Tadeusz Adamus, radny PO dyskryminuje dziennikarkę ze względu na jej orientację seksualną.

Na łamach "Naszego Tomaszowa" Tadeusz Adamus, radny PO i wiceprzewodniczący rady miasta w Tomaszowie Mazowieckim napisał: "Rozumiem, że pani redaktor, jako mniejszość seksualna, nie ma najmniejszych szans zostać kiedykolwiek radną" oraz "Parytety to porażka, bo trzeba myśleć głową a nie jajnikami." Homofobia i seksizm. Zapamiętajcie to nazwisko, aby nie głosować na tego pana w jakichkolwiek wyborach.
Artykuł Tadeusza Adamusa ukazał sie jako odpowiedź na opublikowany w TIT - Tomaszowski, Informatorze Tygodniowym artykuł pod tytułem "Dla kogo ten sztandar" w którym autorka, nie ukrywająca swojej orientacji psychoseksualnej, wypowiada się na temat pomysłu radnych dotyczącego zamieszczenia na sztandarze słów: Bogu, ojczyźnie, społeczeństwu.

"- Ordynarnie i brutalnie mnie zaatakował, żeby nie powiedzieć, że mi dokopał - mówi oburzona Agnieszka Łuczak. - Nie wstydzę się i nie wyprę się swojej orientacji seksualnej, ale to jest wyraz homofobii, ksenofobii i seksizmu. I takie rzeczy mówi członek partii uważającej się za nowoczesną i europejską - zdumiewa się. - To jest poza wszelkimi normami. W innym europejskim mieście natychmiast straciłby mandat radnego" (TOK FM)


Szersza informacja na temat w gazeta.pl: Radny PO dyskryminuje dziennikarkę z powodu orientacji seksualnej

Artykuł Tomasza Adamusa: Trzeba myśleć głową

Artykuł Agnieszka Łuczak: Dla kogo ten sztandar
Absolut6na9
Data publikacji w portalu: 2010-02-02
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

wassershwein2010-02-02 16:51
Widziałam materiał na TVP Łódź dot. tej kwestii i najbardziej mnie zirytowała buńczuczność tego Pana. Mam nadzieję, że sąd koleżeński pójdzie po rozum do głowy i będzie myślał głową, a nie...

happyplus2010-02-03 08:39
Coz, kazde z nich ma po troche racji. P. Agnieszka nie powinna wnioskowac, co by bylo, gdyby. P. Adamus nie powinien uzywac argumentu o orientacji, bo ten jest tu w ogole nieistotny. Obojgu przydaloby sie troche dobrych manier.

M-planet2010-02-03 10:38
Zaraz, zaraz, dziennikarka ma prawo recenzować poczynania polityków, nieprawdaż? Argument pana radnego, że "został wybrany demokratycznie i nic tego nie zmieni" to co to właściwie miało być, oczekiwanie, że nie będzie kontroli, że nie będzie krytyki?... Dziennikarka wypowiedziała się nie tyle w tonie antyklerykalnym czy nienawistnym, co powątpiewającym, czy faktycznie istotnym problemem Tomaszowa jest kwestia napisu na sztandarze. I odpowiedział pan Adamus, niestety właśnie w tonie nienawistnym - waląc na oślep o orientacji seksualnej, kompleksach, antyklerykalizmie i o myśleniu jajnikami. Gdzie proporcje? I czym myślał pan Adamus, kiedy to pisał? Reakcja po odwołaniu: "doszedłem do wniosku, że lobby homoseksualne w Tomaszowie jest bardzo silne", dodam: a paranoja i obsesje trzymają się mocno ;)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020