedlałyby zapisy konstytucji o równości wobec prawa i zakazie dyskryminacji.
zuz@
Data publikacji w portalu: 2009-09-25
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Absolut6na92009-09-25 15:47
Moim zdaniem - szkoda czasu na wpisywanie tam danych. Jak czytamy na stronie "Wszelkie dane, przesyłane przez użytkowników strony oraz dane z logów serwera nie są przekazywane osobom trzecim." Chyba że w "formie zanonimizowanej". A więc niech organizatorzy akcji nie zaprzątają nam głowy, wymyśla sami milion nazwisk i prześlą to gdzie chcą. To jest nic nie warta, nic nie pokazująca akcja. Wiec jeśli bez sensu to o co chodzi? O pieniądze?

Absolut6na92009-09-25 15:50
A jeszcze większa bzdura to petycja do marszałka sejmu, która wspiera ta strona. Ręce opadają, włos się jeży..

happyplus2009-09-25 16:36
Ale tam sie liczy ilosc glosow, a nie konkretne nazwiska..

Absolut6na92009-09-25 17:32
No właśnie tam nic się nie liczy... równie dobrze liczba pokazywana na stronie, może być licznikiem odsłon strony... lub w inny sposób losowo generowana liczbą... nie wiem jak jaśniej to opisać...

happyplus2009-09-25 19:41
Nie pozostaje nam nic innego, jak zaufac tym, ktorzy sie w to bawia.

Majka113112009-10-03 16:59
zawsze mozna rewolucje zrobić tylko kto się za to weźmie...?


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne Przez sen
Rejla Piękne it's beautiful~ ♥️ opinia dodana 2019-11-30 04:16:45
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Warto przeczytać - polecam.
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019